Kulaklık yerine laptoptan ses çıkışı almak

• Merhaba elimde bir alet (I-Rig) var bu aletin 3 girişi var. Birisi telefona giriyor onda sorun yok.

Birine kulaklık diğer kısmına gitarımı takınca kulaklıktan ses alıyorum.
    Benim istediğim şey kulaklık yerine nasıl bir kablo takarsam sesi laptoptan alırım ?
    Laptopta 3.5mm jack girişi var.
    Alet böyle bir şey

• 1e83e6c3-a237-490e-be9f-ae73321a8490.png

Tamam öncelikle iki ucu da 3,5mm olan jack ihtiyacınız var.

Bir ucu Irig kulaklık çıkışına, diğer ucu da bilgisayarın mikrofon girişine takın.

Windows da
Control panel >
Hardwire and sound > Sound > change system sound.
Çıkan ekranda: Recording sekmesine gelin . Mikrofon sekmesine sağ tıklayın. Properties> Listen sekmesine tıklayın.
"Listen to this device " kutusuna check atın artık ses bilgisayar hoparlörlerinden gelecek.

128614

Bir ucu Irig kulaklık çıkışına, diğer ucu da bilgisayarın mikrofon girişine takın.

Windows da
Control panel >
Çıkan ekranda: Recording sekmesine gelin . Mikrofon sekmesine sağ tıklayın. Properties> Listen sekmesine tıklayın.
"Listen to this device " kutusuna check atın artık ses bilgisayar hoparlörlerinden gelecek.

128614 eklentisini görüntüle

Bunu bilmiyordum. Yanlış yönlendirmiş olmayalım arkadaşı. Teşekkürler hocam :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi

Windows da
Control panel >

Teşekkür ederim hocam

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu arada çok şey denedim hiçbiri olmadı.

Bildiğiniz üzere mikrofona konusunca ses dalgası olur mikrofon isaretinde hiçbir şekilde ses alamadım.
Denebilecek bütün ihtimalleri denemiş olabilirim. Usb ses kartı ile de denedim ama olmuyor.
Kulaklık çıkışına stereo aux takıp bilgisayarın kulaklık girişine takıyorum ancak ses kısmında ne hoparlör kısmında ne de mikrofon kısmında bir oynama oluyor.
Tek aklıma gelen nokta stereo veya mono kablo olması farkediyor mu bende ki stereo.

Kulaklık çıkışına stereo aux takıp bilgisayarın kulaklık girişine takıyorum ancak ses kısmında ne hoparlör kısmında ne de mikrofon kısmında bir oynama oluyor.
Tek aklıma gelen nokta stereo veya mono kablo olması farkediyor mu bende ki stereo.

Windows da
Control panel >

Ben önceki mesajımda tarif ettiğim şekilde Tabletteki bias FX programını bilgisayarımdan dinleyebiliyorum. Adımlarda hata yapıyorsunuz muhtemelen. Jackı yanlış yere takmışsınız en başta, "Irig Kulaklık çıkışından > bilgisayardaki Mikrofon girişine" takılacak kablonuz.
Stereo/Mono olması bir şey farkettirmez. Fakat 4 pole jack kullanmamanız gerekir.

Harici speaker da ise Bluetooth sinyali gecikir. Kablosuz bağlantı tavsiye etmem.

Son düzenleme:
Ben önceki mesajımda tarif ettiğim şekilde Tabletteki bias FX programını bilgisayarımdan dinleyebiliyorum. Adımlarda hata yapıyorsunuz muhtemelen. Jackı yanlış yere takmışsınız en başta, "Irig Kulaklık çıkışından > bilgisayardaki Mikrofon girişine" takılacak kablonuz.
Stereo/Mono olması bir şey farkettirmez. Fakat 4 pole jack kullanmamanız gerekir.

Harici speaker da ise Bluetooth sinyali gecikir. Kablosuz bağlantı tavsiye etmem.

İşte hocam sorun 4 pole jack kullandığım içinmiş 😅 Ben onu pas geçmişim aldığım kablo 4 poleymiş...
Benim ki bu:
soultech-dk902k-comfort-series-rope-halat--kirmizi-aux-kablosu_250944.jpg

3 pole mi kullanmam lazım bundan mı yani ?
3-5mm-male-3-pole-repair-headphone-stereo-jack-plug-metal-500x500.jpg

Dizilim ise şöyle yanlış yapmadım galiba
Boş kabloya iphone 6 takılı oluyor.

foro1.jpeg

Tek jack girişi olan buraya da bu kabloyu takıyorum.

foro2.jpeg

Son düzenleme:
Anladım öyle ise özel bir kablo yaptırmanız gerekecek . Çünkü kutuplar aynı karşılığa sahip değil.
Şöyle olacak: 4 pole > 3 pole stereo. Fakat stereo uçlardan hangisinin mic kutubuna gideceğini doğru tespit etmek gerek. sıkıntılılı iş.
Diğer bir önerim ise USB to Sound link gibi bir aparat kullanmanız.
71hvV6mhO7L._AC_SS350_.jpg

Anladım öyle ise özel bir kablo yaptırmanız gerekecek . Çünkü kutuplar aynı karşılığa sahip değil.
Şöyle olacak: 4 pole > 3 pole stereo. Fakat stereo uçlardan hangisinin mic kutubuna gideceğini doğru tespit etmek gerek. sıkıntılılı iş.
Diğer bir önerim ise USB to Sound link gibi bir aparat kullanmanız.
128700 eklentisini görüntüle
Tamamdır teşekkür ederim bu aparatı aldıktan sonra 3 pole kablo kullanmam gerek di mi ?

Geri