Şarkılarıma göz at!

Herkese merhaba 🤟
Yillardir rock müzikle ic iceyim. Daima kendi sarkilarim olsun istemisimdir. Simdi 20+ sarkim var. Bunlarin amator, raw hallerini Soundcloud da paylasiyorum. Piyano çalmaya da uğraşıyorum ve arada cover da yapiyorum. Ankara'da olanlar ( prof sekilde piyano veya gitarlar calabilen) yazabilir ayrica. Ve ayrica fikirlerinizi de beklerim. Pozitif elestiri yapmaya dikkat edelim. Duyarli olalım cunku emek ve yasanmislik soz konusu.
Cok sevgi
Sed
Instagram: @sedaaydinsed
Check out Sed on #SoundCloud

Son düzenleme:
Bence sesin guzel ve is yapar ama yerinde olsam bu sekilde kayitlar paylasmaktansa , biraz daha ele gelir bir kayit yapar oyle paylasirim, en azindan bir gitar veya pianoyla
(zannederim niyetin de o), malum ilk izlenim onemli.
Birde, emeklerini burada harcama, bir suredir sacma sapan yorumlarin yapildigi bir yer haline geldi burasi.
Umarim hedefine ulasirsin.

Ses rengin güzel bence de ama bu şarkıların altına yapılabilecek tonla şey var. İzmir'de olsaydın neler yapılaiblir bakmak isterdim ama memleketimde olman biraz zorlaştırıyor. :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ses rengin güzel bence de ama bu şarkıların altına yapılabilecek tonla şey var. İzmir'de olsaydın neler yapılaiblir bakmak isterdim ama memleketimde olman biraz zorlaştırıyor. :)
Doğru şekilde işlenirse yapilabilecek sonsuz şeyler var ama bu konuda tek kalıyorum ve su an icin sadece uretip ortaya koyuyorum. Sadece stream le duyulmalari bile etkilesim anlaminda isime yarar. Dogru insanlar tanıyorsanız yonlendirme beklerim. Thx!

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence sesin guzel ve is yapar ama yerinde olsam bu sekilde kayitlar paylasmaktansa , biraz daha ele gelir bir kayit yapar oyle paylasirim, en azindan bir gitar veya pianoyla
(zannederim niyetin de o), malum ilk izlenim onemli.
Birde, emeklerini burada harcama, bir suredir sacma sapan yorumlarin yapildigi bir yer haline geldi burasi.
Umarim hedefine ulasirsin.
Tesekkur ederim 🤟 Ben de enstruman hakimiyeti olan dogru kisiler icin bakiniyorum. Ben daha cok yeniyim o alanda.

"Ay ne güzel olmuş" filan diyen her zaman çıkıyor malum, yüzden ben kötü adam olacağım sanırım:) Yanlış anlamayın, amacım aslında yapıcı olmak ama bazı şeyleri de açıkça söylemek lazım.
Duygulu söylüyorsunuz, tabii heveslisiniz de, ama şarkı söyleme şekliniz tümüyle taklite dayalı. Şan dersi almanızı öneririm. Stilistik olarak yapılan bazı şeylerin arkasında hatalar gizlenebiliyor ne yazık ki, bunu da ancak eğitimle aşarsınız. Örneğin, çok fazla "hava" var notalarınızda, devamlı olarak gelen bir "hıss" tınısı mevcut. Bunu sadece bir etki olarak baz yerlerde kullanmak gerekir, ama siz bunu bir tarz gibi benimsemişsiniz. Bu kötü bir alışkanlık ve vazgeçmeniz lazım. Gerektiğinde aynı sesleri o fısıltı tınısı olmadan ve tertemiz üretebilmeniz gerekiyor. Zaten tizlere çıktığınız zaman kontrolünüz azalıyor ve detoneler başlıyor. Sesinizde hiç hacim ve nefes desteği yok. Bunların hepsi çalışarak öğrenilmesi gereken ve sizin de öğrenebileceğiniz şeyler.
Bu arada, "rock" demişsiniz ama burada zerre kadar rock tınısı duymuyorum. Sadece soul etkilenimli bazı pop şarkıcılarını dinliyorsunuz gibi geldi ki, bu yelpazeyi de genişletmeniz lazım. Rock dediğiniz zaman kadın vokalde akla Ann Wilson (Heart) gelir mesela, ama bilmem dinliyor musunuz ?
Ayrıca gerçek soul-blues-rnb şarkıcılarını da daha çok dinlemenizi öneririm. Aretha Franklin, Tina Turner vs... gibi. Özetle, naif bir tını ile şarkı söylemenin ötesine gitmeyi ve sesinizin potansiyelini öğrenip daha iyi kullanmayı hedeflemelisiniz.
Şu video örneğin, doğru tekniği öğrenerek ne kadar yol alınabileceğini gösteriyor.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Taklit kelimesi bana saçma geldi. Yillardir oturttugum kendi tarzim net olarak. Tabii ki.ilham aldığım sanatcilara benzeyebilir cok normal. Christina Aguilera soyleyerek buyudum, boyle soylemek istedigim icin boyleyim. Egitimli herkes olabilir, original herkes olamayabilir. Sarki soylemeyi seviyorum ve bu sekilde söylemeye devam edeceğim. Ister kimse dinlemesin, ister kuslar bocekler. Tür için alternatif rock ne demek, bir goz atalım. Sevgilerrr 🤟

