Çözülemeyen Manyetik Switchi Problemim

Arkadaşlar Les Paul kasa gitarımın manyetik switchi sorunluydu, geçişlerde ses kesiliyordu vs.. Yeni manyetik switchi alındı ve luthierde taktırıldı. Sorun bir kaç günlüğüne çözüldü fakat sonra tekrar başladı. Tekrar Luthier abimize götürdüm ve sanırım yuvasında sorun var gibi bir şeyler dedi. Sorunu yine çözdü gibi oldu ama şu an tekrar aynı sorunu yaşıyorum. Köprü manyetiğe geçtiğimde bazen ses kesiliyor bazen sorunsuz geçiyor. Sorunun tam olarak ne olduğunu bilerek başka bir luthiere gitmek istiyorum çünkü tekrar geçici bir çözüme para ödemek istemiyorum. Ayrıca manyetiklere bakıldı orayla ilgili bir sıkıntı yok.

Les paul'lerin potans boşlukları biraz dar yerler ve köprü manyetiğinin volüme veya ton potansı gevşeyerek dışa doğru kaymış ve bacağı boşluğun siyah boyasına değerse o manyetik çalışmayabilir (topraklamaya kısa devre oluyor). Madem switch değişti ve sorun devam ediyor. Bunu bir kontrol edin. Potansların bacakları yuvanın siyah boyasına yakın olmasın. Hatta araya elektrik bandı koyarak deneyebilirsiniz.

Geri