Satılık Ibanez Rg 370 DX KORE + DiMarzio Air Norton (Neck) & Tone Zone (Bridge) + Yenilenmiş Ses Ve Ton Düğmeleri

Takasa
Kapalı
Fiyat
0
Para Birimi
TL

Merhaba. 2000 yılından beri enstrüman ve gitar ekipmanları ile ilgileniyorum. Benim en büyük kusurum/tutkum; bir şarkıyı çalarken, o şarkının tonlarını ekipmanlarım ile yakalamaya çalışmaktı. Bu yüzden dijital pedallarımı bırakıp analog pedal board sistemine geçmek istedim. Yıllardır, yavaş yavaş ve sonunda toplayabildiğim pedallarımı, 2015 yılında tamamladım. Bu yıldan sonra olan bazı kötü durumlar neticesinde, pedallarımı asla kullanamadım. Gitar çalmayı da bıraktım. Şu anda ise zor bir durumda olduğum için, ekipmanlarımı satışa çıkartıyorum. Maalesef takas düşünmüyorum. Sormak istediğiniz herhangi birşey olur ise buradan veya özelden yardımcı olmaya çalışacağım. Saygılar

2005 yılında Moda Sound Music Center'dan sıfır olarak satın almıştım. Heavy Metal, Rock, kısaca 80' ler için çok uygun bir gitardır. Gitarın manyetikleri Air Norton DP193 ve Tone Zone 155FBK harika bir uyum içerisindedir. Gitar solosunu bitirdiğimde veya şarkının bitiminde, serçe parmağım ile ses düğmesini kısmayı seviyorum veya bazı şarkılarda bu teknik gerekiyor. Gitarın orjinal düğmeleri ağırdı, o yüzden birkaç yıl önce bu düğmeleri yeniledim. Eskileri hala duruyor tabi.
2010 yılından sonra gitar çalmayı azalttım, 2015 yılından sonra hiç çalmadım. 2018 içerisinde gitarın tellerini 110 liralık kaliteli bir tel ile değiştirmiştim. Tam bir fiyat/performans gitarıdır. Sadece iki manyetik yaklaşık 1000 lira ediyor. (Fabrika çıkışı manyetikleri hediye olarak birlikte vereceğim).

Body type:
Solid body
Body material:
Basswood
Neck joint:
AANJ
Bridge:
Edge Pro II tremolo
Hardware color:
Blue

Neck type:
Wizard II
Neck material:
1-piece maple
Fingerboard material:
Rosewood w/ binding
Fingerboard inlays:
Sharktooth
Frets:
24 / jumbo
Nut:
Top-Lok III

Dosyalar

Güzel gitar, iyi satışlar dilerim.
Sanırım internet üzerinden kopyala-yapıştır yapmışsınız özellikleri. Bu gitardaki tremolo Edge Pro II değil, olması da mümkün değil. Edge Pro serilerinde telin ucunu köprü yuvasına sıkıştıran minik ve serbest hareket eden bloklar yoktur (bunların düşüp kaybolma riski vardır ne yazık ki ve bu nedenle de tasarım yenilenmiştir...), onların yerine daha büyük ve köprüden ayrılmayan bloklar konmuştur ve genel olarak köprü tasarımı da daha farklı hatlara sahiptir. Sizin gitarınızdaki tremolo sanırım Edge III.

Güzel gitar, iyi satışlar dilerim.
Sanırım internet üzerinden kopyala-yapıştır yapmışsınız özellikleri. Bu gitardaki tremolo Edge Pro II değil, olması da mümkün değil. Edge Pro serilerinde telin ucunu köprü yuvasına sıkıştıran minik ve serbest hareket eden bloklar yoktur (bunların düşüp kaybolma riski vardır ne yazık ki ve bu nedenle de tasarım yenilenmiştir...), onların yerine daha büyük ve köprüden ayrılmayan bloklar konmuştur ve genel olarak köprü tasarımı da daha farklı hatlara sahiptir. Sizin gitarınızdaki tremolo sanırım Edge III.
Merhaba. Zaman ayırıp detaylı bir şekilde yardımcı olmaya çalışmışsınız. Değerli mesajınız için size teşekkür ederim. ^^