Teşekkür ederim. Taklit kelimesi bana saçma geldi. Yillardir oturttugum kendi tarzim net olarak. Tabii ki.ilham aldığım sanatcilara benzeyebilir cok normal. Christina Aguilera soyleyerek buyudum, boyle soylemek istedigim icin boyleyim. Egitimli herkes olabilir, original herkes olamayabilir. Sarki soylemeyi seviyorum ve bu sekilde söylemeye devam edeceğim. Ister kimse dinlemesin, ister kuslar bocekler. Tür için alternatif rock ne demek, bir goz atalım. Sevgilerrr 🤟

Barrios yılların deneyimi ile size kendinizi geliştirmeniz için çok değerli önerilerde bulunmuş, bu fırsatı, üstelik tumuyle ücretsiz olarak ciddiye alarak ihtiyacınız olan eğitimi almayı planlayıp teşekkür etmek yerine bu tarz bir kibirli cevap hiçç olmamış. Hemen savunmaya geçmek yerine açık görüşlü olmak, deneyimli insanların eleştirilerine en azından saygı duymak erdemdir. Şimdi artik bu mesajla siz de bu foruma arada reklam amacli uğrayan kibirli genç grubuna dahil olarak poh pohla, like'la yetinmeyi seçtiniz. Forum olarak size başka yardim çıkmaz pek buralarda.

Barrios yılların deneyimi ile size kendinizi geliştirmeniz için çok değerli önerilerde bulunmuş, bu fırsatı, üstelik tumuyle ücretsiz olarak ciddiye alarak ihtiyacınız olan eğitimi almayı planlayıp teşekkür etmek yerine bu tarz bir kibirli cevap hiçç olmamış. Hemen savunmaya geçmek yerine açık görüşlü olmak, deneyimli insanların eleştirilerine en azından saygı duymak erdemdir. Şimdi artik bu mesajla siz de bu foruma arada reklam amacli uğrayan kibirli genç grubuna dahil olarak poh pohla, like'la yetinmeyi seçtiniz. Forum olarak size başka yardim çıkmaz pek buralarda.
Kibir neymiş bir bakalım. Sevgiler.... 🤣
Şaka bir yana, genellikle bu tip bir defans yapıyor genç-hevesli kitle. Ama güvenli alanından çıkmadan olmuyor bu işler...

Aynen, tavsiyelerinizi kendinize saklayip beni guzel sarkilarimla basbasa bırakın. Eminim sizden baskalari vardır dunyada. Bye! Konu kilit!

Narsizm'in vücut bulmuş hali.

"İsmini Yunan mitolojisindeki Narcissus'tan alır. Mitolojik anlatılara göre suda kendi yansımasını gören Narcissus, güzelliğine aşık olmuştu ve sudaki yansımasına ulaşmaya çalışırken boğularak öldü. Buradan yola çıkarak:

Narsizm, kişinin kendine sınırlar ötesi bir hayranlık duyması ve hatta kendine tapmasıdır.
Başka insanların kendilerine hizmet etmek için var olduğuna inanırlar.
Eleştirilmeyi kabul etmezler çünkü mükemmel ve kusursuz olduklarına inanırlar.
Başarı, güç, güzellik gibi olumlu kavramları sonsuz şekilde kendilerinde toplamayı isterler.
Diğer insanların kendilerine hayran olmasını ister ve hayran oldukları sanrısına kapılırlar.
Yetkinlikleri olmayan konuda bile sorumluluk almaktan geri durmazlar; çünkü yetkinlikleri olmayan bir konu olmadığına inanırlar.

