Elektro Gitara yeni başladım. Hangi şarkıları ve gamları çalışmalıyım

Sadece elektro gitara yeni başladım. Normalde bir yıldır çalıyorum bu mereti😁. Öğrenmek istiyorum ama nedense aklıma fikir gelmiyor. Gam veya teori konusunda da pentatonik,blues pentatonik,majör,minör,armonik minör ve melodik minörü de biliyorum. Aslında istediğim hızlanmak ve bunu egzersizle değil de bir şarkı ile yapmak. Bana önerir misiniz lütfen 🙏🏻

Sadece elektro gitara yeni başladım. Normalde bir yıldır çalıyorum bu mereti😁. Öğrenmek istiyorum ama nedense aklıma fikir gelmiyor. Gam veya teori konusunda da pentatonik,blues pentatonik,majör,minör,armonik minör ve melodik minörü de biliyorum. Aslında istediğim hızlanmak ve bunu egzersizle değil de bir şarkı ile yapmak. Bana önerir misiniz lütfen 🙏🏻
Bu dediklerinizi "bilmek" bir işe yaramıyor. Çalabilmeniz lazım. Ben sizin yerinizde olsam o hale gelmeden de bunları biliyorum demezdim. Her tondan klavyenin her yerinde bu dizilerin hepsini çalabilir misiniz ? Yok eğer çalamıyorsanız, bunları bilmekten kastınız nedir ? Yok eğer çalabiliyorsanız, zaten ciddi anlamda bir tekniğiz de olmalı ? Ama yeni başlamışsınız, bir yıldır çalıyorsunuz... Kendinizi daha gerçekçi değerlendirin derim.
Şarkı çalarak hızlanmak diye bir şey yok. İster şarkı ister egzersiz çalın, bunu metronom ile ve disiplinli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Çalmanın keyfi ayrıdır, ama herkes gibi siz de ayrıca pratik yapmak durumundasınız. Zamanla hızınız gelişecektir, bir sürü egzersiz var ineternette her iki el için de... Ama sabırlı ve gerçekçi olmanız lazım. Bunun yolu da öncelikle kendiniz olduğu gibi görmekten geçer. Oysa sizin 1 yılda "bildiğinizi" iddia ettiğiniz şeyler, müzik okulunda bir kaç yıl disiplinli eğitim alan kişilerin bile ancak belli düzeyde yaptığı şeyler.

Geri