Kırık Hardcase İle Gitar Kargolama / Tamiri

Selamlar, bu hafta alacağım bir gitar var, pazartesi bana yollayacaklar fakat case'in altında sağlam bir kırık var. Ürün Fender'in artık üretmediği shaped molded hardcase'lerden.
Foto bu şekilde, en azından gönderirken üzerini bir koli bandıyla sarmasını söyledim, fakat uzun vade için düşünürsek bu kırık için ne yapılabilir?

9d944c4b-636b-451c-aeeb-e8810bdcf793.JPG

Reklamcılarda pleksiler oluyor en son arabasının farı kırılan bir adam yanımda kırmızı pleksi alıp farını tamir etmişti.
Siyah pleksi ile yapılabilir bence

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Reklamcılarda pleksiler oluyor en son arabasının farı kırılan bir adam yanımda kırmızı pleksi alıp farını tamir etmişti.
Siyah pleksi ile yapılabilir bence
Bulunduğum şehirde bulabilir miyim bilmiyorum ama bir araştıracağım teşekkürler

Eğer videodaki gibi ufak bir çatlak olsaydı hallolabilirdi fakat fotodaki case direk kırık. Pickguard ve lehimleme olayı aklıma yattı fakat videoda bu yöntem küçük bir çatlak kapamak için yapılıyor, böylesine büyük kırığı kurtarmaz :/

Hardcase'i bu şekilde kırmayı nasıl başarmışlar acaba? Bunlar çok zor kırılan şeyler çünkü. Çok sert bir darbe almış olmalı. Gitarda herhangi bir sıkıntı var mı bununla ilgili?

Zahmete ve maliyete değeceğini düşünüyorsanız siyah dekota levha kullanarak tamir edebilirsiniz.

Kırık bölümü gönyeli bir şekilde kesip çıkarttıktan sonra hali hazırda aldığınız termoplastik levhayı kestiğiniz bölüme uyacak ölçülerde kesip, sıcak hava tabancası kullanarak içbükey köşe formuna getirip o bölgeye yapıştırarak tam anlamıyla bir tamir işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Hardcase'i bu şekilde kırmayı nasıl başarmışlar acaba? Bunlar çok zor kırılan şeyler çünkü. Çok sert bir darbe almış olmalı. Gitarda herhangi bir sıkıntı var mı bununla ilgili?
Yok hayır, gitar için bolca foto ve video attırdım ekstra detay için, hiç sorun yok. Zaten case'i alan arkadaş ayrı almış yıllar önce :) Ama hardcase ile mevzuya falan mı gitti düşünmedim değil

Zahmete ve maliyete değeceğini düşünüyorsanız siyah dekota levha kullanarak tamir edebilirsiniz.

Kırık bölümü gönyeli bir şekilde kesip çıkarttıktan sonra hali hazırda aldığınız termoplastik levhayı kestiğiniz bölüme uyacak ölçülerde kesip, sıcak hava tabancası kullanarak içbükey köşe formuna getirip o bölgeye yapıştırarak tam anlamıyla bir tamir işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
Detaylar için teşekkürler, zahmete ve maliyete çok da değeceğini düşünmüyorum açıkçası, sadece provalara giderken kullanırım muhtemelen, onda da kırık, gitara temassız bir yerde bulunduğu için sorun olmaz diye tahmin ediyorum.

Çanta-valiz tamircilere danışabilirsiniz bazı valizlerin dış kısmı tıpkı bizim hardcase'lerin dışı gibi sert plastikten. Elinde başka kırık bir valizden kalma siyah bir parça varsa ek yapabilir fakat ne kadar sağlıklı olur bilemem. Eki de muhtemelen japon+karbonat+siyah oje+zımbara tarzı yapacak. Tamir yeri de belli olur. Ya da diğer yol, termoplastik filan bir ton alet ve uğraş gerek.

Epoksinin plastiğe yapışmadığını biliyorum ama Bir de epoxy ile dolduran var, siyah pigment olması için ne gerekli bilmiyorum mürekkep veya oje olursa pratik olur. Olmadı epoksi kuruduktan sonra üstünü sprey boya veya oje ile boyarsınız.

Son düzenleme:
Geri