Joyo JTA05 Sweet Baby 5 Watt Vintage Guitar Tube Amplifier Hakkında bilgi edinmek istiyorum

Merhaba daha önce duyan, eden, deneyen varsa deneyimlerini yazabilir mi?
Ev amfisi için düşünüyorum. Apartmanda ses seviyesi, tele ile uyum sağlama ve fendervari amerikan blues tonlarına ulaşabilme ile ilgili yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.
Ayrıca bu değil de şuna bak, bu daha iyi, daha ucuz, daha güzel vs diyebileceğiniz başka amfi önerilerinize açığım.
(Yazılanlara göre fender tweed champ 5f1 klonuymuş.)

Mydukkan linki

Merhaba daha önce duyan, eden, deneyen varsa deneyimlerini yazabilir mi?
Ev amfisi için düşünüyorum. Apartmanda ses seviyesi, tele ile uyum sağlama ve fendervari amerikan blues tonlarına ulaşabilme ile ilgili yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.
Ayrıca bu değil de şuna bak, bu daha iyi, daha ucuz, daha güzel vs diyebileceğiniz başka amfi önerilerinize açığım.
(Yazılanlara göre fender tweed champ 5f1 klonuymuş.)

Mydukkan linki
Bi arkadaşımda vardı güzel diyordu ama hiç denemedim

Sadece volume var üzerinde. Kirli ton için sesi açman gerek. Apartmanda 5w amfi ile komşularla karakolluk olursun. Ya 1w ya da gain ve master volume olan amfilere bak. Laney, Blackstar vs... watt’ı düşürülebilen modeller de var.
Kişisel fikrim çok ufak watt lambalı amfi yerine iyi bir solidstate ya da dijital amfi daha kullanışlı olur. Misal Katana, TVP, Orange vs

güzel amfi ama 12 inç hoparlör olmadan küçük amfilerden çok rahatsız edici tonlar çıkıyor.
kabin ile kullanılabilir.
bununla beraber 5w arkadaşın söylediği gibi yüksek bir çıkış gücü, ingiliz ton seviyorsan daha düşük güçte vox ac4c1, vox ac4tvh, yada blackstar modelleri ev için daha iyi olur.

istanbuldaysanız bende birkaç küçük amfi var. fikir vermesi açısından gelip deneyebilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanırım istediğim gibi bir amfi bulamayacağım. Aklımda ufak minik eski amerikan/fender blues tonlarını alabileceğim, tele ile uyum sağlayacak tek kanal bir amfi vardı. Birde yanında blues yada ts pedalı ile ömür boyu mutluluk düşünüyordum. ☺

Bu Blackstar HT-1 lerin ısf ayarı cleanda da aktif mi acaba? Beklentimi karşılar mı? Evde sorun yaratır mı ?

Boston 5 wattlık amfiyle aşağı yukarı aynı. Laney cub mantıklı bir alternatif.

Eğer Boston'In Classic 5'iyle aynıysa, drive almak imkansız, son volume seviyelerinde bile -ki sadece deneme amaçlı açtım 5 saniyeliğine- zor kırılıyor namussuz :) Zaten kendilerini müthiş headroom'undan ötürü seviyorum. Pedallarla iyi sonuç veriyor. Açık konuşmak gerekirse apartmanda lamba kırılmasıyla hafif drive almak çok zor.

Eğer Boston'In Classic 5'iyle aynıysa, drive almak imkansız, son volume seviyelerinde bile -ki sadece deneme amaçlı açtım 5 saniyeliğine- zor kırılıyor namussuz :) Zaten kendilerini müthiş headroom'undan ötürü seviyorum. Pedallarla iyi sonuç veriyor. Açık konuşmak gerekirse apartmanda lamba kırılmasıyla hafif drive almak çok zor.
Amacım zaten cleanle hafif kirli drive arasında kalmak. Gerisi pedalın işi olacaktı hesapta. Ya da tertemiz clean üstüne gaini biraz fazla açılmış blues yada ts pedalı.

İşte alabileceğiniz en temiz cleanlerden biri Boston'da var, eğer diğeri de öyleyse süper olur. Hele elinizde Tele varsa tadına doyum olmaz. Kirli clean beklemeyin aletten :) Onun için Add+'ın Blues Player isimli bir pedalı vardı, bayılıyordum tonlarına, denediğim Ts'lerden çok daha transparan şekilde kırıyordu tonu. Boss'un benzer pedalıyla birebir kıyasladım, hiç beğenmedim. Düşünüyorsanız bir bakın derim. Tube Screamer'ı biraz daha overdrive gibi düşünüyorum ben, tabii bol bol denemek lazım herkesin zevki farklı malum. Laney Cub'u çok test etme fırsatı bulamadım ancak denediğim kadarıyla gayet iyiydi.

Yukarıda belirtilmiş, ilerletelim; küçük hoparlörler clean tonlarda inanılmaz tatlı etki yaratsa da, drive'da eksikliği hissedilebilir 12 inç'e göre. Bu çok yoğun gainlerde hepten hissedilir oluyor, yani üst frekansların ve alt frekansların bolcana kompreslendiği tonlarda hoparlörden iyi bir tepki alınamıyor. Hafif gainli tonlarda sorun olacağını sanmam.

Bence cok guzel bir amfi Fender 5F1 klonu. Pedallarla cok guzel anlasiyor. Bendekinin lambalarini degistirip modlayip ton potansi eklemistim cok guzel sonuc almistim. Siddetle tavsiye ederim.

Geri