Tom quayle drive tonu için hangi pedal ?

Lambalı ampli , gitar , tuşe vs gibi bir çok ayrıntı önemli biliyorum aynı ton o ekipmanı almadığım sürece gelmeyecektir ancak bu tona yakın bir tonu hangi drive pedalı ile alabilirim ?
Gitarım hurricane E 201 ve boss gt1im var driveı analog pedaldan alıp gt1den comp,eq,delay, amp&cab sim ekleyip kullanmayı düşünüyorum.

Açıkçası dual fusion pedalı bütçeme uymadı daha ekonomik alternatifler önerirseniz sevinirim.

Gt1i o şekilde kullanamazsınız. Kompresör efekti o durumda drive pedalından sonra kalır. Zaten tuşenizi geliştirmek istiyorsanız kompresorü hiç karıştırmayın ve legatoları temiz tonla çalışın derim. Quayle olağanüstü bir tuşe hakimiyetine sahip ve abartılı drive kullanmıyor. Bu da elde ettiği tonda tuşenin çok önemli yeri olduğunu gösterir. Dual fusion pedalı şart değil bu ton için ama kesinlikle abartılı gain düzeylerinde kaçının ve midleri kuvvetli bir çekirdek drive tonunuz olsun. Gerisi biraz da tercih meselesi.

Son düzenleme:
Lambalı ampli , gitar , tuşe vs gibi bir çok ayrıntı önemli biliyorum aynı ton o ekipmanı almadığım sürece gelmeyecektir ancak bu tona yakın bir tonu hangi drive pedalı ile alabilirim ?
Gitarım hurricane E 201 ve boss gt1im var driveı analog pedaldan alıp gt1den comp,eq,delay, amp&cab sim ekleyip kullanmayı düşünüyorum.

Açıkçası dual fusion pedalı bütçeme uymadı daha ekonomik alternatifler önerirseniz sevinirim.

moral bozmak istemem ama sınırsız bütçe de olsa gitar pedal amfiyle, parayla alınacak ton değil bu adamınki...

enstrumana hakimiyet, emprovizasyon, armoni bilgisi, teknikleri vs taklit edebilmek lazım gibi geldi bana...

umarım bunları kovalarken kendine has tarzın oluşur quayle tonu almana gerek kalmaz uzun vadede...

Bence tondan ziyade vurdugu notalarda ki dinamik dikkat cekiyor. Ekipmana girmeden önce, picking tekniğinizi onun yaptığı gibi penayı eğik bir sekilde tellere takarak yapmayı deneyin. Guthrie Govan altta ki videoda anlatıyor. Bence bunu oturtabilirseniz, elinizde ki ekipmanla daha bile hoşunuza gidecek tonlar elde edebilirsiniz.

Hocam geçen yıl denk geldi Dual Fusion'un ilk kasasından aldım ikinci el, pedalın signature model olduğunu ve Tom Quayle'ın kim olduğunu da bilmiyodum ama fiyatı 400 TL miydi neydi, kaçıramazdım yani. Pedalı o kadar beğendim ki en yakın arkadaşıma da aldırdım aynısından. Esasen Quayle'ın da ağırlıklı olarak kullandığı kırmızı kanal biraz basları midden daha baskın bi tube screamer devresi, TS9 veya benzeri bi tube screamer pedalıyla benzer bi ton elde edebilirsiniz ama pedalın tone tuşunu sonuna kadar da çevirseniz yine çok tiz olmuyor, kullandığı amfi çok parlak tonlu olduğu için dengelemek için bunu tercih etmiş. Diğer kanalı sadece stacking amaçlı kullandığını söylüyordu, bence de en fazla boost için kullanılabilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevaplar için çok teşekkür ederim. Söylediğiniz konularla da epey alakalı tabiki ama yine de bazı standartların olması gerektiğini düşünüyorum mesela digitech rp50yle bu ton çıkmayacağı gibi gitarın üzerindeki fabrikasyon manyetiklerle de çıkmayabilir.. O yüzden manyetik önerilerinizi de almak isterim. :)

Geri