Blackstar id core ses sorunu

Forumda yeni biri olarak herkesi selamlarım. İlk defa elektro gitar aldım. Set olarak sx sst62 amfi de blackstar id core 10 V2. Do re müziğin youtube kanalında bu ikilinin videosu var ve beni bayağı büyülemişti özellikle strat bi gitardan distortionda alınan tonları. Gayet anlaşılır ve hacimliydi. Neyse dostlar geldi taktık kurduk herşey hazır distortion tonlara geldim ve hayal kırıklığı baş gösterdi. 4 distortion kanalında da sesler boğuk çamur gibi. Herşeyi denedim insider, sesi kısma bass, mid, trebleyi ayarlama vs. Var mı bunun bi çaresi? Şimdiden teşekkürler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam 3. Dkden sonra distortiona geliyor. mesela power akorda basınca ne kadar temiz geliyor ses. Bende ki de idare ediyor ama bu kadar temiz değil.

yeni başladıysan videodaki gibi diğer telleri susturup çalmak (temiz ses almak) için baya bir çalışman ve zaman geçmesi lazım, direk o adamın çıkardığı sesi çıkarmayı beklemek yanlış olur sanki.

Kayıtta hafif mix var ama normal. Akort düzgün değilse o da etkiler. Ayrıca bir üstte belirtildiği gibi yeni başladıysan tellere uyguladığın baskıdan penalamaya kadar ton değişir. İmkanın varsa kendi çaldığın kaydı da koyabilirsin buraya.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kayıtta hafif mix var ama normal. Akort düzgün değilse o da etkiler. Ayrıca bir üstte belirtildiği gibi yeni başladıysan tellere uyguladığın baskıdan penalamaya kadar ton değişir. İmkanın varsa kendi çaldığın kaydı da koyabilirsin buraya.
Evet çok teşekkürler cevaplarınız için. Şöyle kafamda derledim topladım bu zamana kadar penayla hayvan gibi abanıp tellere eziyet çektirmem sonucu bildiğin amfiyi boğuyormuşum. Dediklerinizi uygulayıp nazikçe yapınca çok güzel tonlar aldım. Bi sorum daha olucak bu jackın önemi nedir yani tonlarda felan fark yaratır mı?

Geri