Soloda kullanılan efektler / Mike Mcgready ( Pearl Jam)

Selam, Mad Season - Slip Away'in solosundaki efektleri/pedalları araştırıyorum. çok fazla bir kayıda rastlayamadım. mike mcgready'in ekipmanlarının alayını baktım internette, ancak solodaki efektler biraz daha farklı geliyor.

über bir deyal ve wah var orası kesin. muhtemelen fuzz da kullanıyor. ancak inanılmaz bir eko geliyor, özellikle sondaki efekt ayrı bir güzel.

tahminleriniz neler ?

Album kayıtlarında setup bilgisi gerçekçi pek olmuyor.
Vokal, Gitar ve tüm enstrümanlar kaydedildikten sonra mix veya masteringde de ekstra effektler kullanılıyor.
Eğer bir gitarist, gitar ve sadece amfi ile kayıt yapıyorsa tonu yakalama şansınız var.
Youtube'dan canlı performansına bakın, eğer ton album ile aynıysa araştırma yapmaya devam edin, ton tutmuyorsa aramayın lakin kendiside o tonu bulamıyordur :)
İsterseniz aşağıdaki bir video bakın

Mike McCready'nin tonu çok kemik bi tondur, pek değişmez. Demin dikkatli dinledim o soloda lead için kullandığı Marshall JCM800 amfiyi TS9la boostlamış anladığım kadarıyla, DM-2 (vintage olan çünkü o zamanlar Waza yoktu zaten ve McCready'nin yıllarca kullandığı delaydır) analog delay var bariz bi şekilde, bi de CryBaby wah. Valla gitar da Strat gibi geldi bana. Genelde Mad Season konser videolarında elinde Les Paul gördüm ama...

Geri