Elektro gitara yeni başlıcam

Elektro gitara yeni başlıcam bu setlerden hangisini daha çok işimi görür ?

Başlangıç seviyesi olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda bile Kozmos gitarlar hakkında pek de olumlu şeyler duymadım. Bu yüzden gözüm kapalı Squier seti tercih ederdim. Ancak o bütçeye daha iyi bir gitar alıp, amfiyi vs. sonraya bırakmanızı da tavsiye edebilirim.

başlangıç seti - link için tıklayın.

valla yerinde olsam illa da sıfır alacam diyorsan şunları alırdım, güzel indirim var. Hem çok şık ve hoş gitar, hemde her işi görecek başlagıçta ve ilk 1-1,5 sene tatmin edecek güzel bir amfi. Attığın linktekilerden iyi olduklarına adım gibi eminim.

Ama tavsiyem 2.el gitar alman olur, baya eskiteceksin çünkü çalışırken, sert sert basacaksın fretler eskiyecek vs :)

yada bu seti alıp üzerine birde eskitmelik 200 liraya veya daha ucuza 2.el letgodan bir gitar alınabilir. Ayar yapılması vs gerekir ama genelde kenara kaldırılan unutulan gitarlar oluyor. İlk 3-4 ayı geçtikten sonra Sx gitarı sürekli kullanmaya başlarsın, doğru kullanmayı hafif kavradıktan sonra. Diğer ucuza aldığınıda aldığın fiyata satarsın, benim şahsi görüşüm bu, bende yeni başladım sayılır çok olmadı, şimdiki aklım olsa öyle yapardım. (gerçi yapamazdım 200 liraya solak gitar yok 2.elde :D)

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
başlangıç seti - link için tıklayın.

valla yerinde olsam illa da sıfır alacam diyorsan şunları alırdım, güzel indirim var. Hem çok şık ve hoş gitar, hemde her işi görecek başlagıçta ve ilk 1-1,5 sene tatmin edecek güzel bir amfi. Attığın linktekilerden iyi olduklarına adım gibi eminim.

Ama tavsiyem 2.el gitar alman olur, baya eskiteceksin çünkü çalışırken, sert sert basacaksın fretler eskiyecek vs :)

yada bu seti alıp üzerine birde eskitmelik 200 liraya veya daha ucuza 2.el letgodan bir gitar alınabilir. Ayar yapılması vs gerekir ama genelde kenara kaldırılan unutulan gitarlar oluyor. İlk 3-4 ayı geçtikten sonra Sx gitarı sürekli kullanmaya başlarsın, doğru kullanmayı hafif kavradıktan sonra. Diğer ucuza aldığınıda aldığın fiyata satarsın, benim şahsi görüşüm bu, bende yeni başladım sayılır çok olmadı, şimdiki aklım olsa öyle yapardım. (gerçi yapamazdım 200 liraya solak gitar yok 2.elde :D)
Teşekkür ederim bide
Duman Teoman türü Blues,az da metal kaçmak istiyorum bu sx gitar setinde istediğim tonlara yakalayabilirmiyim ? ve bu blackstar amfide efektler var mı yoksa ilerde pedal ihtiyacım olur mu?[/QUOTE]

duman teoman ve blues için single coil strat tipi gitar iyi gider, ama metal için humbucker olan gitar lazım, tam o sesi almak istersen tabi. amfide aradığın herşey var, yaz youtube a incelemesine bak.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu piyasa koşullarında sıfır olan hiç bir şeyi kendime almam. Madem tavsiye istemişsiniz, aynı bütçeyle ikinci ele yönelin derim. Çok daha güzel ekipmanlara sahip olursunuz.
Şimdi güvenemiyorum da 2. El gitarlarada daha doğrusu satıcısına çünkü parayı alıp göndermeme ya da gitar sorunlu çıkabilir diye sıfır almayı tercih etmiştim.

Dostum en başta söylediğim gibi ben almazdım. Ama eğer illa sıfır alacağım diyorsan bence çok fark etmez ne aldığın. Bu bütçelere sıfır aldığın her ekipmandan aşağı yukarı aynı performansı alırsın. Gerisi zevk renk meselesi. Ben strat severim sen superstrat seversin öbürü tele sever hatta insanlar jazzmaster kasayı bile sevebiliyor inanamıyorum bazen 😂
Sıfır diyorsan benim oyum bu sete olumlu olurdu strat sever birisi olarak.

Geri