Elektro Gitara Yeni Başlayacağım. Tavsiye Lütfen

Hangi elektro gitar+amfiyi almalıyım

• SX SST62 + Blackstar FLY 3 (1200TL)

Oylar: 0 0.0%
  • SX STL50 + Blackstar FLY 3 (1200TL)

Oylar: 0 0.0%

• Toplam oy veren
    18
Selamlar abilerim ablalarım(2k4).Alacağım ilk elektro gitar olacak bu. Ancak biraz araştırma yapma fırsatı buldum(yanlışım varsa düzeltin). Teker teker yardım eden etmeyen herkese teşekkürler.
1) Duman,Mor ve Ötesi gibi müzik gruplarının şarkılarını çalmak istiyorum.

2)SX SST62 VWH (S-S-S) elektro gitar ile Blackstar FLY 3 amfisini beğendim. İkisi toplamı do-re müzik'te 1200TL civarı yapıyor.
(https://www.do-re.com.tr/sx-sst62-v...3-sugar-skull-limited-edition-mini-combo-amfi)
Sizce bu ekipmanları almalı mıyım?
(Eğer bunu alırsam kabinini alma ihtimalim var çünkü 200 TL)

3)Önce elektro gitarı mı almalıyım amfiyi mi kararsızım.

4)SX STL50 Telecaster modeli hoşuma gitti(SX STL50 2TS Telecaster Elektro Gitar | doremusic)
Duman ve mor ve ötesi tonlarına yakınlaşmak amacı ile telecaster mi almalıyım yoksa üstte de belirttiğim gibi SST62 VWH modelini mi hiçbir fikrim yok.

5)Yoksa yine do-re müzik'te SX STRAT modellerin ID:Core 10V2 modeli ile setleri var ve iyi bir indirim de var gerçekten.
(SX SST62 /CAR Elektro Gitar Seti (Kırmızı) | doremusic)

Ve şöyle bir şey de var ben elektro gitar çalmak için can atıyorum bu yüzden SST62+Blackstar FLY 3'ü ayrı ayrı alınıyorken ID:Core 10V2 içeren model set halinde ve 150 TL daha pahalı ancak bir an önce öğrenesim var. Bekleyip ID:Core 10V2 mi alayım yoksa elektro gitar serüvenime FLY 3 ile mi başlayayım?
siz olsanız hangisini yapardınız?

İyi günler güzel forumun güzel insanları, elektro gitara yeni başlayacağım. Klasik gitarda orta seviye sayılabilirim. Toplam bütçem 2000-2500 arası elektro gitar ve amfi bakıyorum ancak çok bilgi sahibi olmadığım biraz yardımcı olunursa sevinirim. Yapmak istediğim müzik death metal ve hard rock..

İyi günler güzel forumun güzel insanları, elektro gitara yeni başlayacağım. Klasik gitarda orta seviye sayılabilirim. Toplam bütçem 2000-2500 arası elektro gitar ve amfi bakıyorum ancak çok bilgi sahibi olmadığım biraz yardımcı olunursa sevinirim. Yapmak istediğim müzik death metal ve hard rock..
İkinci el epiphone les paul bakabilirsin. amfi olarakda nux ve blackstar amfilerin bütçene göre olan herhangi bir amfisini seçebilirsin

Geri