Çizik Kamuflajı... Nasıl olmuş ama???

Selamlar.
2. el olarak aldığım gitarın on tarafında derince bir çizik vardı.Gitarın renginden dolayı çok da göze çarpmasada yinede varlığından rahatsızlık duydum.Aklıma oraya bişe çizmek geldi ve Depeche Mode un Enjoy the Silence albüm kapağındaki (çokta sevdiğim) krizantemi çizmeye karar verdim.

enjoythesilenceht5.jpg

Gitarın rengide bunun için boyanmış gibi sanki...

minidsc03547mo9.jpg

Çizik çiçeğin sapının başladığı yerden yaprak kısmına kadardı.

İlkönce cd kalemiyle bi taslak çizdim.Cd kalemi hata yaptığınız takdirde gitarın üzerindende kolayca silinebiliyor.Sonra hobi amaçlı satılan ahşap boyası ve fırça ile çizgilerin üzerinden gidip boşlukları doldurdum.
Ve sonuç...

minidsc03548dc6.jpg

minidsc03551ga5.jpg

minidsc03555bb1.jpg

Nasıl olmuş sizce? Bişeye Benziyormu??
Bu halde çok kalıcı olmayabilir ama üzerine biraz sprey vernik uygularsam kalıcı olacağını düşünüyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bide adamakıllı çalmayı öğrensen tam olacak ama baya çömezin daha...

Ayrıca gitarımın modelini artık Washburn Mg200 Custom olarak değiştiriyorum

valla o solak-sağlak drumuna bende kapıldım :D

türk milletinin en büyük özelliğini gösterdin bize kötü mevzuyu toparlamak !

eline sağlık iyi yapmışsın valla

bravo hakkaten bravo, çok başarılı ve çiziği kapamak adına çok akıllıca bir hareket olmuş :)

sence o şekilde kalır mı uzun süre, illa vernik atmak gerekir mi dersin?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ouch!!!
Sprey vernik sıktım.Ama sonra bilin bakalım ne oldu.
Alttaki cd kalemi ile vernik reaksiyona girdi sanırım ve çiçeğin kenarları yani cd kalemi kullandığım yerler karardı.Tamamile sildim.Şimdi cd kalemi kullanmadan tekrar yapağım.Umarım ilki kadar güzel olur...

işlem sırasında kullandığın vernik ve solventlerin içeriğine dikkat et derim gitarın cilasını da çözüp akıtma riski var. (gitarında kullanılmış olan cilaya göre değişir tabi bu durum)

Pickman demiş ki:
işlem sırasında kullandığın vernik ve solventlerin içeriğine dikkat et derim gitarın cilasını da çözüp akıtma riski var. (gitarında kullanılmış olan cilaya göre değişir tabi bu durum)

Onu gitarın üçra bi köşesinde ufacık deniyorum.

Yeniden çizdim.Bu seferki daha zarif daha güzel oldu.Cd kalemi ile çizmeden yaptım.Boya kuruduktan sonra üzerine fırça ile yat verniği uyguladım.Sanki biraz bu işte profesyönelleştimmi ne???
Fotoğraf makinam elime geçer geçmez fotosunu koycağım.

Tebrikler cok hos olmuş gerçekten. Oturmuş tam çizdigin resim gitarın kasasına.. İlk hali öyleymiş gibi durmuş gitarın.. Yeni yaptığınıda görmek istiyorum..Kolay gelsin ;)

Üzerine sürdüğüm yat vernik kuruyunca oldukça ser bir yüzey oluşturdu.Kolay kolay çıkacağını soyulacağını sanmıyorum.Verniği fırça ile sürdüğüm için biraz pürüzlü oldu ama.

Ankarada olan ve bu tarz bişey yapmamı isteyen olursa rock kardeşliği adına :D yapabilirim...

Bu arada rock kardeşiliği adına bana en dandiğinden bi pedal hediye etmek isteyen var mı? :D

Geri