Ibanez V50NJP Burgu Vidası Kayıp, Vida Deliği Genişlemiş + Tel Önerisi

1- Ibanez V50NJP Akustik Gitarımın burgu vidası kayıp (alt Mi burgu) bir vida aldım ama işe yaramadı. Tam olarak uyumlu vidayı nasıl bulabilirim? Delik sıkıntısını nasıl düzeltebilirim?
** Yeşil daire içerisindeki delik
129213

2- Tel olarak Ernie Ball serisi bir set almayı düşünüyorum. Country tonlarını seviyorum tavsiye edeceğiniz başka bir tel takımı var mı?

1- Ibanez V50NJP Akustik Gitarımın burgu vidası kayıp (alt Mi burgu) bir vida aldım ama işe yaramadı. Tam olarak uyumlu vidayı nasıl bulabilirim? Delik sıkıntısını nasıl düzeltebilirim?
** Yeşil daire içerisindeki delik
129213 eklentisini görüntüle

2- Tel olarak Ernie Ball serisi bir set almayı düşünüyorum. Country tonlarını seviyorum tavsiye edeceğiniz başka bir tel takımı var mı?
Delikleri israil tutkalı ve kürdan ile doldurun ,eskisinden sağlam olacaktır.

Biraz daha detaylı anlatır mısın? Kürdanı içine koydum, sonra? Vida oraya tekrar girer mi?

Yok, vida oraya kendi başına girmez.
Onun için bir de vida boyutuna uygun yıldız tornavida edinmeniz gerekiyor.
Tornavidayı sağ elinizle tutup (solaksanız sol elinizle ) Vidayı doldurulmuş deliğe koyduktan sonra; tornavidayı vidanın başının üstüne bastırıp, saat yönünde çevirerek baskı uygulamanız gerekiyor. (Saat yönünün tersine çevirmeyin sakın o zaman vida o zemine girmeyecektir )
Ya da bağırıp tehtid edin, belki sizi dinleyip çıktığı yere girmeye razı olabilir. 😁😀

Gülsem mi, ağlasam mı bilemedim. 🤯 Yapacağınız işin içine S🚾💩yım afedersiniz.
Bunun tarifi detayı mı olur? Nasıl bir jenerasyonsunuz birader? 😳😣😲😵
Böyle şeyleri okudukça ciddi şaşırıyorum. Eline tornavida almamış bir nesil var. Bir şeyleri onarmaya bile cesareti/takaati yok. Çocukken oyuncak arabanızın tekeri kırılınca çöpe mi atardınız? Hiç mi birşey tamir etmediniz ? Yuh yani 🤬

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yok, vida oraya kendi başına girmez.
Onun için bir de vida boyutuna uygun yıldız tornavida edinmeniz gerekiyor.
Tornavidayı sağ elinizle tutup (solaksanız sol elinizle ) Vidayı doldurulmuş deliğe koyduktan sonra; tornavidayı vidanın başının üstüne bastırıp, saat yönünde çevirerek baskı uygulamanız gerekiyor. (Saat yönünün tersine çevirmeyin sakın o zaman vida o zemine girmeyecektir )
Ya da bağırıp tehtid edin, belki sizi dinleyip çıktığı yere girmeye razı olabilir. 😁😀

Gülsem mi, ağlasam mı bilemedim. 🤯 Yapacağınız işin içine S🚾💩yım afedersiniz.
Bunun tarifi detayı mı olur? Nasıl bir jenerasyonsunuz birader? 😳😣😲😵
Böyle şeyleri okudukça ciddi şaşırıyorum. Eline tornavida almamış bir nesil var. Bir şeyleri onarmaya bile cesareti/takaati yok. Çocukken oyuncak arabanızın tekeri kırılınca çöpe mi atardınız? Hiç mi birşey tamir etmediniz ? Yuh yani 🤬

Özelden telefonunu yaz anlatayım sana

Yukarıda yazdığım şey: Söz konusu deliklere vida artık girmiyor. Ne yapabilirim? şeklinde bir soru. Herifin teki gelip geyik çeviriyor.

Yardımcı olmak için yazacaksanız yazın.

O teli kullanma? Problem solved...

Paşa paşa yukarıda Ara... yazan yeri kullanmaya alışıyorsun bu tarz muhabbetlere mağruz kalmamak için.

Ara... yazan yere şunu yazcaksın:

Vida yuvası

Karşına şöyle bir şey gelecek:

Genişleyen Vida Yuvası

O başlıkta yazanları okuyacaksın. Hala anlamadıysan her şeyi anlama gibi bir zorunluluğun yok. Misal ben ilk yardımdan çakmam. Yerde çırpınan adamı öldürmeye teşebbüs etmeme gerek yok. Alırsın gitarını götürürsün bir dükkana. Fazla değil 5 dakikada büyük ihtimal ücret almadan hallederler.

Yukarıda yazdığım şey: Söz konusu deliklere vida artık girmiyor. Ne yapabilirim? şeklinde bir soru. Herifin teki gelip geyik çeviriyor.

Yardımcı olmak için yazacaksanız yazın.
Bu insanlardan yardım isteyen sensin? İnternete hatta bu foruma yazsan çıkacak yüzlerce sonuç var, buraya gelip sorduysan alacağın cevaplara da katlanıcaksın, kimsenin yardım etme zorunluluğu yok.
Ne bu “yArDım eDeN eTsİn eTmEyEn s..tRsİn gİtSiN” der gibi?

Sana zorla gel yaz diye kafana mançuka tutan da yok dostum. İnsan gibi soru sordum insan gibi cevap verirsin başım üstüne. Gelip ukalalık yaparsan aynı şekilde karşılığını alırsın. Kasıntı olmayın bu kadar.

O teli kullanma? Problem solved...

Paşa paşa yukarıda Ara... yazan yeri kullanmaya alışıyorsun bu tarz muhabbetlere mağruz kalmamak için.

Ara... yazan yere şunu yazcaksın:

Vida yuvası

Karşına şöyle bir şey gelecek:

Genişleyen Vida Yuvası

O başlıkta yazanları okuyacaksın. Hala anlamadıysan her şeyi anlama gibi bir zorunluluğun yok. Misal ben ilk yardımdan çakmam. Yerde çırpınan adamı öldürmeye teşebbüs etmeme gerek yok. Alırsın gitarını götürürsün bir dükkana. Fazla değil 5 dakikada büyük ihtimal ücret almadan hallederler.

Çok ince ve naziksin aferin. Akıllısın da maşallah iyi denk gelmiş demek ki malum gün.

Geri