Fender Highway One - Meksika Strat Gitar Alacağım, Öneri Alabilir miyim?

Merhaba, müzik öğretmenliği klasik gitar öğrencisiyim. Bayağıdır elektro gitara başlamak istiyordum. American Fender strat istediğim için bir süre bekledim ancak artık şartlar değişti benim için. 4 bin lira bütçem var, fender gitarların tonunu ve tınısı seviyorum. Bununla birlikte blues, blues rock, soft rock gibi müziklere çok ilgim var. SSS bir gitar almayı planlıyordum. Amfi olarak geçici bir süre için ilk gitarı alayım diye arkadaşımın başlangıç modeli ufak bir Marshall amfisi var onu kullanacağım gitarı aldıktan sonra.

Sahibindende böyle bir ilan var, bu gitar için ne düşünürsünüz tabi ki gitarı görmeye çalmaya gitmeyi planlıyorum ancak önce buradan fikir almak istedim. Standart modellere göre bu highway one modellerden kullanan oldu mu aranızda? Önerir misiniz, standart modellerden farkı nedir? 6500'e bir standart model buldum 91 yapımı ancak alacak durumum yok ve gitarı kısa sürede almam gerekiyor çokta aceleye getirmek istemiyorum. Buununla birlikte meksika strat hiç çalmadım bu highway one gitarları da çalmadım meksika strat önerir misiniz bu bütçede?

Highway One: Fender Highway One Stratocaster - En Uygun Fender Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 724126482

Doların bu aralar yükselmesinden dolayı Fender player Stratocaster fiyatları da 4500'ü geçmiş 🤔 illa Meksika olacaksa (Squier istemiyorsanız) bu güzel derim. Mağazaya gittiğimde denerim diyorum. Hoş ben Ibanez genesis düşünüyorum ama arada bu da aklımı çelmiyor değil.

Player SSS'in fiyatı dolar haziran sonunda 5.7x iken 4400 civarıydı, zuhal dolar bi ara düşüp çıkınca çakallık yapmış. Madem dolar düşünce düşürmüyor, tekrar artınca coşuyorsunuz fiyatları direkt dolar olarak yazın ama yerse.

Geçende genesislerde de 6252tl yazdı ertesi gün (galiba dündü) 6112 falan oldu belki kuru ayarlamada hata olmuştur. Ha dolar olarak yazmalılar tabi iyi olur. Ya da hangi ürünü hangi döviz türüne göre satıyorlarsa.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bluesu sevdigim ve bransim klasik gitar oldugu icin elektroda hizli ilerleyecegimi dusunuyorum vu yuzden sx ve squier almak istemiyorum. 4 bin lira butcem var bilmiyorum kararsizim bu konuda. Yukarida link verdigim highway one gitarda da az once resim atti adam klavyesi kirliymis teller pasliymis vs biraz kotu geldi gozume 3800e birakiyor bunun icin istanbulabgitmeye deger mi yoksa 3 4 ay daha bekleyip 6 7 bine bi standart mi almaliyim ileride mutlaka iyi bir gitar alirim ancak 3 4 ayda beklemek istemiyorum acikcasi bana yetecek kendimi gelistirdigimde de gitarin bana yetecegi bi gitar olsun istiyorum.

Highway1 stratın köprü elemanları pas içinde ve muhtemelen o saddle ayar vidaları da dahil olmak üzere tüm vidaların değişmesi gerekiyor. Fretleri de kontrol etmelisin ayrıca. Diğer elektronik aksam vs de paslanmış olabilir. Bunu da kontrol etmelisin. Eski ve iyi bakılmamış gitar ufak tefek de olsa çeşitli masraflar çıkarabilir, bunu öngörmelisin. Ben tamamen merakımdan bir ara bu gitardan önceki döneme ait küçük kafalı higway1 edindim. Eskimiş parçalarını değiştirip daha iyi bir Fender manyetik seti takınca çok keyifli bir strat olmuştu cidden. Nitro cila olduğundan zaten bu gitarlar çok kolay darbe alıyor ve sağı solu çizik oluyor. Ama bu gitar sağlam bakım istiyor gibi.

