Orglar hakkında. Vardem ve Jwin.

Merhabalar. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Vardem ve Jwin diye iki org markası var. Modelleri üzerindeki yazı ve baskılara kadar aynı. Örneğin MK-2054 iksinde de var. Vardem 700,00TL ve üzerinde. Jwin 170:00TL civarında. Aralarındaki fark nedir?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Muhtemelen fark yoktur. Büyük olasılıkla ikisi de Çin'de aynı tesiste üretilmiş ve üzerine farklı markalar yazılmış cihazlardır. Eğer almayı düşünüyorsanız her iki markadan da uzak durmanızı tavsiye ederim.
Haklısınız. Genellikle birçok ürün kategorisinde aynı tesisten, aynı modelden üretilip üzerine farklı mantılar basılıyor. Aradaki fiyat farkını çok olduğu için kafamı karıştırdı. İlginize teşekkürler

Muhtemelen fark yoktur. Büyük olasılıkla ikisi de Çin'de aynı tesiste üretilmiş ve üzerine farklı markalar yazılmış cihazlardır. Eğer almayı düşünüyorsanız her iki markadan da uzak durmanızı tavsiye ederim.
Bu arada bana ucuz org lazım. Bunların ikinci elleri baya ucuz. Bu ayarlarda bunlardan iyi tavsiye edebileceğiniz marka-model var mı?

Tekrar merhabalar. Uygun fiyata 1 adet Casio CTK 120 ve bir adet Yamaha PSR 31 buldum. Hangisini almam gerektiğini karar veremedim. Benim için kulaklık çıkışının olması çok önemli.
Casio CTK 120: 4 oktav, 100 enstrüman
Yamaha PSR 31: 5 oktav, 16 enstrüman
Yardımcı olursanız sevinirim.

Yamaha'nın özellikle 2. elde satılan ucuz modellerine bakabilirsiniz. Sonuçta Yamaha'dır. En kötüsü bile bu bahsettiğiniz orglardan daha iyidir.
Tekrar merhabalar. Uygun fiyata 1 adet Casio CTK 120 ve bir adet Yamaha PSR 31 buldum. Hangisini almam gerektiğini karar veremedim. Benim için kulaklık çıkışının olması çok önemli.

İk
İki alternatif arasında Yamaha tabii ki daha iyi ama sizi tatmin eder mi bilemem. Çünkü cihaz 80'li yılların cihazı. Teknolojisi bir hayli eski. Sadece 16 adet enstrüman sesi var vs. Mesela bende bir modül var , üzerinde 6000 adetten fazla ses var. 🙂 Yani günümüzde işler çok değişti. Teknoloji çok değişti. Bence internette PSR 31'i aratarak soundunu falan öğrenmeye çalışın. Cihaz amacınıza hizmet edecek mi ona bakın. Sonra pişman olmayın.

İk

İki alternatif arasında Yamaha tabii ki daha iyi ama sizi tatmin eder mi bilemem. Çünkü cihaz 80'li yılların cihazı. Teknolojisi bir hayli eski. Sadece 16 adet enstrüman sesi var vs. Mesela bende bir modül var , üzerinde 6000 adetten fazla ses var. 🙂 Yani günümüzde işler çok değişti. Teknoloji çok değişti. Bence internette PSR 31'i aratarak soundunu falan öğrenmeye çalışın. Cihaz amacınıza hizmet edecek mi ona bakın. Sonra pişman olmayın.
Haksız sayılmazsınız.

Geri