2003-2004 versiyonu, yani Kore versiyonu Edge Pro II özelliğine sahip. 2005-2010 Endonezya versiyonu ise Edge Pro III özelliğine sahip. Tabi ki, sizde belirtmiş olduğunuz konu da haklısınız. Yalnız, benim gitarım Kore versiyonu olduğu için Edge Pro II oluyormuş. Kopyala yapıştır yapmadan önce, elimden geldiğince o konuyu okuyup, hatası eksiği var ise düzeltip buraya ekliyorum. Tabi ki insanız, hatamız olur yalnız ben özellikleri yazarken, bir hatam var ise şimdiden herkesten özür dilerim. Geçmiş bayramınızı kutlarım. İyi günler.

Merhaba. Zaman ayırıp detaylı bir şekilde yardımcı olmaya çalışmışsınız. Değerli mesajınız için size teşekkür ederim. ^^

2003-2004 versiyonu, yani Kore versiyonu Edge Pro II özelliğine sahip. 2005-2010 Endonezya versiyonu ise Edge Pro III özelliğine sahip. Tabi ki, sizde belirtmiş olduğunuz konu da haklısınız. Yalnız, benim gitarım Kore versiyonu olduğu için Edge Pro II oluyormuş. Kopyala yapıştır yapmadan önce, elimden geldiğince o konuyu okuyup, hatası eksiği var ise düzeltip buraya ekliyorum. Tabi ki insanız, hatamız olur yalnız ben özellikleri yazarken, bir hatam var ise şimdiden herkesten özür dilerim. Geçmiş bayramınızı kutlarım. İyi günler.
Rica ederim. Ancak ben demek istediğimi tam anlatamadım sanırım: Bu fotoğraftaki gitarın üzerindeki tremolo sistemi Edge PRO sınıfı DEĞİL.
Pro sınıfı yeni bir tasarım içeriyor, bariz şekilde farklıdır görüntüsü ve bahsettiğim teli sıkıştıran küp şeklindeki hareketli parçacıklar köprüye entegre edilmiştir, eskiler gibi (sizin fotoğrafta görülen gibi) yerinden çıkıp düşemez, çünkü tasarım bambaşkadır. Sizin tremolonuz muhtemelen Edge III olabilir. "Pro" olamaz ama. Eğer gitar modifiye edildi (veya ikinci el aldınız ve sizden önceki sahibi modifiye etti ise) bilemiyorum.

Rica ederim. Ancak ben demek istediğimi tam anlatamadım sanırım: Bu fotoğraftaki gitarın üzerindeki tremolo sistemi Edge PRO sınıfı DEĞİL.
Pro sınıfı yeni bir tasarım içeriyor, bariz şekilde farklıdır görüntüsü ve bahsettiğim teli sıkıştıran küp şeklindeki hareketli parçacıklar köprüye entegre edilmiştir, eskiler gibi (sizin fotoğrafta görülen gibi) yerinden çıkıp düşemez, çünkü tasarım bambaşkadır. Sizin tremolonuz muhtemelen Edge III olabilir. "Pro" olamaz ama. Eğer gitar modifiye edildi (veya ikinci el aldınız ve sizden önceki sahibi modifiye etti ise) bilemiyorum.
Yok ben dediğinizi gayet iyi anlıyorum. Gitarı Laney TFX3 ile birlikte Kadıköy - Moda Sound Music Center - Vecdi Yücalan' dan sıfır olarak satın almıştım. Sorun şu ki; Edge III 2005 yılında tanıtılmıştır ve Edge II Pro' nun yerini almıştır.. Dolayısı ile, 2003-2004 Kore yapımı olan gitarımda nasıl bulunsun? Şimdi ben size sırası ile bildiklerimi aktarayım.

