Gitarda yeniyim Yardım lütfen

3 yıldır rock ve metal müzikin etkisiyle Klasik gitar çalmaya 6 aydır tek başıma başladım .klasik gitar çalmaya çalışıyorum kolay akorları ve bazı nota yerlerini öğrendim fakat yeterli olmuyor sonra tab bakıyorum ama bakmak istemiyorum çünkü tab bakınca öğrendiğimi sanmıyorum klasik gitarı parmakla çalıyorum çünkü klasik gitarı öğrendiğimden emin olunca bass gitarı geçmeyi düşünüyorum
lütfen yardımcı olun

Kavramlar karışmış biraz. Rock ve metal müzik etkisiyle niye klasik gitara başladınız ki? Teori ve gitar pratiği öğrenmek için ise elektro veya akustik gitar daha doğru seçim olacaktır. Ki asıl hedefiniz bas ise o apayrı bir enstrüman olduğundan doğrudan bas gitar çalışmaya başlamalısınız. Yoksa klasik gitarı iyice öğrenmek demek şu

veya şu

düzeyde çalabilmeye ulaşmak demek. Bu da yıllar sürer. Ayrıca bas gitar veya hangisinde çalışmak isterseniz isteyin en doğrusu bir hoca eşliğinde çalışmak olacaktır. Ders alın, en sağlıklısı budur. Enstrümana hakim bir kişi her zaman sizin için ilham kaynağı olup çalışma azmi verir. Kendiniz video veya kitaplardan çalışma yoluna gidecekseniz de bu yol daha zor, sıkıcı ve telafisi zor olan hatalı alışkanlıklar edinme riski taşımakla birlikte, bunda da en verimlisi online ücretli dersler almak.

Bende bir SX bas var, bana yetiyor dogrusu ancak bas konusunda tecrübem ve ilgim pek yok o nedenle piyasayi da bilmiyorum. Bas gitar hakkında burada bir forum başlığı var orada yazilanlar fikir verecektir.

Geri