Vox Lambalı Amfi

Vox AC4TVH Lambalı kafa ve kabin - Gitar Amfisi ve Diğer Enstrüman Yan Ekipmanları sahibinden.com'da - 717608244

Bu amfi nasıldır Blues agirlikli calacagim arada metal calarım gitar squier affinity strat hss kullaniyorum önerir misiniz bu amfiyi dijital efekt olmadığı için biraz yadirgadim ama sizin dusunceleriniz neler yanıma 500-600 TLye ufak bir pedal setup dizebilirim yada bunu mu almalıyım MARSHALL MG100DFX - Gitar Amfisi ve Diğer Enstrüman Yan Ekipmanları sahibinden.com'da - 718350037
Max 600 TLlik bir pedal setup dizebilirim Hayırlı Persembeler 🎶

Düne kadar klasik gitar ile gitara yeni başlamayı düşünmüyor muydun? Bence pedal satın almadan önce ilk bi gitarın temelini öğrenmeye bak, ihtiyaç duyarsan ileride pedallara yönel.
Genç arkadaşımız profiline göre 13 yaşında:)
Oluyor tabii böyle gelgitler...
Önceki başlıklarına elimden geldiği kadar yanıt verdim bu kullanıcının. Ancak kendi hesabıma daha fazla başlığına yanıt vermeyeceğim. Bu konuda artık son derece seçici olmak gerektiğini düşünüyorum. Forumun tecrübeli kullanıcılarına naçizane önerim de bu...

Önceki başlıklarına elimden geldiği kadar yanıt verdim bu kullanıcının. Ancak kendi hesabıma daha fazla başlığına yanıt vermeyeceğim. Bu konuda artık son derece seçici olmak gerektiğini düşünüyorum. Forumun tecrübeli kullanıcılarına naçizane önerim de bu...
Zaten yanlış anlaşılmasın, yukarıdaki mesajımda kötü bir tavırla (forumdaki bu aralar popüler tabiriyle “bullying”) maksadıyla yazmamıştım, daha eline gitar almamış olmasına rağmen bu kadar setup lambalı amfi olaylarına girmeye çalışmasına değinmeye çalıştım, tabii okurken kaba yazılmış gibi okunabiliyor ama farklı bir dille nasıl yazayım bilemedim :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Herkes bu işleri annesinin karnından çıkınca oğrenmiyor İşime Yaramayacak Biseyi Ben sormam Zaten Siz Gençlere Yardım Etmek İstemezseniz Bizde Bilgi Kirliliğinin içinde boğulmaya devam ederiz
Saygılar...

Gramer, imla, hepsi efsane ... siz gençler derdinizi düzgün ifade etmeyi öğrenmezseniz biz de laf salatası içinde boğulmaya devam ederiz.

dijital efekt olmadığı için biraz yadirgadim .... ne demek mesela? Ön şart dijital efekt olması halbuki bu amfilerde ve olmayınca mı şaşırdın?

Valla bu yalap şalap kelimeleri ardışık olarak dizerek soru soran hevesli genç ve ters cevap veren aksi ihtiyar geyiği çok yapıldı ... birazdan beğenmediysen başlığı cevap yazmasaydın goygoyuna geçilir hep beraber, ...dur bi çay alam da gelem....

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gramer, imla, hepsi efsane ... siz gençler derdinizi düzgün ifade etmeyi öğrenmezseniz biz de laf salatası içinde boğulmaya devam ederiz.

dijital efekt olmadığı için biraz yadirgadim .... ne demek mesela? Ön şart dijital efekt olması halbuki bu amfilerde ve olmayınca mı şaşırdın?

Valla bu yalap şalap kelimeleri ardışık olarak dizerek soru soran hevesli genç ve ters cevap veren aksi ihtiyar geyiği çok yapıldı ... birazdan beğenmediysen başlığı cevap yazmasaydın goygoyuna geçilir hep beraber, ...dur bi çay alam da gelem....
🙂 Dijital efekt olmadığı için Delay vb kullanamayacagimdan dolayı yadirgadim

Lambalı amfide dijital efektin olmaması yadırganacak bir şey değil, aksine iyi bir şeydir. Lütfen kendini paradoksa sokmaya çalışma. Lambalı amfinin amacı gitar tonunu olabildiğince doğal ve bozmadan vermeye çalışmaktır. Bu yüzdendir ki lambalı amfiler tuşeye daha hassas bir şekilde yanıt verirler. Ben lambalı amfi alacak olsam dijital efekt falan aramam şahsen. Zaten çoğu lambalı olsa olsa reverb olur o da dijital değil spring dediğimiz yaylı reverbtür. Bir de Fender'in yüksek meblağ isteyen lambalı amfilerinde (Vibroverb gibi) sadece Reverb ve Vibrato efekti olur.
Anladığım kadarıyla gitara yeni başlıyorsun. Eğer öyleyse tekniğini, temelini, stilini iyice oturt ondan sonra amfi arayışına gir zira Vox amfilerin kendine has karakteri vardır herkese hitap etmez.
İlerleyen zamanlarda neye ihtiyacın varsa ona göre setup'ın şekillenir zaten.

Geri