İbanez Wiki:
Bridge:
Edge Pro II tremolo

The Edge III is a double locking tremolo system developed and produced for Ibanez which was introduced in 2005. It eventually replaced the Edge Pro II.

• RG370DX (2003–2004); made in Korea, Edge Pro II tremolo, black hardware, sharktooth position markers
  • RG370DXL (2004–2010); made in Korea (2004)/ Indonesia, left-handed version of RG370DX models
  • RG370DX (2005–2010); made in Indonesia, Edge III tremolo, black hardware, sharktooth position markers
  • RG370DXGP1 (2007–2008); made in Indonesia, graphic print finish, Edge III tremolo
  • RG370DXGP2 (2007–2008); made in Indonesia, graphic print finish, Edge III tremolo
  • RG370DXGP3 (2008–2009); made in Indonesia, graphic print finish, Edge III tremolo
  • RG370DXGP4 (2008–2009); made in Indonesia, graphic print finish, Edge III tremolo
  • RG370DXFM (2008–2009); made in Indonesia, flamed maple top on basswood body, Edge III tremolo, sharktooth position markers
  • RG370DXSP (2008, 2010); made in Indonesia, Edge III tremolo, sharktooth position markers
  • RG370AX (2009); made in Indonesia, ash body, Edge III tremolo, sharktooth position markers
  • RG370DXZ (2011–2014); made in Indonesia, Edge Zero II tremolo, sharktooth position markers
  • RG370DXZL (2011–2014); made in Indonesia, left-handed version of the RG370DXZ
Bridge:
2003-2004: Edge Pro II
2005-2010: Edge III
2011~: Edge Zero II

Anladığım kadarı ile teknik bilginiz ileri seviyede. Bu, çok güzel. Yalnız tahminimce Edge modellerinin çıkış tarihlerini karıştırıyor olabilirsiniz. Umarım yeterince açıklayıcı bir şekilde anlatabilmişimdir. Saygılarımla

Yok ben dediğinizi gayet iyi anlıyorum. Gitarı Laney TFX3 ile birlikte Kadıköy - Moda Sound Music Center - Vecdi Yücalan' dan sıfır olarak satın almıştım. Sorun şu ki; Edge III 2005 yılında tanıtılmıştır ve Edge II Pro' nun yerini almıştır.. Dolayısı ile, 2003-2004 Kore yapımı olan gitarımda nasıl bulunsun? Şimdi ben size sırası ile bildiklerimi aktarayım.

İbanez Wiki:
Bridge:
Edge Pro II tremolo

The Edge III is a double locking tremolo system developed and produced for Ibanez which was introduced in 2005. It eventually replaced the Edge Pro II.

• RG370DX (2003–2004); made in Korea, Edge Pro II tremolo, black hardware, sharktooth position markers
  • RG370DXL (2004–2010); made in Korea (2004)/ Indonesia, left-handed version of RG370DX models
  • RG370DX (2005–2010); made in Indonesia, Edge III tremolo, black hardware, sharktooth position markers
  • RG370DXGP1 (2007–2008); made in Indonesia, graphic print finish, Edge III tremolo
  • RG370DXGP2 (2007–2008); made in Indonesia, graphic print finish, Edge III tremolo
  • RG370DXGP3 (2008–2009); made in Indonesia, graphic print finish, Edge III tremolo
  • RG370DXGP4 (2008–2009); made in Indonesia, graphic print finish, Edge III tremolo
  • RG370DXFM (2008–2009); made in Indonesia, flamed maple top on basswood body, Edge III tremolo, sharktooth position markers
  • RG370DXSP (2008, 2010); made in Indonesia, Edge III tremolo, sharktooth position markers
  • RG370AX (2009); made in Indonesia, ash body, Edge III tremolo, sharktooth position markers
  • RG370DXZ (2011–2014); made in Indonesia, Edge Zero II tremolo, sharktooth position markers
  • RG370DXZL (2011–2014); made in Indonesia, left-handed version of the RG370DXZ
Bridge:
2003-2004: Edge Pro II
2005-2010: Edge III
2011~: Edge Zero II

