Yeni içerik

Satılık Fender Telecaster Deluxe 1963 USA

Takasa
Kapalı
Fiyat
23000
Para Birimi
USD
Bir arkadaşım adına açıyorum gerekli görüşmeyi ben sağlayacağım.
Gitar 56 yaşında ve hiç işlem görmedi. Bütün parçaları orjinal durumda. Seri numarasından sorgulayabilirsiniz. Amerika fiyatı 40.000$ civarındadır. Umarım kıymetini bilecek birine gider hayırlı olsun şimdiden.

yanlış anlamayın ama headstock decal yok iken akla gitarın orijinalliği soruları getirir.......işlem görmedi bütün parçalar orijinal demişsiniz ama gitarın üst eşik değişmiş siyah bir eşikle yenilenmiş...

Son düzenleme:
yanlış anlamayın ama headstock decal yok iken akla gitarın orijinalliği soruları getirir.......işlem görmedi bütün parçalar orijinal demişsiniz ama gitarın üst eşik değişmiş siyah bir eşikle yenilenmiş...
İtham altında bırakmaya ne kadar meraklısınız.. Gitar kıvılcıma zuhale falan gitti sorgulamaları da yapıldı herhangi bir replika durumu yok baya antika. Headstock decal yıllar içinde sökülebiliyormuş. Aynısını yaptırırız ama işlem görmüş olması gerçek değerinden 5000$ düşürür dediler yaptırmadık. Üst eşik konusunda net bir bilgim yok gitar iki katım yaşında. İki ihtimal var ya o yıllarda böyleydi(ben fender kullanmam sevmem de) ya da daha önce değiştirildi biz bilmiyoruz.

Böyle değerli bir gitarı satmanın yolu umarım kıvılcım vs de baktığında yapmış yada söylemiştir sap gövde iç kısımlarının control plate iç kısmının açılıp bakılması ve resimlenmesidir..Bunlar yapılmadan size kimse bu orjinal diyemez..Tavsiyem bunlara dikkat etmeniz...Potans seri nolarından kapasitörlere sap içi tarih damgalarına kadar ufak detaylar önemlidir.Sadece potansiyel iç onları bile size yapım yıl aralığını verir.Lütfen savunmaya geçmeden eleştirleri önemseyin..

Gitar çakma olsa 15000$ niye teklif etsinler benim aklıma bu soru gelir. Kaldı ki Türkiye şartlarında bu gitarı alacak kişi Okan Bayülgen falandır.. Fender'den yeterince anlayanlar ilk bakışta gitarı parçalamadan 54-76 arası üretildiği bilgisini veriyor. Seri numarası maille sorgulandı gelen cevap 63 üretim olduğu. Gitar Eylül'de Amerika'ya gidecek oradaki bir arkadaşım Guitar Center gibi büyük yerlere fotolarını götürdü ve direkt getirmesi istendi. Bahsettiğim 40000$ da orda biçilen fiyat ve muhtemelen orda satılacak.

Neck Plate'deki seri no yetmez, daha detaylı foto gerekir, en önemli şey sapı söküp ordaki tarihi (haftta gövde de vardır) gösterilmesi gerekir, decal söküldüyse Fenderle iletişime geçilir, burdaki distributöre decal yollanır, çok basit bir şekilde de uygulanır, ama gitarın içi ve sap tarihi gösterilmeli.
5DA64E09-137D-467B-B042-437DCCEB9430.jpeg
gibi

Kimse gitarınız sahte vs demedi.Sadece dış resim seri no ile maalesef anlaşılacak bir mevzu değil.Sap üzerindeki tarih vs kesin yöntemdir.Dediğiniz gibi bakarak anlaşılmaz.Erdem Hocamın dediği gibi decal de konfirmasyon sonrası fender ce temin edilebilir.Cila üzerindeki water slide decal zaten ıslanınca yumuşayıp hemen çıkacaktır.Yıllara vs gerek yok.Potlar da önemli doğrulama kriterleridir.

Güzel gitar ,keşke böyle ilanlardan çok görebilsek. 15 bin ülkemiz şartlarında gerçekten iyi teklifmiş.Fiyat baz alma açısından reverb sitesi gayet mantıklı olabilir.Ancak amerikada gitar mağazaları da son satış fiyatına çok yakın bir fiyat vermezler tahminimce .(haliyle kar etmeleri lazım)

Örnek olması açısından :

@PaganWr
Bence arkadaşlar iyi niyetle ve yardımcı olabilmek adına yazmış, offensive almayın derim yorumları, aynı zamanda koleksiyon değeri olan birşey olduğu için, alcak insanlar, herşeyinin açık açık ortaya dökülüp bilinmesini ister.

Yurtdışında satmak belki daha mantıklı ancak onun da bazı zorlukları yok değil, iyice araştırın derim.

AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler