Bu ağacın kendi izi midir? Lütfen yardım. (Fender Player Stratocaster)

Merhabalar ilk Fender Player Stratocaster'imi 2 ay öncesinde aldım. Her şey çok güzel. Tonlar müthiş ama dün akşam gitarın alt kısmını incelediğim zaman resimdeki izi/lekeyi gördüm. Kesinlikle dışarıdan bir darbe vs almadı. Zaten o kısım tamamen pürüzsüz ve cilayla kaplı. Ancak sanki o noktanın içi boş gibi garip bir şekilde. Bu ağacın kendi izi midir? Yoksa üretim sırasında oluşan bir durum mudur. Aldığım yerle görüştüğümde bunun ağacın izi olduğu belirtildi. Daha üst segment ağaçlarda daha fazla olduğu iletildi. Zaten gitar mağazaya açılmamış kutu ile geldi, kutuyu da ben açtım. Lütfen beni aydınlatın. Teşekkür ederim.

Dosyalar

• WhatsApp Image 2019-07-24 at 15.05.48.jpeg
    WhatsApp Image 2019-07-24 at 15.05.48.jpeg
    332.7 KB · Gösterim: 669
  • Rg10Jn.jpg
    Rg10Jn.jpg
    307.3 KB · Gösterim: 644
  • F07A4173-0590-492C-8F0F-7AD948384252.jpeg
    F07A4173-0590-492C-8F0F-7AD948384252.jpeg
    263.6 KB · Gösterim: 606
  • 55937F82-6120-4FED-A18A-E9ECA1EF43B7.jpeg
    55937F82-6120-4FED-A18A-E9ECA1EF43B7.jpeg
    297.4 KB · Gösterim: 408
ne olduğu belli olmuyor bile resimde.Bence çok ufak bir ezilme darbe,ki böyle bir şey gitarınıza işlevsel sorun açmayacaktır.Eğer görsel olarak dert diyorsanız şunu söyleyeyim ; resimde zoomlayarak bile net ayırt edilemeyen bir detay gibi görünüyor.Bence moralinizi bozmaya değmez

Bence de bir sorun yok, içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Zamanla gitarlar ve diğer ekipmanınız illa ki vuruk, çizik gibi yaşanmışlıklarla dolu hale geliyor ve bu tür bir ağaç izi artık gözünüzde durmayabiliyor. Her şeyini sevdiğiniz bir gitarı bulmuşsunuz, tadını çıkartın bence.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle ilginiz için gerçekten çok teşekkür ederim. Gitarın üzerindeki izi parmağınızla ellediğinizde üstü cila olduğu için, belli dahi olmuyor. Merak ettiğim husus bunun normal bir şey olduğu mu. Sadece görsel olarak orada zaten.

Umarım herkesin hayallerindeki gitarı, hayallerindekinden daha güzel çalması dileğimle.

Ne olduğu tam gözükmese de (en azından ben anlamadım) ağaçta lekeler olabilir, doğal bir durum.
ne olduğu belli olmuyor bile resimde.Bence çok ufak bir ezilme darbe,ki böyle bir şey gitarınıza işlevsel sorun açmayacaktır.Eğer görsel olarak dert diyorsanız şunu söyleyeyim ; resimde zoomlayarak bile net ayırt edilemeyen bir detay gibi görünüyor.Bence moralinizi bozmaya değmez
Bence de bir sorun yok, içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Zamanla gitarlar ve diğer ekipmanınız illa ki vuruk, çizik gibi yaşanmışlıklarla dolu hale geliyor ve bu tür bir ağaç izi artık gözünüzde durmayabiliyor. Her şeyini sevdiğiniz bir gitarı bulmuşsunuz, tadını çıkartın bence.

Leke olabilir fakat ben ezilme olduğunu düşünüyorum. Ezilmeyi geçtim tam gösterdiğiniz yerin kopuk olduğu bir Jackson'ım vardı o şekilde sattım hala çalınıyordur 10 senedir.

Merhaba değerli arkadaşlarım, bir resim daha ekledim konu içeriğine. Anlaşılmaması üzerine. Dediğim üzere ezilme vs. olsa ellediğim zaman o kısmı hissederim mutlaka. İzin olduğu kısımda dahil olmak üzere, fiziksel olarak bir içe çökme/ ezilme bulunmamakta. Ama görünüm olarak sanki böyleymiş gibi gözüküyor. Bunun nedenini merak ediyorum hala. Fender bu gitarları bir çok teste sokup, satışını yaptığını biliyorum. Siz değerli gitaristlerin de görüşünü almak isterim. İyi ki varsınız.

Leke olabilir fakat ben ezilme olduğunu düşünüyorum. Ezilmeyi geçtim tam gösterdiğiniz yerin kopuk olduğu bir Jackson'ım vardı o şekilde sattım hala çalınıyordur 10 senedir.
Tellere ve burgulara odaklamış kamera anlaşılmıyor ki :)

Çökme izi falan yoksa kesinlikle ağacın özelliğidir. Fender'in orayı doldurup üstüne cila atıp satacağını düşünmüyorum. Dediğim gibi aksi bile olsa çalıma tona gitarın sağlamlığına kesinlikle etkisi yok. Güzel gitarınızı güle güle çalın. :)

Ezilme durumu hissedilmiyorsa sorun yok, sapın full arkasını atın isterseniz, belki birdseye veya flame mapledır. Benim 62’ Stratımda onun gibi benzer desenler az da olsa var, tamamen şansa bağlı öyle denk gelmesi.

Tarantino bir senaryoya nasil baslar?
Farkli zamanlarda, farkli mekanlarda farkli umutlar ve farkli parametreler kullanilarak cekilmis uc fotografin da out of focus olmasi akabinde cildiran figuran *bam *bam *bam (38 lik tam kalbireyi odanin icine bosaltir)
Geride ne gitar kalmistir ne de gitarin sapindaki o iz.
Ust dudagi dogustan yarik olan asiri çilli sarisin kiz bunun intikamini cok pis alicaktir.

Son düzenleme:
Yıllarca gitarımda hep bu izlerin olmasını istemiştim. Çok uğraştım izler yapabilmek için hepsinin ayrı ayrı anısı vardır. Strat eskidikçe güzeldir. Keşke heryeri böyle olsa hiç bir problem yok. Biz eskitmeye çalışırken onlara hiç takılmayın bile.

Geri