Satılık SX SST (Standard Series Custom Handmade)

Takasa
Açık
Fiyat
600
Para Birimi
TL
İlanı bir arkadaşım adına açıyorum.

Gitar 4-5 ay önce sıfır olarak doreden alındı, düşük fiyatlı model olan SST62 modeliyle karıştırmayınız (Link; SX SST62 ve SX SST). Modifiye yapmak ya da yeni başlayanlar için uygun fiyatlı başlangıç olacaktır. Bence düşük model Squier'ler yerine tercih edilmesi gereken bir gitar. Squier'in Classic Vibe modeline bile modifiye gerekirken bu gitar çok daha hesaplı olacaktır.

Tremolo kolu vs. ıvır zıvır mevcut, hem model hemde gitar eski olmadığı için zaten sıfır kondisyonda. Fiyat/performans olarak SX'in 57, 62 hatta American Alder modellerinden daha iyi(mağazada uzun bir süre karşılaştırarak alındı) olduğunu söyleyebilirim, bana kalırsa SX'in şuan da en iyi gitarı. ASH olan modeli çalmadığım için kıyas yapamıyorum.

Sıfırı Dore'de 1250 TL, hem kondisyonuna göre hemde piyasaya rağmen aşırı uygun bir fiyat yazdığımı düşünüyorum. Bir ihtimal analog pedallarla takas olabilir.

Dosyalar

Linkini verdiğiniz SX ash gövdeli ve transparan mavi boyalı gitar, bir de maple klavye. Sizin sattığınız gitar eğer metalik mavi renkte ve transparan değilse SST62 modeline uyuyor. Emin misiniz pahalı model olduğuna? Çünkü fotoğraflarda pek anlaşılmıyor.

Linkini verdiğiniz SX ash gövdeli ve transparan mavi boyalı gitar, bir de maple klavye. Sizin sattığınız gitar eğer metalik mavi renkte ve transparan değilse SST62 modeline uyuyor. Emin misiniz pahalı model olduğuna? Çünkü fotoğraflarda pek anlaşılmıyor.

Merhaba, gitar arkadaşıma ait kendisine sorduklarım ve fotoğraflardan anladığım kadarıyla 62 değil.

İlanda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız daha doğrusu eminseniz özelden numaranızı gönderin görüşelim eğer bir hata varsa düzelteyim hemen hem size hemde diğer arkadaşlara yanlış yönlendirmede bulunmak istemem. Hatta direk arkadaşımlada görüşebilirsiniz.

Ben ilan metninizden gitarı elinize alıp çaldığınızı anlayarak sormuştum. Grup arkadaşım bir SX satın almak istiyor. SST62 ise fiyat yüksek haliyle ama iddia ettiğiniz model ise söyleyeceğim alsın. Ama bence maple klavye olmamasından ve metalik mavi renginden SST62 olarak görünüyor. Zira pahalı olanın rosewood klavyeli olan modeli yok.

En yukarıda belirttim arkadaşımın adına ilan açıyorum diye. Elime daha önce SST62 geçti hatta onun dışında bir keresinde dorede denemiştim ki zilyon tanede ikinci el gördüm 62'lerde headstockta cila ayırt edici derecede farklı ve yine headstockta "Standard" yazan bir SST62 görmedim şu ana kadar ne mağazada ne ikinci elde.

Ha olabilir SST62'leri değiştirip yeniden piyasaya sürmüşlerdir ya da gözümden kaçmıştır o yüzden kesin bir şey diyemem SX ne yaptı ne üretti diye takip etmiyorum, ama dediğim gibi SX furyası yıllardır var daha önce böyle bir 62 görmedim. Diğer bir konu fotoğrafı ilk gördüğümde bende 62 sandım klavyeden ötürü ama Standard seri diye geçen gül klavyeli SX modeli zaten var araştırıp, göz atmanızı tavsiye ederim.

O yüzden sordum size eğer gitar modelinin doğru olmadığına, ilanda bir hata olduğuna kesin olarak eminseniz hiç kimseyi yanıltmak ya da yanlış yönlendirmek istemem hemen düzelteyim ilanı diye.

Ama baz alacağımız tek kaynak dore'nin stoklarıysa evet bu gitar 62 olabilir :)

Uzeri nakit takaa dusunurseniz konusalim...

Merhaba, ben de niyetlendim ama SX SST deyince bu da var: SX SST. İsterseniz iyice emin olun zira pahalı olanın boyası bambaşka. SST deyince aynı fiyatlar olmuyor görünen o ki. Fotoğraflara en yakın ilan ise buradaki gitar: SX SST62. Bir kontrol etmekte fayda var. Kolaylıklar dilerim.