Jackson JS11'i satıp yeni gitar almak hakkında

Merhabalar.

2014 yılında öğrenmek için aldığım başlangıç gitarı Jackson JS11'i hala kullanıyorum. Gitardan genel olarak memnunum, fakat artık başlangıç seviyesi değil de, biraz daha iyi kalite ve ton yelpazesine sahip bir gitar arıyorum. Gitar sert tonlarda işimi görse de, biraz clean e kayınca pek hoşuma gitmiyor.

Amfi olarak Blackstar ID Core 10 kullanıyorum ve apartman dairesinde işimi yeterince görüyor.

Sizce elimdeki gitarı satıp, Ibanez'in RGA42FM, RG350 gibi modellerine yönelsem ödeyeceğim fiyata değer mi?
Yoksa pek bir fark olmaz elindekiyle devam edip, bütçeyi arttır mı dersiniz?

Teşekkürler
 
Rga denemedim bilmiyorum ama japon rg serileri gerçekten seviye atlatır js11e göre. Jackson DK2 ve SL3 de bakabilirsiniz.
 
Pro series Dk2M kullanıyorum aradaki farka kesinlikle değer.Japon bulursan ikinci elde alabilirsin ama köprüleri pek kaliteli olmaz fakat meksika yapımı bulursan köprüsü de sağlam olur tavsiye ederim.
 
Alt'tan alt-ortaya geçiş gibi olacak, bence fark sezersin eline aldığında ama 1-2 ay sonra bekleyip biriktirsemiydim gibi düşünceler başlayabilir. Kullanışlılık evet artar ama elde edilen ton yüzünü gülümsetmez.

JS11'im var derslere götürüp getirmek için almıştım, hafif ve sapıda rahattı zamanında kıyasladığım gitarlara göre. Bakımı, ayarı iyi olduktan sonra seni geliştirmemesi için hiçbir engeli yok arkadaşların dediği gibi daha biriktir ve o arada kendini geliştirmeye devam et.
 
Üst