Satılık Heavy Relic Toplama Strat (Takasa açık)

Takasa
Açık
Fiyat
1500
Para Birimi
TL
Gitar elime yıllar önce geçen,daha sonra takasladığım ve sonra tekrar arayıp bularak geri aldığım mükemmel bir gitardır.
İlana koyma sebebim ise elimde 2 tane daha strat olması sebebiyle bu gitarın ihtiyaç fazlası durumda kalmasıdır.
Gitar hakkında bildiklerimi sıralarsak :

-Sap ; 2000/endonezya üretim ''cort strat copy'' adlı modele ait.22 perde,maple tuşe,2 parça maple.Bolt on kısmında 2000 yılına ait damga bulunmakta.Logoyu silmeden önce de logo da “strat copy” yazısı ve made in Indonesia yazısı mevcuttu.İnternette de “cort strat copy” şeklinde aratırsanız reverb ve harmony center’da bu modelle ilgili gayet olumlu yorumların bulunduğunu görebilirsiniz.

-Gövde ;net bilgim olmamakla birlikte gövdenin de yine cort strat copy modeline ait orijinal gövde olduğunu düşünüyorum.Zira üzerinde 2 point tremolo köprü bulunmakta ve cort stratlarda genellikle bu köprü sistemi kullanmakta.Gövde ağacı kızılağaç ya da dişbudak.Bir strat için ağır.Kesinlikle ıhlamur olmadığını söyleyebilirim zira elimde bir adet ıhlamur strat da bulunmakta ve aralarında bariz ağırlık farkı var.Gövdenin ağır oluşu,koyu karakterli bir sounda ve güçlü bir rezonansa sahip olması sebebiyle dişbudak olabileceğini düşünüyorum.

-Burgular ; gitarın orjinal burguları olması muhtemel.Kafada burgu montaj yerlerinde herhangi bir müdahale izi yok

-Köprü ; gitarın orjinal köprüsü olması muhtemel.2 vidalı hareketli tremolo sistem.Akort durumu oldukça stabil.

-Manyetikler ; blade texas strattan çıkma 3 adet single manyetik.Strat severler için oldukça ideal bir strat tonu var

-Pickguard ve plastik aksam ; elimdeki vintage strattan kalma plastik parçalarla değiştirdim,bu sayede çok daha hoş,relic bir görünüme sahip oldu.

-Elektronik aksam ; bildiğim kadarıyla orjinal aksamı duruyor.

-Heavy Relic İşlem ; Gitar elime geçtiğinde siyah renkteydi.Yavuz Çetin'in strat’ını baz alarak boyama ve eskitme işlemi uygulatmaya çalıştım.Bu amaçla gövde sunburst renge boyandı ve gövdeye relic işlem uygulandı,kafa kısmındaki yazılar da silindi.Bu işlemleri Ankara'da LuthierTurk (Yılmaz Bey) gerçekleştirdi.Üzerine 0.10'luk tel takıldı ve entonasyon ayarı buna göre yapıldı.

Gitar mevcut haliyle sorunsuz çalınabilir durumda.Fretler ömrünü tamamlamak üzere,bir süre sonra fret tesviyesi gerektirebilir.

Samsun içinde elden teslim edebilirim.Şehir dışına kargo ile gönderebilirim.

TAKAS : İşime yarayan ekipmanla takaslayabilirim.Bu yüzden teklif sunabilirsiniz.