amfide akord yapma ve hoparlör olarak kullanma

blackstar id core 10 v2 amfim var usb ile insider a bağlıyorum. birkaç sorum var. bu arada elektro gitara yeni başladım pek tecrübem yok.

1. akord yapmak için telefonumu kullanıyorum ama bu yöntem pek sağlıklı değilmiş galiba. insider ın içinde nasıl akord yapabilirim tam çözemedim.

2. müzik dinlerken amfiyi hoparlör olarak kullanmak istiyorum. amfi masaüstü seslerini çıkartıyor ama google vs açınca ses kesiliyor anlamadım.

3. noise gate super wide stero reamping mode ayarları var bunlar tam olarak ne oluyor? açık mı kapalı mı tutayım?

4. amfi güncellemesi nasıl yapılıyor? şu anki amfi yazılımı v1.0.2

tek tek cevaplarsanız çok sevinirim amatör olduğum için pek bir şey bilmiyorum.
 
1. Akord yapmak için insider programında en altta "ONLINE COMMUNITY" onun bir altında "TUNER" yazıyor, ona basıp yapabilirsin, ayriyetten pc e bağlamadan akord yapmak için amfinin üzerindeki REV (reverb) butonuna 2-3 saniye basılı tutunca amfiden çıkan sesi keser seni tuner moduna alır.

2. yazılım ile alakalı o sesleri çıkaramıyor diye biliyorum, başka browserlar dene operadır vs dir belki onlar ile çalışabilir, ama telefon kullanıyorsan 3,5mm 2 ucuda erkek ses kablosu alırsın telefonu direk bağlarsın amfinin mp3/LINE IN girişine, daha pratik olur. İlla pc açıp kullanmak zorunda değilsin.

3. Noise gate distortion ile kullanılan bir araç genelde, amfinin yazılımı ile açılıp kapanabiliyor, başlarda çok kullanmana gerek yok elzem değil. Extra overdrive pedalı bağlayıp amfinin dist kanalını açınca lazım olur,extra gürültü çıkıyor onu kesmek için. Wide stereo açık kalsın adı üstünde wide stereo :D

4. Amfiyi açıp daha sonra usb kablosu ile pc e bağlayınca insider programı açık iken güncelleme yapıyor diye hatırlıyorum, olmuyor ise şu linktekini indir, senin pcdekini sil.

 
Jak bağlantısı varsa kabloyl bağlanan bir akort cihazı, yoksa headstocka takılan mandallı cihazlarla akord edilmesi daha iyi.
 
Son düzenleme:
Üst