Bu ses tonunu nasil bulabilirim?

Millet öncelikle herkese merhaba.Bana Rammstein grubunun solo gitarcısının gitar tonu lazım,ama bu ses tonu yalnız onun gitarından çıkıyor.Bu sesi hangi özelliklere ala bileceğimi biri söylerse iyi olur.
Gitarın modeli-esp rzk burnt(1 or 2)
Pick up-emg 81 -emg 81 active
ben kendi gitarımada emg taktırdım ve bir çok emg ile çalışan gitarları denedim hiçbir gitarda o ses tonunu alamadım,eğer amp le bağlı deseniz amp bile yaramadı
esp rzk burnt 1 ESP E-II RZK-I Burnt
esp rzk burn 2 ESP E-II RZK-II Burnt

Öncelikle keşke Türkçe'ye az daha özen gösterebilseniz ne güzel olurdu demek istiyorum.

İkinci olarak bahsettiğiniz şey mümkün değil maalesef. Sırayla aynı ekipmanla çalsanız bile fark olacak. Gitar çalmanın doğasında bu var. Benzer ekipman alarak da çözülemez çünkü siz o kişi değilsiniz. Tek yapacağınız bolca deneme yaparak kendi tonunuzu bulmak, o kadar. Kolaylıklar dilerim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle keşke Türkçe'ye az daha özen gösterebilseniz ne güzel olurdu demek istiyorum.

İkinci olarak bahsettiğiniz şey mümkün değil maalesef. Sırayla aynı ekipmanla çalsanız bile fark olacak. Gitar çalmanın doğasında bu var. Benzer ekipman alarak da çözülemez çünkü siz o kişi değilsiniz. Tek yapacağınız bolca deneme yaparak kendi tonunuzu bulmak, o kadar. Kolaylıklar dilerim.
Azeriyim dil birbirine çok okşadığından konuşup anlaya biliyorum
o tonu almak mumkun ama yalnizca o gitarda sadece ben o gitarın tonunun benzerini başka hangi gitarda alabileceğimi bilmek istiyorum

Selam dostum biraz gitar,ekipman arayışından ziyade kendini geliştirmeye odaklanmalısın. Kendi yaptığım hatalardan biliyorum. :) Emin ol yolun sonunda Stratocaster alıyorsun. :)

Alamazsın açıkçası. Adamın kullandığı binlerce dolarlık manyetikler, özel işçilik gitarı, kullandığı bilmem kaç bin dolarlık altın iletkenli kablolar, kullandığı pedalları, kaç senelik çalım tecrübesi, tuşe hassasiyeti daha sayayım mı?

Geri