Yeni Başladım

Öncelikle selamlar,size sormak istediğim birkaç şey var. Açıkçası bu aralar müzik zevkim acayip değişti Rock müzik dinlemeye başladım ve bir anda gitar çalmak istedim. Babamın arkadaşından kalma eski bir gitar var 3 yıllık Sanchez markalı bakımsız telleri eskimiş ve bozuk ses çıkıyor sizce değiştirmeliyim yoksa iyice elim notalara ve akorlara alıştıktan sonra mı değiştirmeliyim şimdiden teşekkür ediyorum.

Gitar klasik mi akustik mi elektro mu? Rock müzik çalmak istiyorsan elektro gitar edinmen gerekecek. Maddi durumun müsaitse direk elektro gitar almaya bak. Dediğin gitar elektroysa ya da şu an elektro alacak gücün yoksa o gitarın tellerini değiştirtip bakımlarını yaptırıp egzersizlerine başlayabilirsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gitar klasik mi akustik mi elektro mu? Rock müzik çalmak istiyorsan elektro gitar edinmen gerekecek. Maddi durumun müsaitse direk elektro gitar almaya bak. Dediğin gitar elektroysa ya da şu an elektro alacak gücün yoksa o gitarın tellerini değiştirtip bakımlarını yaptırıp egzersizlerine başlayabilirsin.
Şu anlık maddi durum yok elimdeki gitar klasik bunu iyice öğrendikten sonra elektroya geçmeyi planlıyorum.Son bir şey daha bakımları yaptırması ne kadar tutar,video izleyerek kendim yapabilir miyim?

Temizliğini kendin yapabilirsin, telleri de internetten bakıp yapabilirsin. Eşik ayarı istiyorsa onu yapamazsın sadece. Ama yeni başlayacağın ve ilk gitarın olacağı için bence pek de önemli değil. Sanmıyorum ki forumdaki herhangi biri Amerikan gitarla falan başlamış olsun. Bir an önce telleri değiştirip başlamaya odaklan. Takıldığın yerde yazabilirsin bir çok insan sana yardımcı olacaktır.

Klasik gitara da penayla başlarsan elektro gitar egzersizlerini yaparsan bence faydasını görürsün.

Geri