Spark Boost vs Mini Spark Boost

Denemiş ya da kullanmış olanlarlar ikisi arasında ki farklar nelerdir?

Normalde mini olanı almaya karar verdim ama diğerinide merak ediyorum hatta switchden ziyade eq potansların etkisini daha çok merak ediyorum desem yeridir.

Gerçi her şey tam tekbir geniş yelpazeli olsun diye diye çoğu şeyi kullanmaz olduk.

Spark Mini kullandım zamanında. Sadece sesi yükseltiyor, yani vadettiği işini yapıyor ve iyi yapıyor. Biraz beklentiyle alakalı. Boost'ta tonum değişsin istiyorsan normal Spark Booster'ı deneyebilirsin, ya da alternatif olarak tona çok müdahil olmayan overdrive pedallarına (TC Electronic Mojo Mojo güzel bi örnek) göz atabilirsin.

Denemiş ya da kullanmış olanlarlar ikisi arasında ki farklar nelerdir?

Normalde mini olanı almaya karar verdim ama diğerinide merak ediyorum hatta switchden ziyade eq potansların etkisini daha çok merak ediyorum desem yeridir.

Gerçi her şey tam tekbir geniş yelpazeli olsun diye diye çoğu şeyi kullanmaz olduk.
Merhaba,
Ben her ikisini de denedim.
Spark mini sadece clean boost yapıyor. İçerisindeki clean boosta ilişkin devre normal spark boosterın devresi ile aynı. Yani tam olarak normal versiyonun tek işlev yapan hali.
Spark booster (normal olanı) clean boostun yanında gain boost da yapabilirken bunların yanına bass ve treble için active eq imkanı da sağlıyor. Dolayısıyla isterseniz sinyalinizdeki mevcut bass/treble’i boostlayabiliyor veya azaltabiliyorsunuz. (Tek yönlü çalışmıyor yani)
Eq sunu şahsen çok beğeniyorum bu anlamda çok yararlı.
Diğer yandan eq’sunun bir başka yararı, daha göreceli olmakla birlikte, pedal low to medium gain bir od pedalı olarak da kullanılabiliyor. Bu nedenle eq çok işe yarıyor. Şahsen pedalı bu amaçla da tek başına kullandığım yer/zaman var.
Pedal üzerindeki mini switch ise pedalın karakteristiğini değiştiren seçenekler, temel olarak pedalın frekans tepkisini değiştiriyor, ayrıca bandwidthini de değiştirdiğini düşünüyorum. Bence bu özelliği de düşününüz, tona gerçekten etkili.
Bunun haricinde pedal sessiz ve olabileceği kadar transparan yani ana tonunuza etkisi yok. (Yoktan kastımı lütfen yanlış değerlendirmeyiniz, her ekipmanın tona kattığı bir renk olacaktır, burada kastım bu etkinin söz konusu pedalda hissedilir olmaması)
Eğer grup halinde çalarken solo vs de daha duyulabilir olmak veya gitarların seslerini eşitlemek amacı yahut pre ampli öncesinde gitar tonunuzu eq ve gain ayarı harici sadece volume ile boostlayarak aradığınız to a ulaşmak istiyorsanız mini versiyonu gayet yeterli.
Öte yandan pedalı ayrıcabir gain boost, volum artı gain boost veya bir od olarak kullanmak istiyorsanız büyük versiyonunu alınız.
Esenlikler dilerim.

Preamp konusunda araştırma yaparken normal olan Spark Booster için, preamp olarak da iyi sonuç verdiği birkaç yerde karşıma çıktı. Bu açıdan da değerlendirebilirsiniz konuyu. Küçük olan sadece boost ama o da ayrı bir ihtiyaç sonuçta.

Geri