Chimeric (Kimerik) Metal

Abi ile ayni ekoldeniz herhalde:) Is this music?

FL Studio gitar sesi yapiyor mu onu pek beceremedim ona da bakayim.. Guitar Pro 7.5 ile yapiyorum RSE kullaniyorum ama tam da realistik degil tabi. Ama midi olacak kadar da degil yaw:)

Bu bestelerinizi live çalmak için müzisyen arkadaşınız var mı? Ya da herhangi bir bestenizi kendi enstrümanınızla tek bir seferde live çalabiliyor musunuz?
Şunun için soruyorum. Çoğunu dinledim. Kulağa hoş gelen çok sayıda şeyle karşılaştım. Diğer yandan, müzik canlı çalım için organize edilen bir şey benim için. Aslında sadece benim için de değil. Bin yıllardan beri sanırım bütün kültürlerde bu iş böyle gelmiş, böyle gidiyor. Müziğin toplumsal ve pratik bir işlevi olması lazım. Ancak sizin bestelerin upload'dan öteye gidebilecek bir potansiyeli yok gibi duruyor.
Anarşizm toplum ya da kültür karşıtı bir akım olsa bile toplumla etkileşim halinde ürünlerini ortaya koymalı, diye düşünüyorum.

O bende yok enstruman bir islik var onun da toplumq bir faydasi olmaz.. Bunlat oyle bilhisayar muzigi canlilik yok oyun tema muzikleri gibi o baglamda.. ondan duygu vermek benim icin de zorlasiyor. Zaten sarkilarin kimi yerleri o kadar efektli ki normal bir insan calabilecegi bir sey degildir muhtemelen. He belki o ses canlida daha net daha kolay cikar ama onu da ben bilmem. Yani benim ugrasim kendi capimda ama teknoloji ve zamanin herseyi oldugu gibi muzigi de goturdugu bir yer var ve o yerde bu gercek enstruman bu yapay diye ayrim yapip deger bicecegimiz seyler olacak ve bir gun turing testi gecen yapay zeka gibi programla yapilan muzik de insanlarin algilarinda gercek hissi verecek.. ben ogretmenin sivilde ben de gelecekte meslegimi cok parlak gormuyorum. Robotlar da yapar yani. Insana yaraticilik yeni seyler uretmek icin ihtiyac kalacak gerisi evrensel maasi alip takilsin. Uretelim.

Bu bestelerinizi live çalmak için müzisyen arkadaşınız var mı? Ya da herhangi bir bestenizi kendi enstrümanınızla tek bir seferde live çalabiliyor musunuz?
Şunun için soruyorum. Çoğunu dinledim. Kulağa hoş gelen çok sayıda şeyle karşılaştım. Diğer yandan, müzik canlı çalım için organize edilen bir şey benim için. Aslında sadece benim için de değil. Bin yıllardan beri sanırım bütün kültürlerde bu iş böyle gelmiş, böyle gidiyor. Müziğin toplumsal ve pratik bir işlevi olması lazım. Ancak sizin bestelerin upload'dan öteye gidebilecek bir potansiyeli yok gibi duruyor.
Anarşizm toplum ya da kültür karşıtı bir akım olsa bile toplumla etkileşim halinde ürünlerini ortaya koymalı, diye düşünüyorum.
Müziği canlı icra üzerinden düşünmek genellikle müzikle enstrümanist olarak bağ kuran insanların yaklaşımı. Aslında bu devirde bu şekilde üretilmeyen pek çok müzik var. Bunun olası bir nedeni, enstrüman çalma becerisi gerektirmeden dijital ortamda müzik yapma yollarının artık açık olması.
Ben de enstrümanist kafası ile düşünen birisi olduğum için bana da burada yapılan işler pek hitap etmiyor. Ama aslında bu bir tavır meselesi. Enstrüman üzerinden müzikla tanışmak bir açıdan çok daha zorlu bir yol. Çok çalışmak gerekiyor ve bu arad insan kendini pek çok kişi ile (usta müzisyenler ile...) kıyaslıyor ve bu da biraz yaratıcılığa sekte vuruyor. Hayatını sadece cover çalmaya, hatta başkalarının yaptığı işleri nota nota aynısını çalmaya adayna bir sürü insan da var.
İdeal olarak bence hem fazlasıyla mükemmeliyetçi tavırdan hem de "ben yaptım ne orijinal oldu" kafasından uzak olabilmek lazım. Ama bu aşamaya gelebilmek gerçekten zor. İnsanın "içinden gelen" ile "yaratıcı müdahale" arasındaki çatışma, dünyayı anlamak ve dünyayı değiştmrek arasındaki çatışmaya benziyor. Kolay kolay da çözülebilecek bir çatışma değil sanırım.

Bİraz akor biraz mix mastering ile elektrodaki yapaylığı gidermeye çalıştım. Bir arkadaş da aradaki geçiş çok sert olmuş oraya bir de akustik at dedi. Dedim seni mi kıracağım tohumuna para mı veriyorum (dijital müzik yapan şımarıklığı) onu da ekledim. Hoş ilki kadar vurucu olmuyor böyle ama toplumla ters düşmeyelim:)

İnsan arada kendine de şarkı yazacak :) Megolomanlık gibi oluyor ama isim düşünürken bir anda öyle yapayım dedim baştan bir fikir yoktu. Bir de arkadaş kim beddua etti bilmiyorum ama sağ kulakta östaki borusu tıkandı duymuyor. Tek kulakla yaptım şarkıyı.. Tamam kulağınıza hoş gelmez anlarım da beddua etmeyelim arkadaşlar:)

Geri