1x12 mi? 1x8 mi?

Merhaba elimde hotone nano legacy mojo diamond kafa amfisi var, aldığım zaman yanına birde 1x12 kabin alır devam ederim diye düşünüyordum. Fakat önceki amfim blackstar id core 10 olduğu için ses sorununu tecrübe edemedim, bu aralar arkadaşımdan ödünç aldığım laney lg20r ile takılıyorum ve sesi yarısına yada yarısının çok az üstüne kadar açıp kullanabiliyorum. Bu yüzden 12'lik fazla gelir diye düşünüyorum. Bu arada 800 liraya orange micro terror kafa kabin buldum, ve kabin 8'lik. Bir yanım 12'lik kabin al ileride sadece kafayı değiştirirsin, diğer yanım orange kafa kabin al, hem mojo mu orange mi daha iyi test eder, ayrıca orange lambalı preampe sahip daha iyi olur, ona göre kafaların tekini satar kabin de edinmiş olursun diyor. İstediğim tonlar, tele ile uyum sağlayacak american blues, klasik rock vs. tonları. Önerilerinizi bekliyorum.
(mojo fender tweed klonu ve send-return girişlerine sahip)

8 inç sinek vızıltısı gibi gelir. Pek tatmin etmez. Keza ben hiç memnun kalmamıştım. İleride mutlaka 12 inç alma ihtiyacı hissedersin. Şu an dorede blackstar htv112 indirimle 1000 liraya geliyor hemen hemen. Kaçırma derim. Güzel bir 12 inç kabin al , her zaman durur. İstediğin kafayı takar kullanırsın. İllaki kabin değişikliği de olabilir ama her zaman 12 inç iyidir. En basitinden palm muteleri bile güçlü bir şekilde hissedersin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
8 inç sinek vızıltısı gibi gelir. Pek tatmin etmez. Keza ben hiç memnun kalmamıştım. İleride mutlaka 12 inç alma ihtiyacı hissedersin. Şu an dorede blackstar htv112 indirimle 1000 liraya geliyor hemen hemen. Kaçırma derim. Güzel bir 12 inç kabin al , her zaman durur. İstediğin kafayı takar kullanırsın. İllaki kabin değişikliği de olabilir ama her zaman 12 inç iyidir. En basitinden palm muteleri bile güçlü bir şekilde hissedersin.
Teşekkürler, peki bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Ayrıca sahibindende 800 liraya harley benton g112 var, ve bütçem 800 lira cıvarı.

Teşekkürler, peki bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Ayrıca sahibindende 800 liraya harley benton g112 var, ve bütçem 800 lira cıvarı.

ben htv212 kullanıyorum. Gayet güzel kabinler. Celestion seventy 80 speaker var. Fiyatına göre hoş bir soundu var. Valla 800 lira 2.el kabine vereceğine 1000 verip sıfır almanı öneririm. Harley bentonda da v30 var sanırım. İkisi de güzel speakerlar ama pek fiyat farkı olmadığı için ben sıfır tercih ederdim. Hem ton hem titizlik hem de bütçe meselesi aslında. 800 bütçene 200 daha ekleyebilirsen htv112 iyi bir tercih olur diye düşünüyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ben htv212 kullanıyorum. Gayet güzel kabinler. Celestion seventy 80 speaker var. Fiyatına göre hoş bir soundu var. Valla 800 lira 2.el kabine vereceğine 1000 verip sıfır almanı öneririm. Harley bentonda da v30 var sanırım. İkisi de güzel speakerlar ama pek fiyat farkı olmadığı için ben sıfır tercih ederdim. Hem ton hem titizlik hem de bütçe meselesi aslında. 800 bütçene 200 daha ekleyebilirsen htv112 iyi bir tercih olur diye düşünüyorum.
Çok teşekkürler öneriniz için.

Epey uzun süre hem 2x12 Celestion Seventy 80, hem V30 (Harley Benton) kullandım. Harley Benton'dan gelen frekans tepkisi muhteşem olduğu için kayıtlarda onu kullandım hep. Şunu mutlaka belirtmem lazım ki, Seventy 80 gayet iyi bir speaker, hele 2x12 kullanınca.. Ancak diğer tarafta v30 var, bana göre kıyas kabul etmez. :) Endüstrinin standardı olmuş bir hoparlör zaten. Harley Benton'ı şiddetle tavsiye ederim ben o yüzden. Ben de geçenlerde 800 TL'ye sattım, sorunu yoksa -ki güzel bakıldıysa kolay kolay bir şey olmaz- onu seçin bence.

Ayrıca kabin boyutunu volume ile ilişkilendirmeyin. Görece aynı volume'de çalsanız bile büyük hoparlör en azından drive tonlarda çok daha hoşunuza gider. Kısık da çalsanız durum böyle.

Ben 1x12 mi yoksa 4x8 mi arasında kalmıştım. Blackstar Ht408 aldım 4x8 olan ve Nano legacy heart attack ile 1x12 den çok daha tatlı derin bir ton aldım.Şu an başka sebeplerle satıyorum ama çok memnundum👍

Harley Benton'ın kabinleri fiyat-performans açısından çok övülüyor, ikinci elde varsa öneririm sıkıntısı yoksa.
Malum eğer G112'den kastınız G112 Vintage modeliyse, üzerinde Celestion Vintage 30 speaker ile geliyor ki onun daha avrupa fiyatı 125€.

Geri