Recep İvedik

hiç bi filme kitaba ön yargıyla yaklaşmam ama recep ivedik serisinin ilk filmine gittikten sonra ikinci filmine gitme gereği duymadım. şahan tamamen zarar ziyan bi kişilik olup zaten çok az olan kalitesinin son kırıntılarını da harcamış, tamamen piyasa filmi yapmaya başlamış. verdiğim parayı geçtim harcadığım zamana acıdım. filmde argo kullanılmasından rahatsız değilim olsam zaten cem yılmaz ata demirel izlmem. kaliteden kastım esprinin değeri. böyle ham içinde düşündüren bi şeyler olmayan espriler iq düşürücüdür. insanların sadece hareket çekmeyi, küfretmeyi espri olarak sunduğu filmler izlemeyiniz, öyle insanlara prim vermeyiniz derim ama tabi herkesin kendi seçimi kendi zevki.

şahan gökbakar ilk çıktığında sözde entelektüel geçinen tipler orada burada onu çok övücü yazılar yazıyordu. ben ülkemin insanına şaşarım neden bu kadar ikiyüzlüsünüz. recep ivedik filmleri yüzünden mi ona sırtınızı döndünüz. beş para etmez küfürler yüzünden mi onu anlamsızca yerin dibine batırıyorsunuz. kendisinin yaptığı 3-5 yıl öncekinden farklı değil ki? sanki birden yaptığından dönüp çok farklı işlerle karşımıza çıkıyor. o skeçlerinde hep birşeyleri komik durumlarla eleştirmiyor muydu? recep ivedik te bizim insanımızın abartılı bir portresi değil mi? çıkın dışarıya yüzlerce recep ivedik görürsünüz adam sırf bunları göz önüne getiriyor diye onları izleyenler de psikolojik tedavi görmeliymiş evet biz gerçekten cidden çok abartıyoruz. hem ikiyüzlülüğümüzü yaparız hem de kendimizi haklı çıkartırız. yüzeysel entelektüellik taslamaya gerek yok. bu ülkede bir şeyleri eleştirenler onu gerekliliğiyle yapmıyor ancak gazetelerde biraz görüneyim ismim duyulsun amacıyla yapıyor bu da bu ülkenin acınası durumlarından birisi. nerede çok yüzeysel batılılık biz oradayız ama güngören'i gören yok. televizyonda ismi duyulmamış kelimeleri sarfetmekten büyük haz duyan sözde entelektüel tayfanın bu adamı ve bu filmi eleştirmeyi bırakıp biraz da anadolu insanına yönelmesini diliyorum.

Geri