Fender Mexico Standart Jazz Bass hakkında yardımınıza ihtiyacım var.

Öncelikle herkese merhaba, arkadaşımda yanlış hatırlamıyorsam 2012 üretimi Fender Mexico Jazz bass var, kendisi iki farklı gitar alacağı için satmayı düşünüyor, bende gitarı almak istiyorum fakat gitarın değerini henüz belirleyemedik, üzerindeki teller bir süre idare eder. sanırım değişeni yok tamamiyle orjinal bir kaç luthiere gösterilip onay alındı, ezik vuruk, boya atması falan yok. Arkadaşım gitarı 3500-4000 civarı internete koymayı düşünüyor, ben ise 3000 civarı teklif ettim yakın bir zamanda tekrar görüşeceğiz. İnternette benim verdiğim fiyat aralığında ancak Squier bulunabiliyor ve ben cilalı bir gitar aramaktayım, Mexico fiyatları ise çok yüksek ve temiz bulmak zor, Sizlere sorum bu gitar ne kadar eder? yardımcı olursanız sevinirim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayarımda bir problem olduğu için fotoğrafları direkt başlığa ekleyemedim kusura bakmayın.

Dosyalar

• bvrMNn.jpg
    bvrMNn.jpg
    88.5 KB · Gösterim: 498
  • qAb8g3.jpg
    qAb8g3.jpg
    81.9 KB · Gösterim: 403
  • AOL6o7.jpg
    AOL6o7.jpg
    73.2 KB · Gösterim: 453
  • 6D9q4N.jpg
    6D9q4N.jpg
    94.4 KB · Gösterim: 458
Zuhal Müzik'te sıfırı 4350 lira civarında, nakit almak isteseniz 4k ya hatta biraz daha aşağısına çekerler fiyatı, ikinci el olarak da bence 3k uygun bir rakam. Fazlasını vermek yerine zuhal'den gerekirse taksitle satın alırdım ben olsam :)

Zuhal Müzik'te sıfırı 4350 lira civarında, nakit almak isteseniz 4k ya hatta biraz daha aşağısına çekerler fiyatı, ikinci el olarak da bence 3k uygun bir rakam. Fazlasını vermek yerine zuhal'den gerekirse taksitle satın alırdım ben olsam :)
Hocam değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim, bende arkadaşımla tekrar görüşücem fiyatta anlaşamazsak sıfır almayı veya ikinci el başka markalara yönelmek var aklımda, stüdyo ve sahne gitarı alma düşüncesindeyim, Fender, Ken Smith, Warwick, Lakland, Musicman gibi markalara yönelmeyi düşünüyorum her türden çalmak ve ömürlük bir gitar almak var aklımda fakat aktif-pasif gitar ve markalar arasında kaybolmuş durumdayım önerileriniz varsa bekliyorum.

Hocam değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim, bende arkadaşımla tekrar görüşücem fiyatta anlaşamazsak sıfır almayı veya ikinci el başka markalara yönelmek var aklımda, stüdyo ve sahne gitarı alma düşüncesindeyim, Fender, Ken Smith, Warwick, Lakland, Musicman gibi markalara yönelmeyi düşünüyorum her türden çalmak ve ömürlük bir gitar almak var aklımda fakat aktif-pasif gitar ve markalar arasında kaybolmuş durumdayım önerileriniz varsa bekliyorum.

Bütçe nedir?

Açıkcası sıfır alıcaksam biraz para toparlayıp 5-6 bin civarı verebilirim, hemen ikinci el alacaksam ise hazır param var 2-3 bin verebilirim.

Her tarzın bass ını almak büyük bütçe ister haliyle :) Kendinize en yakın bulduğunuz bass gitara yatırım yapın derim.. 2. el mantıklıdır fakat fender her ne hikmetse 2. elde sıfırının 500-600 altı oldumu uygun fiyat muamelesi gören bir marka :) .. Fotolardaki çok hoş bir gitar ama fiyat mantıklı olmadıkça 2. el mantıksız

Uzun zamandır piyasayı takip eden biri olarak meksika fenderin fiyatı maks 3500TL falandır onu da vermem çünkü gider sire alırım manyetiklerini veya preamp ını modifiye ederim 100 kat iyi sound çıkartırım. Amerikan almayacaksan pek bir önem arz etmiyor. Tavsiyem Godin veya Sire M7 falan al 2000-2500TL falan miss gibi Special Usa Fender ile aynı nerdeyse tonu.

Yorumunuz için teşekkür ederim Fender'in peşini bıraktım zaten, gitarda bir süre almayı düşünmüyorum arkadaşlardan ve stüdyodan kullanıyorum geçici olarak, Godin ve Sire gerçekten iyi markalar bir daha gitar almak istediğimde aklımdaki markalardan.

Geri