Amfini Göster Ey Türkrockcılar

Bir adet Mini Rectifier ve Marshall JVM 1 Limited Custom Shop Tutti Serra

IMG_3147.jpg

IMG_3149.jpg

Bu arada beyaz Marshall'ı ayrı beğendim. Güle güle kullanın :).
Beyaz Marshall benim paylaştığım mı bilemedim ama (üzerime alınayım) her halükarda çok naziksiniz, teşekkür ederim. Daha güzelleri sizlerin olsun. Zamanında döviz görece daha uygun olduğu dönemlerde alınabiliyordu, hatta Andertons'tan getirtmiştik, o dönemki kız arkadaşım şimdiki eşimin güzel bir doğum günü hediyesi olmuştu.

Şu anda ne o ne ben alabiliriz böyle bir amfi maalesef. Herkesin amfisi çok güzel güle güle kullanın. Lakin attenuator almama rağmen hala 0.1 watt - 1 watt maksimum olacak şekilde kullanabiliyorum ben😅 Mini Rectifier bile fazla geliyor.

Hocam o zaman 80 milyonun merak ettiği soruya geleyim:

Boss MT-2 mi yoksa Mark V'in lead red kanalı mı?

B

(Bunda red var mı yaw? Benim Dual'dan aklımda kalmış öyle red med!) 😁

Hocam yakıtı güzel, üzmez, servisi parçası ucuz (yersen) şaka bi yana hocam bunun Red kanal asıl babayaro lead kanalı. Bir recto wall of sound değil, ama Mark baya surgical bir tightness var Mark’ta. Ayrıca clean kanal ciddi güzel, lonestar hesabı.

MT-2 bu arada benim diyen amfiyi tosurtuyor, Return’den girdi mi ,baya baya preamp ale

O değil de wicker grill nasıl olmuş hocam 😏

Beyaz Marshall benim paylaştığım mı bilemedim ama (üzerime alınayım) her halükarda çok naziksiniz, teşekkür ederim. Daha güzelleri sizlerin olsun. Zamanında döviz görece daha uygun olduğu dönemlerde alınabiliyordu, hatta Andertons'tan getirtmiştik, o dönemki kız arkadaşım şimdiki eşimin güzel bir doğum günü hediyesi olmuştu.

Şu anda ne o ne ben alabiliriz böyle bir amfi maalesef. Herkesin amfisi çok güzel güle güle kullanın. Lakin attenuator almama rağmen hala 0.1 watt - 1 watt maksimum olacak şekilde kullanabiliyorum ben😅 Mini Rectifier bile fazla geliyor.
Sizin amfinizden bahsetmiştim evet. Estağfurullah, o sizin nazikliğiniz. Ben şu an 15W'lık dandik bir Cort marka kullanıyorum. 8 senelik. Keşke o zamanlar iyi bir amfi aldırsaymışım demekten çekinmiyor insan :). Ben de 1W-2W'ı geçmemeye çalışıyorum. Hepimize daha iyi amfiler nasip olsun :). Amfinizi kazasız belasız, güle güle kullanmanız dileğiyle.

Sizin amfinizden bahsetmiştim evet. Estağfurullah, o sizin nazikliğiniz. Ben şu an 15W'lık dandik bir Cort marka kullanıyorum. 8 senelik. Keşke o zamanlar iyi bir amfi aldırsaymışım demekten çekinmiyor insan :). Ben de 1W-2W'ı geçmemeye çalışıyorum. Hepimize daha iyi amfiler nasip olsun :). Amfinizi kazasız belasız, güle güle kullanmanız dileğiyle.

İnanın şu anda modelleme teknolojisi, yazılımlar vs. o kadar ilerlemiş ki ben arada düşünüyorum acaba satıp öyle bir sisteme mi geçiş yapsam diye. Siz de belki öyle bir şeye yönelebilirsiniz. Ufak bir ses kartı ve yazılım veya Yamaha thr, Boss Katana serisi gibi bir şeyler kocaman amfilere göre daha kullanışlı olabiliyor.

