İstanbul Bass Gitarist (HardRock - Heavy/Thrash) Aranıyor

HardRock-Heavy/Thrash tabanlı, yerli-yabancı coverlar hazırladığımız ve yeni beste çalışmaları (3. Albüm hazırlıkları) yürüttüğümüz projemize, bass gitarlarda eşlik edebilecek bir yol arkadaşı arıyoruz. Arkadaşın altını çizerek; ''Güvenilir bir kişilik-karakter sahibi olabilmek, doğru iletişim kurabilmek, sorumluluk bilincine sahip olabilmek'' gibi vasıfların, ''müzikal yeterlilik-sahne tecrübesi'' gibi konulardan daha elzem olduğuna inanıyoruz.

''İşin-gücün arasında yoğun bir projeyi kaldırabilir miyim?'' Sorusuna cevap olarak; Gruptaki herkesin, müzik dışında başka işleri de bulunmaktadır. Açıkçası konser-albüm-single-kayıtlar-klipler-videolar hede hödö derken, konu gözünüzde ürkünç veya kibir dolu bir hal almasın. Zaten mevcut sistem içerisinde üretim süreci yürümektedir. Yeni arkadaşımız işin içerisinde, dahil olabileceği veya olmak isteyeceği düzeyde yer alabilir ama en azından provalarda ve sahnede bizi yalnız bırakmasın :)

Önemli Not; Müziği, ticari bir amaç veya araç olarak ele almaktan ziyade, söyleyecek-çalacak şeyleri olan, bu dünyaya sesini bir şekilde duyurmak isteyen, sevdiği müziği üretmeyi ve çalmayı amaç edinmiş, ekonomik bir kaygıya sahip olmayan, kısacası kapitalizmin düzen isteğine “gürültü” yaparak karşı çıkmak isteyen bir müzisyen arkadaşımızla yürümek isteriz. Biz, yaptığımız müziği; ''Para-çokomel... Ne kadar ekmek, o kadar köfte...'' gibi kaygılardan uzak olarak icra ediyoruz ki zihnimiz olabildiğince özgür, olabildiğince sert kalsın.

Müzikal anlamda fikir vermesi açısından;


(Bilgi için: Yeni çalışmalarımızı, songwriting anlamında daha sert, daha oldschool ve daha fazla riff temalı şarkılar olarak aranje ediyoruz.)

Beklentilerimize dair;

-Yerleşke; İstanbul Anadolu Yakası (İkametlerimiz, Maltepe ve Tuzla Bölgeleri arasında olduğundan, Avrupa yakasındaki arkadaşları kendi hayatımıza uydurmak adına yormak istemeyiz. Siz de bilirsiniz (tecrübe ile sabittir); Zaman içerisinde yollar külfet haline gelir, hele ki söz konusu İstanbul ise...)

-Ekipman ve sahne tecrübesi anlamında, en azından asgari düzeyde de olsa işi çözebilirse, mevcut koşullara hızlı adapte olabilirse şık olur.

-Yaş konusu; Küçük-büyük hiç problem değil, kafalar uyuşsun, aynı dili konuşabilelim, bizim için yeterli...

-Yaptığımız müzik, genel olarak sevdiğimiz-dinlediğimiz müziklerle örtüşmektedir. Aramıza dahil olacak yeni arkadaşımızın da benzer müzikler dinlemekten ve icra etmekten hoşlanıyor olmasının, uzun vadede kendi psiko-müzikal sağlığı için daha iyi olacağını düşünüyoruz.

-Online iletişim üzerine kurulu bir çalışma sistemimiz var. Sürekli ve düzenli bir prova beklentimiz yok ancak ihtiyaca göre (kişisel takvimleri göz ardı etmeksizin) oluşturulan prova takvimine, mümkün olduğunca uyum sağlanabilirse, tadından yenmez.

-Bu konuyu yazmaya-konuşmaya gerek yok ama adettendir; Takdir edersiniz ki, yeterli düzeyde enstruman hakimiyeti de işin doğası gereği önem taşıyor.

-''Ben talibim! Hadi o zaman, şarkılar belirleyip bu C.tesi Rex'in önünde buluşalım-prova alır, deneriz.. Yeah!!'' de maalesef ''hayat koşturmacası/zaman'' denklemi içerisinde pek mümkün olmuyor. Geçmişte yaptığınız-çaldığınız işleri-grupları, video ve/veya ses kayıtlarını (Tost makinesi ile çekilmiş olsa da sorun değil, o güzel kayıtları birlikte yapacağız zaten) elinizde hiçbir materyal olmasa bile, en azından telefon karşısına geçip, çalmak istediğiniz ne olursa (Konu başlığına dair bir fikir versin yeter) çalarken bir video çekip (Tekrar söylüyorum, ses-görüntü kalitesi hiç önemli değil) paylaşabilirseniz, fazlasıyla yardımcı olacaktır. Lütfen yanlış anlaşılmasın (Bu konu hassas!), amacımız kimseyi bir sınava tabi tutmak veya bir yarışma ortamı yaratmak değil, sadece (Hem sizin, hem bizim için) vakit kazanmak adına mantıklı bir çözüm yöntemi olacağı kanısındayız.

İlgilenen arkadaşlarımız olur ise: Dilediğiniz şekilde iletişime geçebilirsiniz...
(Mesaj yoluyla ulaşmak isteyen arkadaşlar olur ise bilgi: Mesajlara sık bakma fırsatı her zaman mümkün olmuyor ama ilk fırsatta yanıtlamaya çalışırız)
En hızlı iletişim için; 0530 100 25 18

Sevgiler,
Onur
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler