İyi bir distortion sesi için

İyi bir distortion soundu almak için uğraşıyorum. Aslında elimdeki amfi ile iyi bir sound alıyorum. Fender Amer. Special HSS Gitarımı Blackstar HT5 amfiye, amfinin arkasındaki emulated çıkışı ses kartına(Presonus USB Audiobox) bağlıyorum. Bu şekilde Pioaneer DJ kulaklıkla da ses kartından dinliyorum. Ama istediğim soundu hala alamıyorum.

Bu videonun girişindeki distortion soundunu almak için ne yapmalıyım?

Elimdeki ekipman yeterli mi, yoksa yapmam gereken başka birşey var mı? Deneyimli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Ekipmanım:

Amfi:
Blackstar HT5 amfi

Gitarlar:
Fender Amer. Special HSS Gitar
Epiphone Tribute Plus

Ses kartı:
Presonus USB Audiobox ses kartı

Pedallar:
MXR Superbadass Dist.
Boss OD3 Overdrive
HOF mini reverb
Boss delay
Boss EQ
MXR chorus

Son düzenleme:
Çok basit. Fakat elinizdeki setup ile bunu neden yapamadığınızı anlayamıyorum. Amfinizin gainini %50 civarı ayarlayıp üstüne Distortion açın. Yetmezse distortion u da OD ile boost edebilirsiniz.
"Emulated" yazmasına rağmen bir çok amfi çıkışı doğru kabin similasyonu yapmıyor. Bu amfiyi bilmiyorum ancak aynı sorun varsa Kulaklıkla dinliyorsanız hacimsiz çiğ bir ses duyarsınız muhtemelen. O çıkışa "mooer radar" gibi bir kabin similasyonu eklediğinizde sonuç çok değişecektir. bu durumda ses kartından kulaklık çıkışı almanıza da gerek kalmaz. Cihazın kendi üstünde kulaklık girişi var.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle teşekkürler.

1. Neden gaini %100 açmak yerine %50 açıp distortion kullanıyoruz? Amacımız nedir burda?
2. Ben emulated çıkışı zaten bir kabin simulatoru olarak düşünüyordum. Yanlış mı düşünüyorum?
3. Bir de mooer radar kabin similasyonunu emulated çıkışından sonra kullanacağımıza göre bu durumda mooer den ses kartına, ses kartından kulaklığa almak gerekiyor sanırım. Yopksa mooer radarın fonksiyonunu duyamayız.

1. Neden gaini %100 açmak yerine %50 açıp distortion kullanıyoruz? Amacımız nedir burda?

Çünkü amfi gain i bir seviyeden sonra sesi bozar.
2. Ben emulated çıkışı zaten bir kabin simulatoru olarak düşünüyordum. Yanlış mı düşünüyorum?

Yukarıda belirttiğim gibi, bu çıkışlar çok kaliteli olmuyor.
3. Bir de mooer radar kabin similasyonunu emulated çıkışından sonra kullanacağımıza göre bu durumda mooer den ses kartına, ses kartından kulaklığa almak gerekiyor sanırım. Yopksa mooer radarın fonksiyonunu duyamayız.

Hayır, ses kartına ihtiyacınız yok. Ve emulated çıkışı değil; moder radar a send çıkışı göndermek daha mantıklı.

Ht 5 Drive Kanalı
ISF ----> Orta yada Amerikan tarafına yakın
Gain -----> %75
Bass - Mid - Treble / I / (keyfinize göre minik ayar çekebilirsiniz)
Overdrive (boss od3 işinizi görür) ----> Gain mümkün olan en düşük pozisyonda , Volume köklenmiş olacak. Tone yine keyfinize kalmış
Tercihen noise gate kullanabilirsiniz.

Humbucker + yüksek tansiyonlu teller kullanın.

Geri