Neyse konuyu bulandırmayayım, herkesin amfisi tekrardan hayırlı olsun, güle güle çalın.

İnanın şu anda modelleme teknolojisi, yazılımlar vs. o kadar ilerlemiş ki ben arada düşünüyorum acaba satıp öyle bir sisteme mi geçiş yapsam diye. Siz de belki öyle bir şeye yönelebilirsiniz. Ufak bir ses kartı ve yazılım veya Yamaha thr, Boss Katana serisi gibi bir şeyler kocaman amfilere göre daha kullanışlı olabiliyor.

Neyse konuyu bulandırmayayım, herkesin amfisi tekrardan hayırlı olsun, güle güle çalın.
Cevabınız için teşekkür ederim. Yakın zamanda bu yazılım ve ses kartı hakkında gerekli bilgileri öğrenmek isterim. Ama şu aralar araştırmaya pek vaktim yok gibi.
Ama, herhangi bir yazılım Marshall'ın o lambalı amfi hissini yaşatır mı bilemem :).

0BA63585-5EB4-465D-B71E-D4C87DC62BAF.jpeg

Blackheart power ve preamp katları lambalı, çok sıcak ve Fender Blues Junior’a yakın bir tona sahip. Drive kanalı mevcut değil, drive tonları için sesi kırmak gerekiyor. 5 ve 3watt seçeneği var. Send-return, aux veya kulaklık giriş-çıkışı yok.

Üstteki Hartke GT60, 60 watt çift kanallı hibrit kafa. Preamp katında 12ax7 lamba ile destekleniyor. Clean kanalında crunch potansı ile kırılabiliyor. Drive kanalı ise herhangi ekstra bir drive pedalına ihtiyaç duymadan tatmin edici distortion tonlarına sahip. Kabinim olmadığı için Blackheart üzerindeki 12 inch Eminence hoparlörü kullanıyorum. Send-return, aux ve kulaklık çıkışları var. Dışarıdan biraz daha sert tarza hitap eden bir ampli gibi gözükse de clean tonları çok parlak ve tane tane.

Hibrit olduğu için ev için daha uygun bir ampli, Blackheart üzerinde 3watt seçeneği olsa da sesi kırabilmek için gerekli volume ev için çok fazla ve mutlaka bir booster veya tube screamer tarzı bir pedala ihtiyaç oluyor.

Her iki ampli farklı tarzlara hitap ediyor ve fiyatlarına göre çok iyi performans sunuyor.

Sanırım yaşatamaz, ama pratik olması da önemli. Bu forumda çok değerli ve yetenekli insanlar var, ben onlardan değilim 😄 Dolayısıyla beklentim de çok yüksek olmuyor, hatta belki kör duyum testi yapsanız anlamam bile gerçek lambalı bir amfi ile modelleme arasındaki farkı :)

Daha çok -belki birçoğumuzda var- karşımda görüp arada bir çalmak, bakım yapmak vs. hoşuma gidiyor. Tabii bunun da insana verdiği mutluluk/haz da ayrı.

Hocam yakıtı güzel, üzmez, servisi parçası ucuz (yersen) şaka bi yana hocam bunun Red kanal asıl babayaro lead kanalı. Bir recto wall of sound değil, ama Mark baya surgical bir tightness var Mark’ta. Ayrıca clean kanal ciddi güzel, lonestar hesabı.

MT-2 bu arada benim diyen amfiyi tosurtuyor, Return’den girdi mi ,baya baya preamp ale

O değil de wicker grill nasıl olmuş hocam 😏

Mis gibi... Güzel, çok güzel olmuş!

Vernik lafı ettiydik sanki, yoksa ben mi kuruyorum kafamda...

Daha bir kahveli gibi oluyor ya.

Gerek olduğundan değil, aklıma geldi öyle...

Benim kafama uyuyor işte Mert, olayın harbi işte Mesa tarafları (hani ben Mark 2+c falan takıklığı var ya) direkt bu hasır istiyor insan...

:)

B

Geri