Ses kartı ve kulaklık

Selamlar. Bugün aldığım steinberg ur12 ses kartımdan arkadaki line outtan birine kulaklık bağlıyorum ama hiçbir şekilde ses gelmiyor. Bilgisayar ses varmış gibi gösteriyor yani sorun gidermeler işe yaramadı. Aynı zamanda gitarımı da çalabiliyorum ama dediğim gibi sesi kulaklığı direk bilgisayara takmadan alamıyorum. İnternette gördüklerimin çoğunu denedim ama çözüm bulamadım. Ne yapmalıyım?

Selamlar. Bugün aldığım steinberg ur12 ses kartımdan arkadaki line outtan birine kulaklık bağlıyorum ama hiçbir şekilde ses gelmiyor. Bilgisayar ses varmış gibi gösteriyor yani sorun gidermeler işe yaramadı. Aynı zamanda gitarımı da çalabiliyorum ama dediğim gibi sesi kulaklığı direk bilgisayara takmadan alamıyorum. İnternette gördüklerimin çoğunu denedim ama çözüm bulamadım. Ne yapmalıyım?

Şaka yapıyorsunuz sanırım. Ön taraftaki Kulaklık simgesinin olduğu yere de mikrofon mu takıyorsunuz acaba ?

3.5 mm jakı olan kulaklığım olduğu için arkaya taktım. Böyle de kullanıldığını sanıyodum ama yanlış mı?
3,5 mm jak'a 1/4 " jak dönüştürücü takıp kulaklığınızı kulaklık girişine takın. Eğer kulaklığınızı yeni aldıysanız bu dönüştürücü kutunun içerisinden çıkması lazım. Eğer yoksa piyasadaki elektronikçilerden bu dönüştürücüyü bulabilirsiniz. Üç kuruşluk bir malzemedir.

Geri