FGN Neoclassic NCST-10R olası takaslık değeri hakkında

Şu gitarla ilgili bir takas teklifi aldım. İlan temsili olabilir ama gitar modeli bu:
Olası takaslık değeri hakkında bir fikrim yok çünkü piyasada bulunmuyorlar. Japon malı bir gitar olması olumlu, ancak sanırım 10R serisi Fujigen'in düşük seviye modelleri imiş. Takasta ne kadara sayabileceğime dair hiç bir fikrim yok. Bilgi verebilecek olan varsa sevinirim.

Şu gitarla ilgili bir takas teklifi aldım. İlan temsili olabilir ama gitar modeli bu:
Olası takaslık değeri hakkında bir fikrim yok çünkü piyasada bulunmuyorlar. Japon malı bir gitar olması olumlu, ancak sanırım 10R serisi Fujigen'in düşük seviye modelleri imiş. Takasta ne kadara sayabileceğime dair hiç bir fikrim yok. Bilgi verebilecek olan varsa sevinirim.
Merhaba. Japon Fender'ler Türkiye'de ortalama 700-900 Dolar arasında fiyatlara satılıyor. Ben olsam onların fiyatını baz alırdım. Yani Japon Fender'ler o fiyatlara gidiyorsa, FGN için (çok iyi kondisyonda ve tamamen sorunsuz olduğunu varsayıyorum) 400-500 Dolar arası bir fiyat bence makul... eBay, Reverb vs. gibi ikinci el ekipman satan yabancı siteleri çok iyi araştırmakta fayda var ama yine de. Bol şans.

-Ekleme: FGN NCLS 10 modelini ('58 Les Paul kopyası) daha önce 1 sene kullandım. Çok güzel bir gitardı. Muhtemelen Strat versiyonu da güzeldir ki Japon Fender'leri de Fujigen firması üretiyordu.

Son düzenleme:
Solak bir tane ikinci el var ebay'de su anda. Japonya'daki saticilarin ebay/reverb fiyatlari biraz yuksek oluyor benim gozlemledigim kadariyla.
Bunu da goz onunde bulundurun derim.

----
Ozellikler:

FGN NCST-10R/AL/3S-CAR Neo Classic Candy Apple Red Electric Guitar Including Gig Bag
Alder body, Maple neck, Rosewood fingerboard, 22 Frets (C.F.S) GOTOH SD91-05M Magnum lock Peg, GOTOH GE102T Tremolo, 63VS-HOT x3 pickups + Gig bag

Bu ozellikleri ile bu gitara benziyor biraz:

Iyi durumda ise 2000tl civari sayilabilir takasta bence.

Merhaba,
Konuyla belki doğrudan ilintili olmayabilir zira söz konusu takas için bir-iki ay bekleme şansınız olduğunu düşünmüyorum.
Yine de (daha sonra ayrıca konusunu açacak olmakla birlikte) bu vesile ile burada yazmış olayım; Yakın arkadaşlarım Japonya’ya yerleşiyorlar, Japonyaya yerleşme mevzuu bir-iki ay sonra tamamlanmış olacak. Bana ilettikleri bilgi, ikinci el enstrümanlar ile yan ekipmanlarının ve mikrofondu, kameraydı, foroğraf makinesiydi vs nin ucuz olduğu yönünde.
O nedenle, daha sonrası için direkt Japonyadan baktırma şansım var, bilginizde olsun.
Esenlikler dilerim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu da sordugunuz gitarin daha ust modeli oluyor bildigim kadariyla:

Evet, Odyssey olsa tereddüt etmezdim zaten. Ama bu Neo Classic serisini pek tanımıyorum ve gördüğüm kadarıyla popüler de değiller pek.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba. Japon Fender'ler Türkiye'de ortalama 700-900 Dolar arasında fiyatlara satılıyor. Ben olsam onların fiyatını baz alırdım. Yani Japon Fender'ler o fiyatlara gidiyorsa, FGN için (çok iyi kondisyonda ve tamamen sorunsuz olduğunu varsayıyorum) 400-500 Dolar arası bir fiyat bence makul... eBay, Reverb vs. gibi ikinci el ekipman satan yabancı siteleri çok iyi araştırmakta fayda var ama yine de. Bol şans.

-Ekleme: FGN NCLS 10 modelini ('58 Les Paul kopyası) daha önce 1 sene kullandım. Çok güzel bir gitardı. Muhtemelen Strat versiyonu da güzeldir ki Japon Fender'leri de Fujigen firması üretiyordu.
Sahibi 700 dolara saymak istiyor. Olur da beğenmezsem bu gitarı elden bu fiyata çıkartabilir miyim bilemedim.

Selamlar Fujigen de düşük profil gitar yok hepsi prof bende bahsi gecen fujigen NCST 10R Neo Classic var gitarı tarzım olmadığı halde çalarken aldığım haz ve muhteşem sesi nedeniyle aldım elimden bakım işleri geldiği halde gitarı aldığımda İzmirdeki gitarcılar bilir Cenker Baydere ye götürdüm amerikan fender kalitesinde gitar almışsın dedi 3 yıl önce o sıralar araştırdığımda satışı sadece Avusturalya da vardı 1000 dolar a satıyorlardı ve üretimi bitmişti müthiş bir gitar evet alır kullanır satarken zarar ettirir son sahibi olacağım denirse alınır bir gitar ama az paraya kalite aranıyorsa alınr bende öyle yapmıştım çok lezzetli gitar çok inanın fenderciler vazgeçemez you da fujigen factory yazın gitarlar nasıl üretiliyor bir izleyin derim

Selamlar Fujigen de düşük profil gitar yok hepsi prof bende bahsi gecen fujigen NCST 10R Neo Classic var gitarı tarzım olmadığı halde çalarken aldığım haz ve muhteşem sesi nedeniyle aldım elimden bakım işleri geldiği halde gitarı aldığımda İzmirdeki gitarcılar bilir Cenker Baydere ye götürdüm amerikan fender kalitesinde gitar almışsın dedi 3 yıl önce o sıralar araştırdığımda satışı sadece Avusturalya da vardı 1000 dolar a satıyorlardı ve üretimi bitmişti müthiş bir gitar evet alır kullanır satarken zarar ettirir son sahibi olacağım denirse alınır bir gitar ama az paraya kalite aranıyorsa alınr bende öyle yapmıştım çok lezzetli gitar çok inanın fenderciler vazgeçemez you da fujigen factory yazın gitarlar nasıl üretiliyor bir izleyin derim
Teşekkürler.
Ben "Düşük seviye model" ifadesini kullandım; bu da daha ziyade fiyat aralığını belirlemeye yönelikti aslında. Neoclassic serileri örneğin bir Odyssey ayarında gözükmüyor mesela... Yoksa elbette gitarın belli bir seviyenin üzerinde olduğunun farkındayım.

Geri