Narsistlerin bir aşamadan sonra tedavi almadan yaşamlarına devam edebilmesi mümkün değildir; çünkü bu bir hastalıktır."

tamam iamsed.. ben de dinleyip yorum yazacağım inşallah çok geç olmadan....sen de benimkilere yorum yazarsan sevinirim ...ne zaman müsait olursan
Performans videom şudur :
Beste ve coverlarımın bulunduğu soundcloud adresim de şudur : Murat_Guzel

iamsed yapımcı arkadaşım var Adil Osman Coşkun kayıtları dinleyim ona yönlendirebilirim seni Lunas MüziK'in sahibi Radical Noiseun bir albümünü çıkartmıştı piyasaya..

barrios benim kayıtları da dinleyip yorum yaparmısın? yapıcı eleştiriler insanı zirveye yaklaştırır..Arnold Schwarzenegger bir vucutcu idi ama en önemli özelliği herkesin eleştirilerinde kendisini ilerletecek bir şeyler bulurdu..Eleştiri inancımızı yıkmamalı bilakis eksiklerimizi görmek ve ilerlemek için bir araç olmalı..tabiki yerinde eleştiri..yoksa yalan yanlış hiçbir mantığa dayanmayan eleştiriler insanı ancak işten soğutup geriletir..bu yüzden eleştirinin doğru olup olmadığını eleştirilen kişi kontrol etmeli doğru ise düzeltmeli yanlış bir eleştiri ise, dikkate almamalıdır.

iamsed müzikle uğraşıp hayal kurmanın ve bu hayallerin insana yüklediği psikoloji nedir iyi bilirim..Yola devam..Sen kendini sürekli ilerlettiğin sürece, eleştiriler geride kalacaktır, önemli olan kalbindeki sevda, kalbindeki istektir, o ateş yanıyorsa, ve sen o ateşle sabırla her yeni gün yeni bir bilgi ile ilerliyorsan, dünyanın en iyi sanatçılarından da olabilirsin..bu senin gayretine bağlı..Michael Jacksonla kardeşi Germaine Jackson ı bir eleştirmen veya müzik adamı kıyasladığında, Michael'ın müzik yapma isteği ve yüksek hayalleri Germaine de yoktu, bu yüzden geride kaldı...Yani, hayalin isteğin ve bu hayalin için yanıp tutuşuyor olman ve yüksek motivcasyonun seni star yapar..diğer türlü birazcık başarıda zaten geleceğim yere geldim dersin ve yola devam etmezsin hayatın başka alanları seni çeker ..bu yüzden starları star yapan içlerindeki koşulları zorlama hissiyatıdır..metanet sayesinde bu korunur...ihtiyacın olan şey ..isteğini hayallerini sabır ve metanetinle koruyarak ilerlemektir..Bu yüzden de etrafında seni manevi olarak destekleyen ve yapıcı eleştrilerde de bulunana birileri olmalı..Rocky'nin menejeri gibi birileri..

Bu arada şunu da belirteyim..Dünyada bir sistem var..Detayına girmiyorum..Bir küçük söz akılda tekrarlanarak bambaşka bir duyguya dönüştürülüyor..kişi öfkelendiriliyor..kısaca doğru bir söz yanlış algılattırılıyor..( nasıl , kim tarafından , kişinin kendisi tarafından mı vs derin konu ) ama özetle gerçek şu : Bu yüzden bize söylenen sözlerin bizdeki algılanışını kontrol etmeliyiz..öfkelensek bile öfkemizin geçmesini beklemeli...söylenen sözü sakinken bir kez daha düşünmeliyiz...aslında söylenen söz bizim algıladığımızdan bambaşka bir manada olabilir...bu her tür başarı için insana gereken doğru bir davranış biçimidir.Tabi, bir eleştiri kişiye tatlı şekilde söylense, çok az kişi bu durumda öfkelenir ama ne yazıkki çok az kişi karşısındakinin seveceği tatlılıkta , naziklikte bir eleştiride bulunabiliyor..

Son düzenleme:
Geri