Anladığım kadarı ile teknik bilginiz ileri seviyede. Bu, çok güzel. Yalnız tahminimce Edge modellerinin çıkış tarihlerini karıştırıyor olabilirsiniz. Umarım yeterince açıklayıcı bir şekilde anlatabilmişimdir. Saygılarımla
Sizden rica etsem bana hangi Edge Pro modelinin sizin fotoğrafınızda görülen ile aynı olduğunu söyleyebilir misiniz ? Edge Pro II'nin resmi aşağıda ve sizingitarınızdaki tremolo ile alakası yok.
Eğer halen sizin gitarınızdaki tremolonun Edge Pro II olduğunu iddia ediyorsanız ben daha başka bir şey yazmayacağım. Satın almak isteyen kişiler için fazlasıyla bilgi var başlıkta, herkes kendi kararını versin. Ayrıca, başlık açıldığında gitarın daha fazla sayıda ve köprünün de detaylı olarak gözüktüğü fotoları vardı diye hatırlıyorum ?

1) Buradan açıkça belirteyim; turkrock.com sitesinde, RG370DX Kore ilanım için sadece bir adet fotoğraf kullanıp, sahibinden.com ilanımın linkini paylaştım. İnanmayan beni mahkemeye verebilir ve resim kaldırmış mıyım, kaldırmamış mıyım görebilir. Hatta, belki site adminleri, moderatörler de bir resimden fazla eklemiş miyim, eklememiş miyim diye bakabilir, sayın yetkililere danışabilirsiniz.
Gitar fotoğraflarının hepsi ilan sitesinde mevcuttur.

2) İlk mesajınızda bana "kopyala yapıştır yapmışsın" aşağılamasını yaptıktan sonra, şimdi de bu ilanda, gitarın daha fazla sayıda ve köprünün daha detaylı fotoğrafları vardı diyorsunuz. Ne yani, ben aşağılık bir dolandırıcı mıyım ki fotoğrafları kaldırayım, gizli oynayayım? Bir hatam olduğunu düşündüyseniz, özelden mesaj atıp beni uyarabilirdiniz. Anladığım kadarı ile, insanlara yüksekten bakıyorsunuz. Yanlış bilginiz ile insanları ezmeye çalışıyorsunuz, rezil etmeye çalışıyorsunuz. Haksız mıyım?

3) En önemli sitelerden, size açıklayıcı bilgileri sundum. Göstermiş olduğunuz resimdeki Edge Pro II, tam olarak benim gitarımda bulunan köprüdür. Çıkış tarihlerini size sundum değil mi? Ne ben, ne siz, gitarın bilgilerini kendi sitesinden daha iyi bilemeyiz, değil mi?
"Kopyala, yapıştır" yapıyorum tabi ki, fakat bilgim dahilinde. Gidip 2003 model Rg370DX Kore modeli gitarın bilgi kısmına, 2005 endonezya yapımı modelin bilgilerini yazsa idim, haklısınız "kopyala, yapıştır" tarzında devam eden bilgisiz bir cahil olacaktım. Yanılıyorsunuz...
Mükemmellik tabi ki Allah' a mahsustur. İlanlarımda hata olmamasına dikkat ediyorum. Hiç kimseyi kandıracak karakter de birisi değilim.

4) Bu konu gerçekten canımı çok sıktı. Ben, 40 yaşında, yurt dışında tahsilini yapmış, Ankara Mamak Nato birliğinden takdir belgesi almış ve şu güne kadar ne rahmetli babamın ne rahmetli annemin kemiklerini sızlatacak tek bir şey yapmamışımdır. Şerefim ile yaşadım, şerefim ile öleceğim. Herkes ama herkes saygıma hayrandır, büyüğüm olsun küçüğüm olsun beni sever, sayarlar. Bununla birlikte, bana ithamlarınız yüzünden çok gerildim. Hayatımda en dikkat ettiğim şeydir kul hakkı...
%59 engelliyim ve sırf şu ısrarla devam ettirdiğiniz yanlış bilginiz yüzünden, aşırı stres olup "acaba bir hata mı yaptım?" diye kendimi yedim bitirdim ve saatlerce İbanez RG370DX Kore - Edge Pro II özelliğini araştırdım. Sonunda Allah' a şükür haklı çıktım. Ben, ailem, sülalem asla ve asla kul hakkı yememiştir.
Bugüne kadar sattığım ürünlerde en ufak bir şikayet olmamıştır. Ayrıca, eğer ki herhangi bir sorun çıkar ise, ürünü alan kişinin tüm parasını da geri yollarım hiç sorun değil.

