Amfiyi ve gitarı bilgisayara bağlamak

Merhaba.Benim roland micro cube üm ve elektro gitarım var audacity kullanarak amfinin aux veya kulaklık çıkışını laptop un kulaklık girişine taksam ve gitarı amfiye taksam kayıt alabilir miyim bu şekil olmuyorsa ne yapmam gerekiyor

Ses kartın standart bilgisayar ses kartıysa orijinal sesi alacağını sanmıyorum. Öyle bir ses kartıysa ayrıca master volume'u da çok açma sakın ses kartına zarar verir. Bende Creative Sound Blaster Z vardı kullanamıyorum şimdi hiç ses gelmiyor.

Aynı sınıfta bir amfi olan Marshall MG2FX'i bilgisayara dediğiniz yöntemle bağlayarak kayıt almıştım. Sesi de 2+1 Creative hoparlörden alıyordum. Şöyle bir ses çıkmıştı ortaya:

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ses kartın standart bilgisayar ses kartıysa orijinal sesi alacağını sanmıyorum. Öyle bir ses kartıysa ayrıca master volume'u da çok açma sakın ses kartına zarar verir. Bende Creative Sound Blaster Z vardı kullanamıyorum şimdi hiç ses gelmiyor.
teşekkürler bilgi için ve evet laptop kullanıyorum herhangi bi ses kartı yok ekstra satın aldığım

bu yeter de artar bile bana oldukça iyi tam olarak dediğim şekilde yapabilirim değil mi bunu?
Hocam benim bilgisayarın hoparlör çıkışı ve mikrofon girişi aynı olduğundan dolayı ayırıcı olarak 25 liralık çakma Irig1 kullanmıştım. Amfinin kulaklık çıkışını Irig'in gitar girişine bağlamıştım, hoparlörü de Irig'in hoparlör çıkışına. Irig'i de bilgisayarın mikrofon girişine sokuyordum. Amfimin kulaklık çıkışı küçük jack, Irig'in gitar girişi büyük jack olduğundan dolayı küçük-büyük uçlu jacka ihtiyacınız var. Büyük dediğim normal gitar jackı, küçük dediğim telefonlardaki kulaklık jackı. Ama bunlar yerine direk küçük-küçük jack ile amfiyi bilgisayara bağlasanız da aynı sonucu verir herhalde.
Kayıt programı olarak Reaper vardı bende.

Amfim olmadan önce de (2010) Amplitube'ün basit uygulamasını kullanırdım. Sesi geciktiriyordu başta. Line in ayarlarıyla kurcala ASIO kur vs üstesinden gelmeye çalışırdım. Geçenlerde bir baktım çok değişmiş. Zaten onboard ses kullanıyorum 8 kanal (bildiğimiz anakarta entegre giriş çıkış vs 6 jak girişli ses soketi)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
reis ben aux kablosu ile(iki tarafı da 3.5mm küçük jak olan) amfiyi laptop a bağlayabildim laptoptaki sesler amfiden geliyor bunda sorun yok.backing track açıp güzelce çalabiliyorum gitar da amfiye bağlıyken.peki benim bu şekilde kayıt alma imkanım var mı sadece amfi laptop a bağlıyken.audacity indirdim ücretsiz diye fakat ne yaptımsa kayıt edemedim

Aynı sınıfta bir amfi olan Marshall MG2FX'i bilgisayara dediğiniz yöntemle bağlayarak kayıt almıştım. Sesi de 2+1 Creative hoparlörden alıyordum. Şöyle bir ses çıkmıştı ortaya:

iyiymiş vallahi. Creative ses kartım sağ iken (öldü demeyelim de komada, bilgisayar tamiri yaptırdığımız bir iki yere sormuştum olur mu diye) amfiden değil de BOSS-70'ten bağlamıştım direk bilgisayara ve çok yapay ve paylaştığınız kayıttaki sertlikten mahrum bir ton almıştım. Ben de istediğimde kaydedebilmek için deneme yapıyordum.

Geri