Recep İvedik

Şahan bu filmde, Recep İvedik'in arkadaşı "Pala Remzi"yi oynatmayarak büyük hata yaptı. Recep İvedik ile Pala Remzi'yi aynı karede bir hayal edin bakalım ne oluyo:D

Bence Şahan, Pala Remzi'yi ikinci filme saklıyor..

"Recep İvedik ile Pala Remzi'nin Maceraları"

Film çok beğenildi ve tartışıldı ya ülkemizin güya entelektüelleri filmi sosyolojik açıdan eleştirmeye çalışıyor şimdi de? Yok efendim bu filmdeki gülünen noktalar çok basitmiş, herbirimizin içinde Recep İvedik yatarmış gibilerinden... Valla film başarılı mı başarılı bu kadar? Ortada başka komedi filmi var mı?

susun lan ikiz dingiller o dilini gopartırım senin. açında gıçınıza gülün ne gülüyorsunuz camış gibin la...ne gülüyonuz, derdiniz ne sizin? NEDİR SİZİN DERDİÐİZ? :D sizin ananız babanız yok mu bu ne pislik? resmen burası ahır gokuyo, apış arası gokuyo. koyun mu yediğiz, geçi mi kemirdiğiz bu ne pislik? 4 tane bastırmayla aynı şekilde antalya'ya gidiyom ben ya. böyle bir saçmalık böyle bir rezalet var mı ya? pislikten gıçığız yosun bağlamış ya. açın şu camı mamı bu ne kokuyo, apış arası gokuyo ya. nerden geldim bindim ben ya. nerden, bana neden baktığınızı sorabilir miyim acaba? neden bakıyon? noli, neden bakıyon? ne bahıyon yau?

yani şu yukarıdaki basit repliği hangi filmde bulabilirsiniz ki? Her komedi filmi zeka ürünü olacak diye bir şey söz konusu değil. İnsanın nelere güleceğini insanın kendisi bilir. Bunun ötesini de eleştirmek anlamsızlık zaten.

Bu da hiç fena değil. :D

-Merhaba. başka bir arkadaş gelecekti fakat ben geldim kusuruma bakma. hem masajını yapacam...
-İlk masaj ayak bileği, topuk, baldır. ayağı yukarı alalım.
-Güzeel. rahatlama geldi mi?
-Şimdi bu otelde sana karşı boş olmayan biri var. Adı lazım değil. Baş harfi ben. :D
-Her erkek yani belli bir zaman sığınacak liman ister ama aynı zamanda fırtınalı da bir deniz ister. O yüzden tam bir erkeğin isteyeceği bir gadınsın. :D
-Sana kendi yazdığım bir şiiri okumak isterim.
-Gözündeki şaftı görmek isterim. İçindeki neşeyi görmek istiyorum. Festival gibising gatılmak istiyorum. Rock'n Coke gibising çadır gurmak istiyorum. :D Recep olan der ki ben seni istiyorum.
-Nasıl?
-Sen ne oldu dün yol falan mı yaptın bu ayaklar neden bu gadar şiş? Arı marı mı soktu ne olmuş böle ya toynağa dönmüş bunlar niye böyle oldu bunlar ya. Ha! Bacaklar Roberto Garlos gibi olmuş ayakların afedersin inek toynağına dönmüş. Bir gariplik var sende... Şuranda bir doğum lekesi olacağdı... :D

Film ilk çıktığında ön yargılı yaklaşarak, "Şahan'ı sevmiyorum ve bu filmin tam bir rezillik olduğunu düşünüyorum," demiştim. Fakat filmi izlediğimde bu düşüncemin koca bir yanlış olduğunu fark ettim. Şimdi ise ikinci filmin çıkması umuduyla bekliyorum.

şahsen eniştemin zorlamasıyla izledim. ve halafikrim değişmedi. zorlama, arka arkaya sıkıştırılmış basit skeçlerden oluşma bir film. hala diyorum murat koyim de tur at 'a kim güler niye güler? ilkokulda mıyız biz?

