Boss GT-10

Zoom G9.tt2 varken G10 sondları ve X3live şaka gibi kalıyor. Alette 2 tane 12ax tüp var. çıkan sound hiçbir prosesörle karşılaştırışmaz. Bu kadar para verince bari işe yararını alın derim. İnternet sielerinden örnek sesleri dinlemeden ya da kullanmadan cihaz almayın arkadaşlar.

Atalay demiş ki:
Zoom G9.tt2 varken G10 sondları ve X3live şaka gibi kalıyor. Alette 2 tane 12ax tüp var. çıkan sound hiçbir prosesörle karşılaştırışmaz. Bu kadar para verince bari işe yararını alın derim. İnternet sielerinden örnek sesleri dinlemeden ya da kullanmadan cihaz almayın arkadaşlar.
vallahi tam bende senin bu dediklerini yazacaktım dostum zoom 9.2tt tek geçerim. gt 10 yada pod lar iyi olabilir fakat zoom aşmış bi arkadaşın dediği gibi( o kendini biliyor ) zoom 9.2tt hepsinin eline verir beline dolar :D

İkinci el olarak aldığım gt-10 a ait kullanma kılavuzunu arıyorum. İnternette bulamadım. Yardımcı olacak bi arkadaşa ihtiyacım var. :roll:

Gt-10 in Gt-8 den tam olarak farkları neler? Yani yeni amfi modellemeleri, efektler vs. var mı? Yoksa efektler, amfiler yine aynı sadece kullanım yönünden değişiklikler mi var? Ctl2 pedalı, daha büyük ekran vs. gibi şeyler mi? Gt-10 almak istiyordum ama fiyatı yüzünden zor olucak gibi onun yerine Gt-8 alsam ( ikinci eli 350 ytl fln daha ucuz) kötü mü etmiş olurum? Biraz daha bekleyip para biriktirip Gt-10 alsam beklediğime değer mi?

Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim artık dayanılmaz bir hal aldı bu geçen gün programdayken artık dayanamadım prosesörden çıkartıp direk miksere girdim gt10 dan anlayan yada kullanan bir arkadaş buna açıklık getirirmi noisegate falan diyorlar bu prosesörde bu varmıdır, nedir atıcam çöpe bunu aldığımdan beri kullanamadım bu gürültü yüzünden, clean tonlarda bile bu sorun yaşanırmı ya hele distortionda çıldırıyo adeta yardım edin lütfen...

Arkadaşlar merhaba.Ben uzun süre analog setup kullandım.Ve en son kullandığım analog setup göktuğ şenkal abime ait olan setup idi.boss ch2-boss dd-sansamp gt2-morley wah-boss oct-mxe solo bosst vs pedallardan oluşuyordu.Ama şu an tek favorim gt_10.Cihaz hakkında bir cok ingilizce döküman indirdim.ve cihazi detaylı inceledim.Analogcu arkadaşların istediği her tonu yazabiliim.Birde analog sevdalılarına soruyorum.Kullandığınız pedalların çoğunda digital bir entegre sözkonusu değilmi.kullandıgınız kaç pedalda lamba var.Satriani boss ds1 kullanıyor doğru.peki arkasındaki binlerce dolarlık rack system i görmüyormusunuz.boss sponsor olduğu için bu sanatçılar bu pedalları kullanıyor.vede emin olun o rack systemlere gt10 u bağlarsanız bakın nasıl ses çıkıyor.GT-10 la her her tarz müziğe uygun tonlar yazabilirsiniz.Vede gt10 u bilgisayara bağlayan arkadaşlarım etüd yaparken iyi ses almak için ampi yazılımlarında herhangi birini yükleyin sorununuzu çözecektir.Ve şu videıdaki tonlara bakın arkadaşlar.

http://www.youtube.com/watch?v=tPhFUSY-FqE

ksnsoftware arkadaşım, Joe Satriani'ye bedavadan reklam için verilen birkaç Boss marka cihazların sadece birini kullanıyor diye Boss kullanıyor diyemeyiz. O adamın arkasındaki yüzbin dolarlık cihazlar zaten ne boss ne de zoom. Lambalı amfilerin tonunun nasıl bir fark yarattığını da gitarist olanlar bilir. ROland Boss un o kadar klasik bilinen bir tonu var ki artık birdaha duymak istemiyorum gerçekten çok spesifik. Multiprosesörler herzaman tam profesyonel ses veremezler. Öyle olsa zaten ünlü gruplar arkalarında o kadar rack sistemle çalmazlardı. Ancak bir çift lamba her zaman bir çift lambadır. O tonu başka şekilde alamazsınız.

satriani boss ona o pedalı verdiği için kullanmıyor zaten kullandığı ds1 keeley modifiyesi çok farklı bir ds1 eğer boss için reklam amaçlı olsa böyle bir haraket boss için kötü reklam olurdu

Merhabalar,
Bir arkadaşımda Gt-10 var.Fakat kendisi aleti kurcalarken whammy bulamamış.Nereden nasıl ayarlayabiliriz ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

alpburak12 demiş ki:
Merhabalar,
Bir arkadaşımda Gt-10 var.Fakat kendisi aleti kurcalarken whammy bulamamış.Nereden nasıl ayarlayabiliriz ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
boss gt serisinde whammy nin ismi telif hakkı mevzusundan pedal bend diye geçiyor.pedal bend diye ararsa bulur sanırım fxlerde. ayrıca gt serisinde pedal bendten performans alabilmek için fx chainde yerini iyi seçmeniz lazım. fabrika ayarlarıyla gelen çok kötü oluyor çünkü her şey jc 120ye göre ayarlanmış.

Arkadaşlar selam.Youtube de izledim de gt 10 da 34-4 user patch de olan europe lead tonunu hayrına yollayabilirmisiniz bana.GT 8 de yazmaya çalışıcam.syx olabilirse iyi olur.Birde içindeki Ez tonlarına(kendi patchlerine)ulaşabileceğim bir site varmı.Sizde kayıtlıysa o da olur.

acanon demiş ki:
Arkadaşlar selam.Youtube de izledim de gt 10 da 34-4 user patch de olan europe lead tonunu hayrına yollayabilirmisiniz bana.GT 8 de yazmaya çalışıcam.syx olabilirse iyi olur.Birde içindeki Ez tonlarına(kendi patchlerine)ulaşabileceğim bir site varmı.Sizde kayıtlıysa o da olur.
user patch ise zaten hazır bir patch değildir bu yüzden kimse yollayamaz sanırım.

Geri