Amfini Göster Ey Türkrockcılar

2x12 v30 varsa gerisi teferruattır, güzel setup, keyifle çalın 🙂

Mustang’i nasıl kafaya çevirdiniz acaba? Aynısını ben de Prosonic’e yapacağım herhalde...

Teşekkürler. Aynen söylediğiniz gibi. Mustang 1x12 idi. Ondan sonra inanılmaz bir fark yarattı benim için.

Hoparlörü söktüm. Hoparlöre gelen 3 kablo var. İkisi normal + ve -. Bir de Board a giden bir kablo vardı. Onu tamamen devre dışı bıraktım. Yurtdışı forumlarında da bir kaç kişi o şekilde devre dışı bırakmış. Oradakiler genelde harici speaker çıkışı mod u yapmışlar.

Hoparlörü söktükten sonra Board u da gövdeden ayırdım. 4-5 vida tutuyor. Marangoz a gittim tezgah testeresi ile mükemmel bir şekilde 2 ye ayırdı. Aradaki parçayı attım. Ağaç tutkalı ile 2 parçayı birbirine yapıştırdım. Ön kısımdaki hoparlörü gizleyen kısım bir kontrapilak ile oraya tutturulmuş. Onu da uygun şekilde kısaltıp tekrar vidaladım. Logolor vs yi de kafama göre vidaladım. Board un muhafazasının arka kısmına jack girişi için delik açtım. Kaliteli bir jack alıp eskiden hoparlöre giden + ve - yi jack a lehimledim.

Fender Mustang 3 v2 100 watt lik bir amfi. Gayet de yeterli oldu. Tabi internetten indirdiğim preset lar hoparlör değiştiği için tam uyumlu değil. Ben bütün ayarları yeni hoparlörün karakterine göre yaptım. Harika tonları var..

Fotoğraf atayım yardımı olur belki.

Dosyalar

• IMG_20191104_202207.jpg
    IMG_20191104_202207.jpg
    305.9 KB · Gösterim: 348
  • IMG_20191104_202221.jpg
    IMG_20191104_202221.jpg
    287.5 KB · Gösterim: 287
  • IMG_20191104_202228.jpg
    IMG_20191104_202228.jpg
    217.5 KB · Gösterim: 272
  • images (15).jpeg
    images (15).jpeg
    56.2 KB · Gösterim: 310
  • IMG_20191104_202500.jpg
    IMG_20191104_202500.jpg
    290.6 KB · Gösterim: 359
Teşekkürler. Aynen söylediğiniz gibi. Mustang 1x12 idi. Ondan sonra inanılmaz bir fark yarattı benim için.

Hoparlörü söktüm. Hoparlöre gelen 3 kablo var. İkisi normal + ve -. Bir de Board a giden bir kablo vardı. Onu tamamen devre dışı bıraktım. Yurtdışı forumlarında da bir kaç kişi o şekilde devre dışı bırakmış. Oradakiler genelde harici speaker çıkışı mod u yapmışlar.

Hoparlörü söktükten sonra Board u da gövdeden ayırdım. 4-5 vida tutuyor. Marangoz a gittim tezgah testeresi ile mükemmel bir şekilde 2 ye ayırdı. Aradaki parçayı attım. Ağaç tutkalı ile 2 parçayı birbirine yapıştırdım. Ön kısımdaki hoparlörü gizleyen kısım bir kontrapilak ile oraya tutturulmuş. Onu da uygun şekilde kısaltıp tekrar vidaladım. Logolor vs yi de kafama göre vidaladım. Board un muhafazasının arka kısmına jack girişi için delik açtım. Kaliteli bir jack alıp eskiden hoparlöre giden + ve - yi jack a lehimledim.

Fender Mustang 3 v2 100 watt lik bir amfi. Gayet de yeterli oldu. Tabi internetten indirdiğim preset lar hoparlör değiştiği için tam uyumlu değil. Ben bütün ayarları yeni hoparlörün karakterine göre yaptım. Harika tonları var..

Fotoğraf atayım yardımı olur belki.

Bu kadar güzel anlatılabilirdi, çok çok teşekkür ederim. Ben sanırım bir de retolex işine girip köşe metalleri de yenileyeceğim.

Normalde amfim 2x10, hatta 2 tane Celestion G10 Vintage var üzerinde, V30’un 10” ‘liği diyebileceğimiz, ama 4x12 V30 ile apayrı güzellikte amfi. Ben de bu 2x10’u kabin haline ayrıca getirip tutmayı planlıyorum.

Bakalım bir sürü plan var ama önce bir hammadde temini ile başlayayım ben.

Gibson'ın asıl amacı blues çalmak zaten. EMG takıp Gibson'ı rezil edenler utansın :D

Krom değil de nikel kapak (diğer aksamlar da nikelse) çok güzel görünür.

Pickguarddaki vidalar vs. nikel sanırım, köprü, eşik krom o yüzden krom kapak daha iyi durur gibi geldi. Asıl sıkıntı şu ki TR'de benim manyetiklere uyacak kapakları bulabileceğime şüpheliyim. Sap 49mm (veya 50), köprü 53mm ölçtüm. Sitelerde de "stokta yok" gösteriliyor kapaklar. Sanırım yurtdışından getirteceğim o işe girişirsem.

Sabit köprülü gitarlarda manyetik boyutları standart oluyor sanırım. Solomusic'de büyük ihtimal bulabilirsiniz.

Manyetiklerin genel boyutu standart. Kutupların arasındaki mesafe standart değil. Vidaların kapaktan çıkacağı deliklerin aralarındaki mesafeler farklı yani genel boyutu eşit de olsa her kapak uymuyor. Neyse çözerim bir şekilde, önce para lazım.

Geri