Amfini Göster Ey Türkrockcılar

1 hafta oldu alalı, yeni yeni deniyorum. Bi amfide bias ayari yok, hatta power lambası octal degil, 12au7 yanlış hatırlamıyorsam. Ne kadar dayanıyor onu göreceğiz gelecekte ama değiştirirken cok maliyetli olmayacak, o açıdan bir triple recto degil :)
Sayfasında preamp 2 adet ECC83 poweramp 1 adet ECC82 yazıyor ama bias ayarına dair pek açık bir şey görmedim. Eğer alalı2 yıldan fazla olduysa kullanım tecrübenizi öğrenmek istedim.

Hocam Mark 3'ü 2011-2012 gibi SRV den mi aldınız?2010 da İngiltere den gelirken bavul da bir Mark 3 getirmiştim.Başka amfiler deneyebilmek için satmıştım SRV aracılığı ile. Sonradan pişman olmuştum sattığıma :)
Yok, ben yurtdisindayim da buradan aldim. Master of puppets/and justice for all koyup en güzel hetfield taklidimi yapıyorum ayna karşısında.

Bu arada bavulla getirmek de iyi cesaretmis, arkadaş eşek ölüsü gibi.

İlla bir yerleri ile oynamam gerekiyor, Mesa 2x12’yi buğday yaptık. Prosonic ise baştan yaratıldı neredeyse.

Amaç prosonic’i 2x10 open back’ten 1x12 closed back’e çevirmekti, artan grill cloth ile bi anda Mesa’yı kaplamışız baktım.

C1A4C1A0-5667-4E9E-A9E3-3273095DC17B.jpeg

Son düzenleme:
İlla bir yerleri ile oynamam gerekiyor, Mesa 2x12’yi buğday yaptık. Prosonic ise baştan yaratıldı neredeyse.

Amaç prosonic’i 2x10 open back’ten 1x12 closed back’e çevirmekti, artan grill cloth ile bi anda Mesa’yı kaplamışız baktım.

140172 eklentisini görüntüle
İkisi de şahane olmuş da Prosonic'e bayıldım. Bende de kirmizi tolex var. 2x12 kabin yapacağım diye mojotone'dan almıştım. İçine de swamp Thang ve Texas heat combosu çakacaktım; belimde hala sırtımda tee los angeles'tan taşıdığım hoparlörlerin tatlı sızısı var ama yatıyor öyle senelerdir.

Kırmızı amfilerin tonunun kesin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Isınıyor ses kırmızı kabinden çıkarken. Bu bilimsel bir gerçek.
Neyse, çok tatlı olmuş hakkaten

İkisi de şahane olmuş da Prosonic'e bayıldım. Bende de kirmizi tolex var. 2x12 kabin yapacağım diye mojotone'dan almıştım. İçine de swamp Thang ve Texas heat combosu çakacaktım; belimde hala sırtımda tee los angeles'tan taşıdığım hoparlörlerin tatlı sızısı var ama yatıyor öyle senelerdir.

Kırmızı amfilerin tonunun kesin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Isınıyor ses kırmızı kabinden çıkarken. Bu bilimsel bir gerçek.
Neyse, çok tatlı olmuş hakkaten

Kırmızı amfilerin tonu güzel olur, ton bu renkten çıkar. Bu bilinir. 😅😅

Şaka bir yana ben de cart renk çok severim, daha açık bir kırmızı vardı aklımda ama bu tolex çok daha iyi gitti.

Bu sıralar evde ne kadar ekipman işi varsa aradan çıkarmak lazım hazır vakit bol. Speaker mixing hep mutlu etti beni, muhtemelen sizdeki de şahane bir kombo olur. 👌

Ben ilanı kaldırıcam demiştim 🚬

Bu arkadaşın hassas volume potuna istinaden FX’loop’una bir EQ atıyoruz ve atlara fısıldama seviyesinde evde duman tonu. Belki bir miktar limon yağı da fx’e sürülebilir.
Yalnız sakın FX loop'a limon yapı sürmeyin. İçinde gerçek limon yok, zararlı kimyasallar var. tereyağı daha iyi olur ama az sürülecek. hatta lambalara da biraz sürüp üstüne iki yumurta ve az pastırma atarsanız gerçek Duman tonu alabilirsniz.

Yalnız sakın FX loop'a limon yapı sürmeyin. İçinde gerçek limon yok, zararlı kimyasallar var. tereyağı daha iyi olur ama az sürülecek. hatta lambalara da biraz sürüp üstüne iki yumurta ve az pastırma atarsanız gerçek Duman tonu alabilirsniz.

Hmm değerlendireceğim hocam 👌 Ben bias’ı hot tarafta ayarlayıp yumurta kırma taraftarıyım, pastırma kayıtlarda koku yapabiliyor ama zevk renk 🤘🏽

Geri