5) Geçtiğimiz gün, beni telefonda çok "huyunuza giden tarzda" konuşan birisi dolandırmaya çalıştı.
Bu gitarımın rengini çok beğenmiş, elinde 20 adet gitar varmış. El yapımı 7.000 liralık gitarı + amp + hard case hediye edip karşılığında bu gitarı almak istedi. Whatsapp üzerinden videolarını attı. Bir gün sonra, bir şekilde içime doğru ve o "el yapımı" gitarı yapan kişinin telefon numarasını buldum, aradım. Kendisi Türkiye' de ünlü bir luthier ayrıca çok nazik birisi. Ben sadece bu beyefendiye, telefonda bana el yapımı gitarı satmaya çalışan kişinin adını söylediğimde bana "Eray, tam 6 ay önce, aynı şekilde benim adımı kullanıp başkasını dolandırmaya çalıştı. O vermeye çalıştığı gitar benim gitarım değil, 400 500 liralık gitardır en fazla" dedi. Daha sonra, ben daha o dolandırıcının telefon numarasını vermeden, bu luthier beyefendi bana o kişinin numarasını söyledi. Hatta demiş ki "Xxxx, neden benim adımı kullanıp başkalarını dolandırmaya çalışıyorsun?" demiş.
Dolandırıcı da "abi kusura bakma, İzmir' den bir müzik marketten aldım bu gitarı, senin adını verip beni kandırdılar" demiş. Luthier' de "o zaman o müzik marketin adını ver bana, onları isim hakkımı izinsiz kullanmaktan mahkemeye vereyim?" demiş. Dolandırıcı ise bir şey diyememiş tabi...

Tabi ki burası internet ortamı, bende 1999 yılından beri internetteyim. Neler gördüm neler. Yalnız ilanda telefon numaram var, kimseden gizlim saklım yok. Hatta buraya da yazayım. Satmakta olduğum ürünlere bakmak isteyen olur ise Kocaeli / İzmit ilçesinde ikamet ediyorum. Lütfen buyurun.

6) Şimdi sizin fotoğrafınıza baktım, yaklaşık olarak aynı yaşlardayız. Ben sizinle bir yarış halinde değilim yalnız, yukarıda bahsettiğim gibi, ithamlarınız belki siz farkında olmadan ince ve ağır oluyor. Eğer ki; bir hatam olur ise, büyüğümden ve küçüğümden özür dilemesini bilirim. Haksız isem, susup çekip gitmek bana yakışmaz. O yüzden, eğer hatam var ise tabi ki özür de dilerim. Hiç sorun değil.

Bu arada, buraya da fotoğrafları ekleyeyim. Ben, hızlıca ilan sitesine gidilir diye farzediyordum. Bundan sonra lütfen, soru sormak isteyen birisi olur ise, telefondan görüşürsek daha iyi olur diye düşünüyorum.
Son olarak, yukarıda gözden kaybolmuş olabilir diye, şu yazıyı ekliyorum.
IMG_20190522_172156.jpg

IMG_20190522_172501.jpg

IMG_20190522_172528.jpg

IMG_20190522_172554.jpg

IMG_20190522_172618.jpg

IMG_20190522_173237.jpg

IMG_20190522_174503.jpg

IMG_20190523_184836.jpg

IMG_20190524_141903.jpg

Son düzenleme: