Affinity Serisi Hakkında

Arkadaşlar merhabalar. Yakın zamanda bir Precision Bass almayı planlıyorum. Bütçeme göre araştırma yaptığımda alabileceklerim arasında en iyisi Squier Affinity Precision Bass.

Fakat yabancı forumlarda Affinity P'ler hakkında çok olumsuz yorumlar gördüm. En çok karşılaştığım sorun ise klasikleşmiş Precision tonundan farklı bir tona sahip olması. Made in Mexico Precision ile aralarında 3000 TL gibi bir fiyat farkı var. Sizce Affinity P Bass almaya değer bir bass mı?

Affinity P Başlangıç için iyi.Ama Ben önermiyorum o bass gitarla Metal filan düşünme.
Hard maple ağacını ilk defa duydum, ton potansı olmazsa topraklamada sorun yaşar mıyım diyip burada gitar önermeyi geçtim, metalin m'sinin geçmediği konuya o gitarla metal çalamazsın demek hangi düşünce tarzının ürünü merak etmekteyim. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın. Bilmediğiniz konulara cevap yazmak zorunda da değilsiniz.

Hard maple ağacını ilk defa duydum, ton potansı olmazsa topraklamada sorun yaşar mıyım diyip burada gitar önermeyi geçtim, metalin m'sinin geçmediği konuya o gitarla metal çalamazsın demek hangi düşünce tarzının ürünü merak etmekteyim. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın. Bilmediğiniz konulara cevap yazmak zorunda da değilsiniz.
Ben kendim kullandığım için fikrimi söyledim?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Seviyem başlangıç seviyesi değil. Tarzım metal değil, punk. Zaten ana enstrumanim direkt olarak bass.

Fakat aradaki 3000 TL farka değer mi onu bilemiyorum. Meksika üretim Fender'ler hakkında da kötü yorumların çok olması beni biraz tereddüt ettiriyor.

Beyler merhaba bende guns n roses, green day, rhcp, funky tarzı şeyler çalacağım. squier affinity jazz bass iyi olur mu? açıkçası tonunu p den daha çok sevdim. 2. el alıyorum bulabildiklerim arasında en iyisi sanırım ve en ucuzu. (Bu arada 1 yıldan fazla elektro gitar çalıyorum basa yeni geçeceğim.)
Bi dur Deniz zaten ortalık karışık

Seni ilgilendirmez.Hayırdır sana?
Valla tartışacak kapasitende yok ne yazık ki. Kereste bilginle tavsiye verdiğini sanmaya devam edebilirsin.

@Orkun bas konusunda çok bilgili değilim ama aradaki fiyat farkı az değil. Sen ikisini denediğinde rahatlık, konfor, kalite vs olarak bariz bir fark hissedemiyorsan o farka değmez. Tek fark sadece ton ise manyetik değişimi ile aradaki farkın çoğunu kapatabilirsin.

Seviyem başlangıç seviyesi değil. Tarzım metal değil, punk. Zaten ana enstrumanim direkt olarak bass.

Fakat aradaki 3000 TL farka değer mi onu bilemiyorum. Meksika üretim Fender'ler hakkında da kötü yorumların çok olması beni biraz tereddüt ettiriyor.
punk çalıcaksan al p bass düşünme bile meksikaya çıkamam diyorsanda squier vintage modified veya classic vibe serisinin pbasslerine bakmanı öneririm

Geri