ibanez rg2570z manyetik modifiye önerisi

arkadaşlar merhaba
ibanez rg2570z gitarım var japon üretimi. üzerinde dimarzio ibz var ama değiştirmek istiyorum özellikle bridge manyetiğini
metal ve rock ağırlıklı çalıyorum normalde tercihim dimarzio evolution'dı ama ikinci elini bulmak zor önerilerinizi bekliyorum.

O zaman manyetik değişimine gerek yok. Önce bir gitarı tanı, çal, biraz keşfet, ondan sonra bakarsın dediğin olaylara. Elindeki iyi bir gitar sonuçta.

Dimarzio ibz'ler gayet güzel manyetikler metal müzik için de çıkışları da bence yeterli. İlla değiştireceğim diyorsan Dimarzio'dan Super Distortion, Gravity Storm, Evo, D-Activator Bridge bakabilirsin. Demolarını izle kararını ver. Gitarını da yeni almışsın bence bir süre kullan hiç gerek yok masraf yapmaya. Tam nesini beğenmediğini yazarsan daha iyi önerilerde bulunabiliriz.

Dimarzio ibz'ler gayet güzel manyetikler metal müzik için de çıkışları da bence yeterli. İlla değiştireceğim diyorsan Dimarzio'dan Super Distortion, Gravity Storm, Evo, D-Activator Bridge bakabilirsin. Demolarını izle kararını ver. Gitarını da yeni almışsın bence bir süre kullan hiç gerek yok masraf yapmaya. Tam nesini beğenmediğini yazarsan daha iyi önerilerde bulunabiliriz.
dursun madem manyetik işi ben gitar kabloma yöneleyim o çok kötü

Bana kalsa, prestige gitarı en az 2 yıl kullanıp köprü manyetiğini X2N yapardım. Kullandığım Premium Ibanez'i de aldıktan 2 yıl sonra full Dimarzio yapmıştım. Çıkan humbuckerlerın birini ve single manyetiği de 18 yıllık Lyon'a takmıştım.

Hocam bi DiMarzio CrunchLab de deneyin derim. Daha ucuz diye SD'lerden daha kötüdür diyordum ama kullanan adamlar boş yere kullanmıyormuş onu anladım. Çok net, temiz, yüksek çıkışlı, çok güçlü bir manyetik. Adeta SD SH4'ün tersi, klasik Hard Rock ve Thrash Metal'de kullanılan çamurlu tonların zıttı felsefeyle üretilmiş bir manyetik. SD'de böyle bir manyetik var mı bilmiyorum hiç ama onda da Blackout'ları çok severim. Gene biraz çamurlu manyetikler ama bu çamur biraz daha sıkılaştırılmış, kontrol altına alınmış bir çamur, öyle her yere dağılmıyor. Yüksek gainde çok güzel sonuç veriyor. Tam Metalcore ve modern metal manyetiği gibi geldi bana.

Geri