Shakti analog pedal projeleri

Selam arkadaşlar,

Artık bu başlık altında proje bazında kendi ürettiğim pedallarımı tanıtmak istiyor ve bu projelerimi sizlerin görüş ve eleştirilerinize sunmak istiyorum. Bir süredir ticari amaç ile başlattığım "alım satım" bölümündeki pedal porjelerimi şu an artık "hobby" bazında devam ediyorum ve kendi geliştirdiğim farklı modelleri sizler ile paylaşarak görüşlerinizi almak istiyorum. Bu arada hem pedal olsun hem de gitar elektroniği konusunda olsun yılların verdiği birikimleri de sizlerle paylaşabilirim buradan.

Şu an yeni çıkarttığım bir pedalı tanıtmak istiyorum.
Adını yine komik koydum, "10 Band Toncu"
Yani 10 ban ekolayzer demek.
daha fırından yeni çıktığı için şu an resmini daha sonra da ses örneğini koyacağım.
İşte resmi
eq10_k.jpg

Bu pedalın özellikleri şöyle.

Tamamı kendi tasarımım olan çok kaliteli ekolayzer pedal. 10 band frekans seçeneği ile çok daha hassas ayar ve istenilen tonu elde etme seçeneği sunar.
Özellikleri:
Frekanslar: 30Hz, 100Hz, 300Hz, 650Hz, 1KHz, 2KHz, 3KHz, 6,5KHz, 10KHz, 16,5KHz
THD : 0.01
Kontrol aralığı : ±12dB

Tamamen el yapımı, ev yapımı :)

eline emeğine sağlık, düşünüyorum da kendi yaptığın pedalla çalmak ne kadar zevklidir herhalde, legolarım aklıma geldi bir daha aynısını yapamam diye bozmaz yeni kutu lego alırdım, neyse kalabalık yaratmim helal olsun ne diyim ses kayıtlarını merakla bekliyorum.

Sat bunu bana,sat,sat,sat :D :D
Pedal muhteşem görünüyor.Yalnız jack girişleri pedalın üst bölümünde olsa daha iyi olur bence.Yada kutu mxr eq gibi yatay kullanılabilir,sürgülü potlar biraz daha yukarı ve kenara kaydırılıp dpdt'de köşeye konulabilir.
Bu arada ticari olarak hiç mi devam etmiyceksiniz? Bence bu eq tonları da iyiyse çok tutar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
maresal demiş ki:
Sat bunu bana,sat,sat,sat :D :D
Pedal muhteşem görünüyor.Yalnız jack girişleri pedalın üst bölümünde olsa daha iyi olur bence.Yada kutu mxr eq gibi yatay kullanılabilir,sürgülü potlar biraz daha yukarı ve kenara kaydırılıp dpdt'de köşeye konulabilir.
Bu arada ticari olarak hiç mi devam etmiyceksiniz? Bence bu eq tonları da iyiyse çok tutar.
kutunun içi iki adet kart ile tıkabasa dolu olduğu için ancak alt tarafa koyabildim jack girişlerini. Potlar çok değil ama sadece biraz sağ kenara kayabilir ve kutu dediğin gibi yatay da durabilir. Buradaki amacım ticari değil ama herhangi bir pedalım ile ilgilenen arkadaşlar bana ö.m. atabilirler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
thunderhead demiş ki:
Abi o paneldeki dugmeleri nerden buldun?

Sakin bana eski model bir kasetcalari ameliyat masasina yatirdim deme :D
Benim malzeme aldığım bazı dükkanlarda bu ve daha uzun modelleri bulunuyor, İst. da daha da bol çeşit olduğuna eminim. biraz araştırmacılık gerekiyor :)

psionic_ demiş ki:
hocam bu 'çift cayırtı bankası'nın (çift olsun çift :)) özellikleri gt-2 ile aynı mı?
Evet aynı özelliklere sahip. Ben bu pedalın da bir kaç modifiyeli modellerini ürettim. Biri Mid kontrol ilaveli model ki bu modelin de dünyada eşi benzeri yoktur. Diğeri gaini iki farklı şekilde boost olmuş modeldir. Bunlardan biri giriş katında boost oluyor diğeri giriş katına bir fetser preamp ilavesiyle pedal daha da coşuyor, özellikle single coil gitarlar için ideal.

Geri