Floyd Rose saddle vidaları kendi kendine gevşiyor...

Merhabalar arkadaşlar, gitarımın üzerinde Jackson Licenced under floyd rose köprü var. Entonasyon, tel yüksekliği vs. bütün ayarları yapıyorum her şey mükemmel, akort kaçması gibi durumlar yok, fakat!.. Bir kaç gün geçtikten sonra bi bend hareketiyle tellerden birinin akordu kaçıyor hikmetini çözemediğim şekilde saddle'ı tutan vidaları bi kontrol ediyorum o da ne hepsi gevşemiş sonra hepsini sıkıp yeniden akort yapıyorum vs. sonra aradan bi hafta geçiyor yine aynı durum... Ben bu işi çözemedim arkadaşlar . Bu arada önceki saddle'larda da aynı problem vardı patates olduğu için hepsini değiştirdim. Şu an üzerindekiler gayet güzel kore yapımı saddlelar. Ama onları tutan vidaları değiştirmedim çünkü beraberinde vida gelmedi. Saddle vidalarında herhangi bi aşınma yok gayet sağlamlar. Ama dediğim gibi onları değiştirip denemedim. Bu arada bahsettiğim vidalar saddle'ı köprüye sabitleyen ve entonasyon yapılırken gevşetilen vidalar...Lütfen yardım...
 
İki yerde sıkıntı olabilir, ya vidalarda ya da vidaların girdiği base plate'deki yuvalarda. Vidalar sağlam dediğinize göre geriye base plate kalıyor.
 
243, yağlı yüzeylerde 242'ye kıyasla daha iyi iş yapıyor. Sizin senaryonuzda yağ söz konusu olmadığı için farketmeyecektir.

Gitara zarar verme konusu ise tamamen uygulama kalitesi ile alakalı. Yine de kolay kolay loctite ile gitara zarar verebileceğinizi sanmıyorum. Aseton ya da ısı tabancası ile rahatlıkla sökebilirsiniz.
 
Locktite ile uğraşmaya gerek yok. Su tesisatında kullanılan ince beyaz teflon banttan çekin ufak entonasyon vidalarına. Bu olmazsa, locktite kullanırsınız.
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler