EZdrummer veya türevi programı mevcut olan?

Arkadaşlar merhabalar, bestem için guitar pro'da yazmıs oldugum davulları ezdrummer a aktarıp gerçek davul sesi olarak export alabiliyormusuz diye bilgi okudum. ezdrummer cıktısınıda cubase e aktarıp üstüne gitarları calacagız.bu konuda bilgisi olan arkadaslar var ise yardımcı olabilir ise cok memnun olurum. teşekkürler iyi calısmalar

Guitar pro dosyasından davul partını midi olarak export alacaksınız. Kullandığınız DAW'da enstrüman kanalı açıp midiyi oraya atacaksınız. Sonra istediğiniz vstyi EZdrummer, addictive drums vs. kanala atayacaksınız. Sonra ister bounce alır audio track olarak kullanırsınız ister midi kalır üzerinde edit yaparsınız.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
dostum cok teşekkür ederim bilgilendirmen için fakat ben bu işlerden hiç anlamam ki programlar da elimde mevcut degil.. bana bu guitar pro dosyasını gönderip bu işi benim için yapabilece anlayan bir arkadas lazım.siz de var ise ve yardımcı olabilirseniz cok sevinirim. 0535 53568 8471numaram. .yardımcı olabilecek bir arkadas ile irtibat kurabilirsek cok sevinirim.

dostum cok teşekkür ederim bilgilendirmen için fakat ben bu işlerden hiç anlamam ki programlar da elimde mevcut degil.. bana bu guitar pro dosyasını gönderip bu işi benim için yapabilece anlayan bir arkadas lazım.siz de var ise ve yardımcı olabilirseniz cok sevinirim. 0535 53568 8471numaram. .yardımcı olabilecek bir arkadas ile irtibat kurabilirsek cok sevinirim.
Hocam selam.Başlarda olaya ben de senin gibi bakıyordum.Şayet bu işin içine girince ilk başlarda bocalasan da zamanla öğrenip zevkle bu işi yapmaya başlıyorsun ve yaptığın bestelerde aynı zamanda ritim bazlı düşünmeye başlıyorsun bir yandan.Ben de proje arasında bi ara verip foruma bakayım demiştim tam da davul yazarken.İsabetli oldu denk geldiğim konu başlığına.Midi üzerinde davul yazmak kolay bir olay.Benim önerim guitar pro yerine,kullandığın DAW(cubase,reaper,pro tools) üzerinde çalışman.Bu sayede metronomla kaydettiğin gitarların üzerine yazdığın davulları daha düzgün şekilde aranje edebilirsin.Açıkça konuşmam gerekirse şimdilik birinden alacağın export'un ilerleyen vakitlerde sana pek bir faydası olmayacak.(acı şekilde deneyimlendi,şevkler kırıldı,şayet üzerine abanılarak toparlandı.)Bunun yerine bir,iki gününü bu olayı araştırmaya ayırırsan emin ol daha çok verim alacak,beste yaparken daha geniş bir bakış açısıyla çalışmaya başlayacaksın.Pluginlere torrent sitelerinden erişmek çok zor değil(bkz: plugintorrent.com).(ben de isterdim orijinal plugin satın alayım şayet bu işlerle uğraşan çoğu insan gibi maalesef ben de korsan yazılım kullanıyorum,dolar kuru vs kaynaklı.)Youtube'da bu pluginlerin kurulumunu anlatan videolar mevcut.(Örn:Ben Toontrack EZDrummer 2 kullanıyorum.Youtube arama çubuğu-> Ez Drummer 2 Installation/daw integration bu konuda işini görecektir.)Plugini kurup Daw'a entegre ettikten sonra yazmak istediğin davulları yazmaktan başka bir şey yapmana gerek yok.Bunların hepsini youtube'dan bulabilirsin.Eğer birazcık ingilizcen de varsa işin muhteşem kolay.Ha ingilizcen yoksa veya zayıfsa turengi kullanarak aradığın her şeye ulaşabilirsin yine youtube aracılığıyla.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhabalar, bestem için guitar pro'da yazmıs oldugum davulları ezdrummer a aktarıp gerçek davul sesi olarak export alabiliyormusuz diye bilgi okudum. ezdrummer cıktısınıda cubase e aktarıp üstüne gitarları calacagız.bu konuda bilgisi olan arkadaslar var ise yardımcı olabilir ise cok memnun olurum. teşekkürler iyi calısmalar
Steven Slate 4 ve 5 var bende istersen wav olarak çıktı alabilirim midilerini...wetransfer ile gönderirim projenize devam edersiniz...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaslar bilgiler ve ilginiz için teşekkür ederim. ben pilotum .artık eskisi gibi vakit ayırabilecegim bir hayatım kalmadı maalesef. yani aktif olarak müzik işlerine de devam etmiyorum.bu beste tamamen istisnai bir durum.bir aşk şarkısı ve birisine hediye edilecek.bu sebeple onun verdigi bir gaz ile ,şunu bari adam gibi calıp kayıt edelim durumu olustu.yani ben de cok keyif alırdım bu programlar ile meşgal olabilmeyi eskisi gibi ama mümkün değil.. yardımcı olmak istemenizi görmek ise en büyük keyif. cok teşekkürler varolun... gurkan dostum e mail verebilirsen memnun olurum ileteyim sana

Geri