Marshall MG15FX ile İlgili Sorun

Merhabalar,
Bugün ilk elektro gitarımı Zühal Müzikten aldım. İnternetten yaptığım araştırmalar ve satış elemanının tavsiyeleri üzerine Squier Affinity HSS Strat model gitarı aldım. Fakat amfi konusunda doğru dürüst araştırma yapmamıştım. Satış elemanının tavsiye ettiği Marshall MG15FX model amfiyi denedim ve satın aldım. Mağazadayken ses hoşuma gitmişti fakat evde yaklaşık 5 saat boyunca çaldım.Özellikle drive modundayken ses inanılmaz yapay geliyor. Clean tonlar da idare eder durumda. İnternetten araştırdığımda özellikle yabancılar MG serisine kesinlikle bulaşmayın demiş. Ben de Fender Mustang 1 veya Roland CUBE ile değiştirsem mi diye düşünüyorum. Giriş seviye amfiler için bu durum normal midir? Teşekkürler..

Üçü de çöp... yani MG verip o ikisine bakacaksan parana yazık. Bütçene göre orange, blackstar vs küçük amfiler var çok daha iyi. Araştır biraz daha.
Bu arada normal cube fena değil, mini cube çöp dediğim.

Şahsi kanaatimce MG15 oldukça 'yeterli' bir amfi. Zaten pratik amfisidir, ton beklentisine çok da girmemek gerekir. Albüm kaydedeceksen ya da performans sergileyeceksen yetersiz gelebilir ancak ev kullanımı, etüd ve egzersiz için fazlasıyla yeterli, hatta başarılı buluyorum.

Dijital (modellemeli) amfilerden uzak durmanı tavsiye ederim, evet ton konusunda oldukça tatminkarlar ancak tuşeye dair çok fazla hata örttükleri için gelişimi olumsuz etkilediğini düşünüyorum.

Ben olsam tonu monu düşünmeden MG15 ile cayır cayır egzersiz yaparım. Daha iyi çaldıkça iyi ve kötü amfi arasındaki fark daha anlaşılır olacaktır. O zaman öneriyle değil de bizzat tecrübe ederek ağız tadına daha uygun bir amfi alırsın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Şahsi kanaatimce MG15 oldukça 'yeterli' bir amfi. Zaten pratik amfisidir, ton beklentisine çok da girmemek gerekir. Albüm kaydedeceksen ya da performans sergileyeceksen yetersiz gelebilir ancak ev kullanımı, etüd ve egzersiz için fazlasıyla yeterli, hatta başarılı buluyorum.

Dijital (modellemeli) amfilerden uzak durmanı tavsiye ederim, evet ton konusunda oldukça tatminkarlar ancak tuşeye dair çok fazla hata örttükleri için gelişimi olumsuz etkilediğini düşünüyorum.

Ben olsam tonu monu düşünmeden MG15 ile cayır cayır egzersiz yaparım. Daha iyi çaldıkça iyi ve kötü amfi arasındaki fark daha anlaşılır olacaktır. O zaman öneriyle değil de bizzat tecrübe ederek ağız tadına daha uygun bir amfi alırsın.
Özellikle redditte okuduğum MG15 yorumları ve Rolandı baya baya övmeleri kafamı karıştırdı açıkçası. Aynı fiyata daha iyi performans alabileceksem tabiki de değiştiririm

Max 1500 tlye kadar önerin varsa söyle. Piyasada en çok bulunan giriş seviye bunları bulabildim ben.
Dostum Dore, Zuhal, mydukkan vb sitelere girip fiyata göre filtrele, ben alışveriş sitesi değilim. Seçtiklerini tartışırız değerlendiririz burada.
İlk saydıklarını zamanında ben de kullandım, çöp. Evet egzersiz yapmaya iş görür ama insanın kulağı parmak çalışırken bile biraz iyi ton arıyor.
1,500’e ikinci el çok daha iyi amfiler bulursun bu arada.

Merhaba, bence MG serisinin 30 wat versiyonunu al 12 inç speaker olduğu için daha tok, hacimli bir ton alırsın. geçmişte yıllarca kahrımı çekmişti tatminkar bir amfidir.
2, ele birebir seninle ilgilenecek bir dostun yoksa şuan için bulaşma, garantili bir alet alman arıza durumunda kafanın rahat etmesini sağlar.
Ama iyi ile kötünün ayrımını yapıp, gerekli araştırmaları yapıp, karşılaştırmaları yaparım dersen, kişisel tavsiyem Blackstar ht-5, marshall dsl-5, bunları kovala derim.

Öncelikle mg15fx evet biraz çöp olabilir ama bu eski seri sarı renkli sadece reverblü olanlar yani MG15R modelleri gayet güzel amfiler. Bunu bir Blackstar HT Metal 5 kullanıcısı olarak söylüyorum. Ara sıra saf transistör sesi de duymak isteyebiliyorsunuz. Sadece ikinci elde bulabilirsin bu mg15r'yi. 1500 liraya 2. elde de 'pratik amfisi'nden öteye gidebilecek amfiler var. Biraz daha koyulup Blackstar ht5 alınabilir, belki o fiyata da vardır, bakmak lazım.

Merhaba. İlla değiştirmek istiyorsan sarı sitede 1.000 liranın biraz üstü marshall avt 20x gördüm. zamanında kullandığım oldukça güzel bir amfidir. Bence mg serisi ile kıyas kabul etmez. Yarı lambalı bir amfi. Uzun süre kullanabilirsin.

Benim amfi de aynısı. MG15FX'in hoparlörü normalde canavar gibidir, amfinin arkasında çıkış gücünün 40watt olduğu yazıyor. Ben de işe yeni girdiğim zamanlar almıştım. Ama sadece birkaç sene sonra master volume kesinti yapmaya başladı. Bazı pozisyonlarda ses geliyor. Onun yerine volume'u kullanıyorum. Bir de bazen MT-2 ile Feedbacker Booster aynı anda açınca fazla parazit geliyor.

Yorumlarınız için teşekkürler değişimle şimdilik uğraşmayıp kendimi geliştirene kadar idare edeceğim .
Bence bir gitaristin ihtiyacı olan tek düşünce bu. Yeterince çalışınca ve müzikte belli seviyeleri atlamaya başladığında daha yeni ve güzel ekipmanlar kendiliğinden geliyor. Düzenli çalışmak en önemlisi, bunu yapmadığımdan dolayı eksikliğini şuan çok hissediyorum.

Geri