Fender Player Stratocaster (Meksika)

Merhaba, konuyu açtıktan sonra yorum yapmamışım kusura bakmayın.

Geçen yıl uzun araştırmalar sonucu Fender Player Strat almaya karar verdim.
Yaklaşık 1 yıldır gitarı kullanıyorum, gayet memnunum.
Daha önce Meksika standard serisi kullanmış biri olarak, iki gitarı karşılaştıracak olursak, bana kalırsa Player serisini tercih ederim.

Klayve olarak Meksika Standard'lar 21 Perde, Player serisi 22 Perde
Player'ın klayvesi maple ve oldukça rahat, ben herhangi bir rahatsızlık yaşamadım şu ana kadar.

Manyetik olarak Meksika Standard'larda Seramik manyetik kullanılmış (gitara daha yüksek bir ses çıkışı veriyor). Player Serisinde Alico V manyetikler kullanılmış. Bu manyetikler gitara daha sıcak bir ton katıyor, karakteristik "Fender" tonunu hissettiriyor gerçekten.

Manyetik dizilimine gelecek olursak; bende 2 tane strat var. Meksika Player S-S-S ve American Pro H-S-S
Açıkçası ben ikisini de ayrı ayrı seviyorum :) o konudaki tercih sizin zevkinize kalmış.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Graph Tech black veya white tusq öneririm gayet başarılı. Ben black olanını kullandım ama white black aynıysa sadece renk değişiyorsa gitarının rengine göre birini seçebilirsin.

Ben de
Arkadaşlar kilitli burgu aldım ve eşiği de upgrde etmek istiyorum. Acaba ne öneriniz var mıdır?
Ben de Gibson’ımda kilitli burguya geçtim ve eşiği Graphtech Tusq XL Black ile değiştirdim. Almadan önce biraz araştırma yapmıştım, öğrendiğim kadarıyla siyah olanların içerisinde grafit tozu var, bu madde tellerin eşikte kaymasını sağlıyor ve takılmaları önlüyor. Beyaz olanlarda bu yok diye biliyorum.

Geri