2450 TL'ye bir tarafında darbe olan bir mavi MIM Fender vardı. Satılmadıysa onu düşünebilirsin.

Edit: Buldum ilanı. Satılmazsa en sonunda ben alıcam galiba :) Satıcıyı tanımıyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Highway1 stratın köprü elemanları pas içinde ve muhtemelen o saddle ayar vidaları da dahil olmak üzere tüm vidaların değişmesi gerekiyor. Fretleri de kontrol etmelisin ayrıca. Diğer elektronik aksam vs de paslanmış olabilir. Bunu da kontrol etmelisin. Eski ve iyi bakılmamış gitar ufak tefek de olsa çeşitli masraflar çıkarabilir, bunu öngörmelisin. Ben tamamen merakımdan bir ara bu gitardan önceki döneme ait küçük kafalı higway1 edindim. Eskimiş parçalarını değiştirip daha iyi bir Fender manyetik seti takınca çok keyifli bir strat olmuştu cidden. Nitro cila olduğundan zaten bu gitarlar çok kolay darbe alıyor ve sağı solu çizik oluyor. Ama bu gitar sağlam bakım istiyor gibi.

2450 TL'ye bir tarafında darbe olan bir mavi MIM Fender vardı. Satılmadıysa onu düşünebilirsin.

Edit: Buldum ilanı. Satılmazsa en sonunda ben alıcam galiba :) Satıcıyı tanımıyorum.

HSS yerine SSS bir gitar istiyorum elektroya yeni başlayacağım için ilk zamanlarda manyetik ve ekipman teknik detaylar vs başta çok uğraşmak istemiyorum o yüzden bu gitarı da es geçiyorum. Daha önce ilanlarda gördüğüm bir gitardı, çok teşekkür ederim öneriniz için, umarım kendime göre bir gitar bulabilirim.

Eğer cidden köprü single manyetik tonunu seviyor ve onu arıyorsan anlarım ama köprüde humbucker bir stratın yelpazesini genişleten bir özellik bence. Uğraşacak teknik detayı da yok zaten, aynı switch, aynı bağlantı şeması. Tabii sen bilirsin.

Şunu da yapabilirsin, satıcı ile anlaş, highway1 stratı satın almadan önce iyi bir luthiere götür, o baksın ve herşeyi söylesin sana. Yapabileceğin en iyi hamle bu olur, illa Amerikan Fender olmasını istiyorsan.

Eğer cidden köprü single manyetik tonunu seviyor ve onu arıyorsan anlarım ama köprüde humbucker bir stratın yelpazesini genişleten bir özellik bence. Uğraşacak teknik detayı da yok zaten, aynı switch, aynı bağlantı şeması. Tabii sen bilirsin.

Şunu da yapabilirsin, satıcı ile anlaş, highway1 stratı satın almadan önce iyi bir luthiere götür, o baksın ve herşeyi söylesin sana. Yapabileceğin en iyi hamle bu olur, illa Amerikan Fender olmasını istiyorsan.
Evet hss biraz daha iyi ancak ben sss istiyorum ve bunu bir yerden böyle olsun diye değil bilinçli olarak istiyorum. Evet dediğiniz çok mantıklı satıcıya bunu soracağım, çok teşekkür ederim verdiğiniz öneriler için.

Selam dostum aklını karıştırmak istemem ama usa highway strat ile, mexico standart strat arasında 21/22 fretboard farkı hariç onun dışında hiçbir fark yok. Şimdi highway stratların nitro cilasından falan bahsedecekler bence onlar lüzumsuz gereksiz konular. Bence önemli olan malzeme kalitesi daha da önemlisi manyetikler ve ikisininde mid karekterinde. Yani benim gibi mexico stratını satıp highway strat alırsan gene manyetik modifiyesi, blaa..blaa işlerle uğraşacaksın. Mexico diye yadırganıp Usa stratların içinden geçecek modeller var aslında. Mesela Classic Player 50s inanılmaz bir gitar,yada Japonların 60s benim gibi birisine bile Rosewood gitar aldırtır o derece. Tavsiyem acele etme, dene önce. Malum siteler senin gibi arkadaşların beğenmeyip satanların ilanlarıyla dolu. :) Aman bekleyeyim üste 3-5 bin daha katayım Usa Standart alayım işi contra volta. Can ciğer arkadaşıma emanet edemiyorum yeminle çizer,çarpar diye, öyle case de durdu sonrada sattım zaten amann....

Gitarı baktın düzgün içine sinen ne bileyim fretleri tesviye istemeyen bir gitar buldun. Bazı meksikalarda yada amerikanlar özellikle meksikalarda gitar sağır çıkıyor buna da dikkat etmek gerekiyor. Bunu anlamak içinde birçok elektrik gitarı deneyimlemiş olman gerek bence ne alırsan al iyice denemeden alma.

Geri