Darco Telin Paketten Siyah Lekeli Şeklinde Çıkması

Selamlar 1 hafta önce kadar mydukkan'dan Darco tel sipariş ettim yağdır bakımdır anca fırsat bulabildim tellerini değiştireyim dedim. Bilenler bilir Darco paketini açtığınızda 3 küçük zarf çıkar her zarfta 2 tel vardır, ilk olarak kalın mi ve sol telinin olduğu zarfı açtım ve hemen gözüme parça parça minik siyah kalıntılar çarptı ufak bir kalıntı olduğunu düşündüm tırnağımı taktırdığımda takılıyordu ufak bir hareketlenme oldu gibi ama hala o siyah renk duruyor ıslak bir bezle denedim o şekilde de geçmedi. Oksitli olduğu belli velakin paslanma boyutuna ulaşmış. Benim için pas > oksitlenme :)

Ya fabrikasyon hatası ya da tel yıllardır aşırı nem ve sıcağın olduğu ortamda bekliyor paketin rengine bakılırsa vitrinde durmamış gibi. İkinci zarfdada aynı şeyi daha sık şekilde görünce üçüncü zarfı açmaya cesaret edemedim.. Yarın mydukkan yetkilileriyle iletişme geçeceğim bakalım süreç nasıl işleyecek burada da paylaşacağım..

Umarım hem Darco tellerin hemde mydukkanın müşteri politikasının akıbetini olumlu yönde görürüz. :)
 

Dosyalar

Son düzenleme:
Mydukkan hiçbir sıkıntı yapmaz. Zamanında benim de 12 telli akustik için aldığım Dean Markley tel ufak tefek paslı çıktı. Hemen söyledim durumu kendilerine ve ellerinde aynı marka telden olmadığını söyleyip, üç kat daha pahalı olan Cleartone telden yollamışlardı.
 
Maalesef ülkemizde tellerin çoğu bayat .Bazı markalar dean markley vb. elde kalan stoklar tüketilmekte .O yüzden korozyona uğramış bayat tellerle karşılaşmak maalesef çok doğal.
 
Bugün dore'den elektro gitar için elixir tel aldım. Eve geldiğimde içinde kampanyaya katılım için şifre çıktı. Son 1 senedir elixir kullanıyorum ve hiç böyle bir şey görmemiştim. Neyse katılayım dedim ama yazan linke ulaşılamıyordu. Sonra başka bir sayfadan kampanyayı buldum. Başlangıç tarihi 1 Mart 2017, bitiş tarihi 30 Temmuz 2017 :) 2 senedir yatan bir tel aldım kısacası ve bilmeyenler için söylüyorum elixir teller bırakın vakumlu paketi, ağzı kapalı bir pakette bile gelmiyorlar. Mektup gibi ağzı açık bir kağıdın içinde oluyorlar. Ama elixir kullanılmadığı ve temiz bir şekilde beklediği zaman eskimiyor, o yüzden kafam rahat.
 
Üst