Sökülen Gitarı Geri Toplamak

Merhabalar, daha önce de gövdeyi boyama ile ilgili bir konu açıp sizden yardim almıştım. Şimdi gövdenin işi bitmek üzere ama yeni sıkıntılar var. Haliyle sapı söktüm geri takarken ekstra bir işlem yapmam gerekli mi? Sap atmış mıdır? Buun yanında parlatma ve temizleme amacıyla köprüdeki saddlerı falan söktüm hep. Entonasyon sıfırlanacak haliyle. Teorik olarak entonasyon ayarlamayı biliyorum ama sıfırdan ayarlamak ekstra bişey gerektirir mi? Sözün özü gitarı tamamen söküp yeniden montelemede sen yapamazsın şuna dikkat et gibi bi tavsiyeniz var mı? Özellikle sap konusunda. Bir luthiyere sordum 250 liraya toplarım dedi o kadar veremem bi arıza yok sonuçta.

Sapi söktüğünüz için sap atmaz. Siz tekrar monte edin. Sapi cebe oturtup montaj vidalarini birlikte sikin ama asiri sıkmayın. Telleri takin, akort edin, sap ayarını kontrol edin. Ondan sonra köprüden tel yükseklik ayarını yapın, en son entonasyon ayarını yapın. Bu aşamalarda herhangi bir sıkıntı olursa tekrar mesaj atarsınız.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sapi söktüğünüz için sap atmaz. Siz tekrar monte edin. Sapi cebe oturtup montaj vidalarini birlikte sikin ama asiri sıkmayın. Telleri takin, akort edin, sap ayarını kontrol edin. Ondan sonra köprüden tel yükseklik ayarını yapın, en son entonasyon ayarını yapın. Bu aşamalarda herhangi bir sıkıntı olursa tekrar mesaj atarsınız.

Çok teşekkür ederim. 2 gün sonra geçecek gövde elime dediğiniz şekilde yapacağım.

1) Sapı takarken ekstra özen gösterin derim. Bolt-on saplarda özensiz takıldığı/söküldüğü zamanlarda eskisi gibi ses vermediği çok oluyor.
2) Gitarın hangi gitar olduğunu bilmiyorum ama bazı tunerlar staggered height olabiliyor.

1) Sapı takarken ekstra özen gösterin derim. Bolt-on saplarda özensiz takıldığı/söküldüğü zamanlarda eskisi gibi ses vermediği çok oluyor.
2) Gitarın hangi gitar olduğunu bilmiyorum ama bazı tunerlar staggered height olabiliyor.

Gitar squier affinity tele hocam. Staggered değil tunerları. Sap takarken ekstra özen derken yapmam gereken özel bir şey var mı?

Vida yerleri güzel detaymış onu kaçırdım malesef. Birbirinin aynısı olduğu için dikkat etmedim 4 vida da karıştı haliyle.
Teşekkürler tekrardan.

Geri