Bende şahanı fazla sevmiyodum ama filmi çok beğendim hakkaten ilk kez bu kadar güldüğümü hatırlıyorum yani entel dantel insanların laflarını bırakın gidin bence.özellikle o metalci elemanların olduğu sahne süperdi :)

billy demiş ki:
Bu da hiç fena değil. :D

-Merhaba. başka bir arkadaş gelecekti fakat ben geldim kusuruma bakma. hem masajını yapacam...
-İlk masaj ayak bileği, topuk, baldır. ayağı yukarı alalım.
-Güzeel. rahatlama geldi mi?
-Şimdi bu otelde sana karşı boş olmayan biri var. Adı lazım değil. Baş harfi ben. :D
-Her erkek yani belli bir zaman sığınacak liman ister ama aynı zamanda fırtınalı da bir deniz ister. O yüzden tam bir erkeğin isteyeceği bir gadınsın. :D
-Sana kendi yazdığım bir şiiri okumak isterim.
-Gözündeki şaftı görmek isterim. İçindeki neşeyi görmek istiyorum. Festival gibising gatılmak istiyorum. Rock'n Coke gibising çadır gurmak istiyorum. :D Recep olan der ki ben seni istiyorum.
-Nasıl?
-Sen ne oldu dün yol falan mı yaptın bu ayaklar neden bu gadar şiş? Arı marı mı soktu ne olmuş böle ya toynağa dönmüş bunlar niye böyle oldu bunlar ya. Ha! Bacaklar Roberto Garlos gibi olmuş ayakların afedersin inek toynağına dönmüş. Bir gariplik var sende... Şuranda bir doğum lekesi olacağdı... :D

burası güzeldi evet :) çok komik değil açıkcası ama insanı güldürüyor..

HIGH-VOLUME demiş ki:
Şahsen hayatımda bu kadar saçma esprilerin olduğu bir film izlemedim.İzleken kendimi 5 yaşında çocuk gibi hissettim.

Olsun, bazen 5 yaşında çocuk gibi hissetmekte güzel olabilir, insanın ihtiyacı vardır böyle şeylere. yok, benim ihtiyacım yok dersen sana ciddi hayatında başarılar.:)

Ciddilikle bir alakası yok bahsettiğim şeyin.Sadece alışılmış sıradan çok basit esprilere yer verilmiş.Filmin tamamı gonuşma lan,muheuehuehhlöyyynn ve salih abi etrafında toplanmış.Arkadaşım belki anlamazsın tekrar söylüyorum ciddilikle bir alakası yok bu işin.Kenidimi çocuk gibi hissetmek istersem gider çizgi film izlerim(Sponge Bob).Ama gidipte ben böyle mal şeylere gülmem dostum. ;)

şahanı sevmediğim için sinemaya gidipte para veremem demiştim, ama sonra baktım ki herkeste bi espri, şahan modunda geziyolar rahatsız etmişti tabii ki ama bu kadar konuşulduğuna iyi bişeydir diye düşünerek meraktan sinemaya gittim, evet güzel tarafları vardı güldüğüm ama sinemadaki insanlar kendilerini gülmeye programlamış gibiydi adam ne derse desin kahkahayı basan tipler acaba ben bişey mi kaçırdım diye düşünüodum! bu kadar basit olmasaymış daha iyi olabilirmiş..

Zaten adı üstünde "Halk Kahramanı",o filmde edebi bişey bekleyemezsin ki.
Ayrıca kendini gülmeye programlamış insanlar Cem Yılmaz filmlerinde de oluyor maalesef,hiç olmadık yerde gülüyorlar.

Valla filme gittim gayet de güzel, gittiğim arkadaşlar da çok beğendi. Ama gülmenin sebebei çok süper,kaliteli esprilerle yapılmış olması değil, Türk insanını anlatması, o yaşam tarzından alıntılar olması. Recep İvedik Forever:)

çok saçma ve aptalca gelmesiyle brlikte kuzenimin zoruyla izledim.hala öle mi düşünüyorum bilmiyorum :) film bittğinde kendimi "gerçek hayatta böyle tipler var mı acaba?"diye düşünürkn buldum açıkcası.. :? çok kötü deildi ama abartılıp günlerce recep moda giricek kadarda güzel değildi bence...

Geri